Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

bocca

Ja kad sam dokon proverim na dacia.rs da li ima cene i oprema za novi daster. I pošto još uvek nema ja pozovem Sekulić u NSu pre nekoliko dana i žena mi kaže da imaju jednog u salonu i da imaju i cene i opreme i uslove i da su već prodali nekoliko samo da prodaja može da zvanično krene tek 24og. Još se čudi kako na sajtu dačije nema ništa o novom Dasteru. Verovatno tek posle 24og. Pozdrav svima.

szs

Kako da prodaju zalihe? Da da ju popuste?  :Smiley: To kod naših neće da može. Teraju dokle god Dačija kaže da mora da predju na novi model
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Boqy


bocca

Izbacili su iSlovenci cene. Hrvati su skuplji kao i kod ostalih modela. I svi naši saloni imaju cene samo do srede neće biti na sajtu. Paketi opreme su isti a kod nas početni benzinac ide od 11990e. Drugi paket je skuplji 500e a najjači paket još 1300e. Ispada cena kao za freedom što je bila. Meni su danas sve odšampali kod Stojanova u Novom Sadu ali su mi papiri ostali u kolima. Inače nisam se posebno oduševio autom.

Goran25


cika mili

Sviđa mi se. Rado bih ga posjedovao.

obris


bugi

Odozdo sve je isto osim zadnjeg lonca auspuha, bio je pre poprecno na kraju ispod branika, a sad je tu samo cevka.
Lose su slike na onom oglasu, pa ne mogu da mu procenim enterijer, al svako valja posetiti sajam automobila  :ziveli:

kiconix

Mislim da to ima veze sa 4x4 pogonom.

bugi

Za 4x4 i pricam, bio je poprecno iza diferencijala a sad je ispred

kiconix

Eto, vidite da se nesto promenilo.
Nije to vise isti auto. :whistling:

Andrix

nista zasticeno, vise kablovi, plastika
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

#102
Kada se pojavio prvi Daster,mislio sam da će postati klasika i da će se dugo praviti u tom obliku.Kao,recimo,Lada Niva ili Mercedes "G" klase.I da će postati prava i ozbiljna "radna mašina" jer je imao potencijal za to zbog dobrih motora i dobrog 4X4 pogona.I neutralnog i funkcionalnog dizajna.Ali,oni tamo u Reno-u misle drugačije,verovatno znaju šta rade i kako se zarađuju pare.
Meni je ovaj novi potpuno nezanimljiv.Ima na tršištu na desetine sličnih,skupljih desetak posto,zašto bih kupovao Dačiju kad mogu nešto drugo.Još jedan ušminkani plastikanac.Nije to auto za vojsku,šumare,vatrogasce,za ozbiljne namene i ozbiljne ljude.

bugi

Ne bi se bas slozio, nov je i ovaj pleh sto stiti kablove i dovod goriva, to nije bilo na starom, jedini mi ovaj auspuh sad bode oci, sad je on najniza tacka, tj. Smanjio mu je klirens... A budimo realni ni jedan 4x4 auto sem suzuki vitare i s-crosa nema da se kupi u ove novce, a i oni su nesto skuplji, sve ostalo je 5k+ skuplje minimum. A kao terenac je on prilicno upotrebljiv, i dosta ga sluzbi koristi u te svrhe. Naravno nije na nivou range rovera i nisan navare, mada mu to i nije namena(a ni cenovni rang), al svakako je bolji terenac od 95% ovih u klasi, odlican pogon, odlicna sasija, dobri napadni uglovi...

bocca

Evo opet dokon pa razmišljam, upoređujem. Uzmemo benzinski motor, novi daster, najveći paket opreme, ima svašta nešto, 13800e. Lima ima 4,34m. Slični automobili ali za broj manji sa 4,15m dužine, ne mogu da se kupe za te pare ni u prvom paketu opreme. Npr renoov kaptur i slični. Vitara, isto sa 4,15, je nešto jeftinija u prvom paketu opreme ali drugi paket koji je odgovarajući dasterovom najvećem paketu je opet skuplji 800e. A i suzuki je plastični auto kao i dacia. Ne znam, prodavac se kune da je zvučna izolacija kod novog dastera puno bolja, da vožnja " manje umara "...