Putni računar (bord kompjuter)

prethodna tema - sledeća tema

Dragan Logan

Hvala na odgovorima, znači nije samo kod mene, tako je na svim dačijama. Onda ću da se naviknem na to,

@szs
Opel Astra G je dizelaš 1,8  , Moj nije samo ga imam prilike voziti često 1-2 mesečno. Kod njega BC imaš mogućnost izbora 3 parametra da ti prikazuje na displeju, Parametre biraš sam i sva 3 parametra su stalno na deipleju ( primer na kolima koja vozim ;  1- pređeno kilometara 2- Temperatura napolju 3- trenutna potrošnja) svi parametri se istovremeno pokazuju jedno ispod drugog. Da li Astra kada pokazuje   0,4 L  to računa na sat neznam auto nije moj, ali pokazuje pa čak i kada se vozi 1 naleru (oko 8-9 kn/h), Kako su oni to rešili neznam. Dali je to tačan podatak ni to neznam.

@acalisse
Ja isto vodim evidenciju pređenih kilometera i evidenciju sipanog goriva.
Za logan II dci   
     Gradska potrošnja mi je sada zimi 5,8 - 6 L na 100
                                                leti   5,3 - 5,6 L
     a na otvoreno putu je ispod 4,5 L
obavezno sipam samo aditivirano gorivo,   http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=515.msg196657#msg196657

:-)1

sibelius

da malo osvezim temu sa novim gremlinima
dogodilo mi se sledece
matori ispraznio akumulator(zaboravio svetla)..ubio ga skroz na skroz
stavio sam nov i dogodilo se da mi se prikazuje netacna kilometraza tj nekako je racunar skinuo 30000km
jos nisam cuo za ovakav slucaj pa ako neki ima iskustava ili resenje rad sam da saslusam

Veterinar

Pazi da ga ne odspajaš često, da ne uđe u minus.  :laugh1:  Šalu na stranu, nisam čuo za to nikad.

dankole

A da li je neko iskusio problem sa trenutnom potrosnjom? :)

Dakle desava se da idem uzbrdo (kazem uzbrdo da me ne bi pogresno razumeli da sam mozda pustio gas), a board pokazuje trenutnu potrosnju od 0.0l, sto je naravno nemoguce. Kada stanem vrati se na standardne crtice --.- pa iznad 30 pocne da prikazuje, i nekad ostane na 0.0l, zabaguje.

Svaka pomoc dobrodosla :))
Hvala!

Aleks

Otkači akumulator na 10-15 min pa proprati kako će se ponašati posle.   Možda je neki bag koji će nestati nakon resetovanja na ovaj način. 

dankole

Vrlo moguce. Dobro si me podsetio na to. Probacu, hvala!

dankole

Nije upalilo :/ Nesto drugo ocigledno zeza, moracu da istrazujem dalje...

nik

Ili ti je čip BC pobrljavEo (nisam ubedjen) ili ti se negde gubi kontakt na vezi ECU-čip BC.

Čip BC-a se nalazi na instrument-ploči (ispod senila, brzinomer, obrtomer,...). Probaj da otkačiš ploču i naprskaš kontakte nekim kontakt-sprejem. Ako te ne mrzi pregledaj i ploču samu. Ako nije na ploči, problem je negde izmedju ploče i ECU-a.
Imaš u ovoj temi raspravu oko ugradnje čipa i u prvom postu pdf dokument o različitim verzijama vodova sa ECU koji zavise od verzije vozila, pa vidi koji je slučaj kod tebe i proveri vodove (dokument je na rumunskom, ali je prilično jasan).

dankole

Hvala ti, tek sam sad primetio ovu poruku.
Sada je poceo malo vise da brljavi. Recimo dok vozim i pustim gas, koliko sam potrosio goriva, i koliko jos mogu da predjem km opcije se pretvore u crtice, kada dam gas vrate se, kada stanem takodje.

Pogledacu i za taj cip. A moracu i na dijagnostiku, mozda ce da se prikaze nesto.


Pozdrav

dankole

Drugari :) Ne mogu da povratim u normalu Logana.

https://danitwebagency.com/faultflags.jpg

Otvorio sam ovaj hidden menu i naisao na ovo i cini mi se kao da ima neka greska? Setio sam se da pogledam ovo jer mi se sve na boardu ponovo pretvorilo samo u crtice...

Tnx!

nik


dankole

Ja vise stvarno ne znam kojoj dijagnostici (citaj da li zna neko to da koristi) da verujem. Navodno u Reno Sava kada sam ga vozio, nema gresaka i nista nisu hteli dublje da idu, kod drugog majstora je bilo nemiran rad common rail sistema. Danas sam malo gledajuci ispod haube video da mi ponovo vlazno kuciste termostata, pretpostavljam da je tu ta neka "sonda temperatura vode" ? :)

Veterinar

Kućište termostata nije deo ove teme.  :wave: