Felne

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

Lep model felni, baš lep. Još samo da su u crnoj boji...

staracstol

#856
Lep. Bas mu cuce takve felne.

dekiv68

Iščitah sve postove od početka do kraja ali i dalje sam u nedoumici da li ET50 na moje 2 novo kupljene felne pasuje na moj Sandero 0.9TCe. Videh iz teme da su na Sandera i Logane montirani ET od 35 do 50, ali uglavnom na Ph1 modele.
Na https://www.wheel-size.com/size/dacia/sandero/2016/ kažu da je fabrički ET40 i da alternativni može da ide do ET30, ali nigde ne piše da li pasuje ET50.
Opet na https://www.wheel-size.com/size/renault/sandero/2016/ definišu da offset može da bude u rasponu 40-50 mm.

Izgleda da će samo praktično montiranje na auto dati pravi odgovor da li pomeranje unutrašnje ivice točka za 10 milimetara ka centralnoj uzdužnoj osi auta ima uticaja na kačenje elemenata kočionog sistema ili vešanja. Činimi se da je kritičnija prednja osovina mada mi se čini da ni na zadnjoj nema više od širine prsta lufta ka unutrašnjoj strani. U međuvremenu ako neko ima bilo kakva iskustva sa ET50 nek nabaci po koju.

Loganovac

E Deki, baš imaš lošu naviku da postuješ iste stvari u različitim temama...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

acalisse

@Deki

Iz mog ličnog iskustva, ET50 teško da će da ti pasuje. Naime, ja sam zimus uzeo 4 felne 15"  ET50 od Clia, da na njih stavim zimske gume.
Na moju žalost nisu mogle da se montiraju na prednje toškove, kačila su klješta. (Lodgy). Na zadnje može bez problema (doboši).

Moja pretpostavka je da je kod svih modela Dacia-e isto prednje vešanje sa istim kočionim klještima.
U svakom slućaju, svrati do bilo kog vulkanizera na probu, mada možeš i sam da probaš. Skini jedan prednji točak i proveri da li kači.
:hm:

Sa srećom  :dobro:

staracstol

Stavi distancere

speedo

Citat: acalisse poslato 26.04.2017. - 07:54
Moja pretpostavka je da je kod svih modela Dacia-e isto prednje vešanje sa istim kočionim klještima.

Koliko sam ja upratio postoje različite dimenzije prednjih kočnica i među ventilirajućim diskovima i među punim. Na jače verzije obično idu veći diskovi.

dekiv68

Danas u ovlašćenom servisu proverio merenjem dok je auto bi na dizalici i na zadnje točkove ima mesta tj. 10mm da stane 6J ET50. Za prednje točkove ne mogu reći dok ne nabacim točkove.
Acalisse tvoj Lodgy je veći, teži i ima 20KS jači motor pa se nadam da su mu i kočione čeljusti veće (mada ne mora da znači).

U ovlašćenom servisu naravno da ne znaju koliki je propisani ET osim ako felnu nemaju na stanju u magacinu. Skladišna dokumentacija na kompu nema taj podatak (samo part number). Elem, definitivno, dimenzije felni koje mogu ići na Sandero II (običan ne stepway) su prečnika 15"-17", širine 5,5-8, ET 30-40, a gume od 185/65R15 pa do čak 225/40R17. Naravno, u pravoj kombinaciji.
Citat: Loganovac poslato 26.04.2017. - 07:30
E Deki, baš imaš lošu naviku da postuješ iste stvari u različitim temama...
Ma tek sam noćas pronašao ovu temu i mislim da će mnogo više ljudi da iščita ovde nego na mojoj. nisam imao nameru da se ponavljam.
Citat: staracstol poslato 26.04.2017. - 08:17
Stavi distancere
Može li neki link da se vidi koliko bi to koštalo? Da li distanceri puno komplikuju priču pri sezonskoj zameni točkova u sopstvenoj režiji?

Goky

Ja sam zimus gurao na Stepi 15" ET43 koje su mi ostale od Sandera I.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Veterinar

Ajd' sad kad pišemo o tome koje sve felne mogu da se stave na naše automobile... Na nekom od stubova ili na vratima sam video tri dimenzije guma koje idu na Logana. Šta ako se vozi po Evropi (pa i kod nas) sa nekom drugom dimenzijom (konkretno 17" nisu navedene na spisku)? Da li neko ima bilo kakva iskustva po tom pitanju?

Ivan91

Osiguranje moze da ti ne plati dinara u slucaju nezgode zbog nestandardnih tockova na autu.

dekiv68

Citat: Goky poslato 26.04.2017. - 15:32
Ja sam zimus gurao na Stepi 15" ET43 koje su mi ostale od Sandera I.

Za tvoj Stepway fabrički je predviđeno prečnik 15-16", širina 6J i ET 37-40. Ako si na Sanderu I imao J5.5 onda bez problema staje ET43, a ako je J6 onda je Na Stepi uspelo da se ugura tih 3mm viška. Jel ta felna sa Sandera I 14 ili 15".

Goky

15" 6J ET43
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

dekiv68

Provereno 6JET50 sa 185/65R15 pasuju i napred i nazad

Lazar@

imao sam manju saobracajnu nezgodu  :agr:
Izgrebao sam prednju felnu o ivicnjak izbjegavajuci idiota koji je preletio ostrvo

nego sad me interesuje da ne zna neko koji je kod boje za felnu za stepway?