Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Highlander

Citat: Zoran poslato 02.02.2017. - 07:14
... Ja imam i ašovče...

+1
Preklopno, vojno, po NATO standardu. Lanci se podrazumjevaju. Često i velika lopata za snijeg.
Ali džaba mi to sve kad se ispred mene zaglavi pet, šest komšija bez lanaca, bez šlep sajle, sa ljetnjim gumama na "niskim" autima :
"Ma, mogu ja, ljudi, samo me pregurajte preko ovog nanosa (20 metara uzbrdo), pa ću ja dalje sam !"  :glare: :glare: :glare:
To "dalje sam" se odnosi na slijedećih 20 metara do slijedećeg nanosa. "Vrhunski" vozači ...
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Zoran

Zimi nikad nikog nisam gurao. Ja ću voziti njihov auto a oni neka guraju.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Jutros u centru Požarevca +6 stepeni a klizavo na pojednim mestima u PM! Fulde KM3, koje su do juče bez problema izlazile iz ćaletovog dvorišta uz rampu dužine dvadesetak metara sa solidnim nagibom od desetak posto (ko je bio vido je), i to po snegu, pa po poledici (doduše samo gornja 2-3 metra su bila baš pod ledom), počeše da podupravljaju na dva kružna toka, na ravnom, na naizgled čistom asfaltu! Nema šanse da je bilo leda, bar sudeći po termometru, ali sam odmah pokušao da oštrije prikočim - klizaju samo tako, ABS takođe samo tako... Dal' je stvarno bilo poledice ili je možda zaostalo nekih sitnih čestica nečega što su bacali po ulicama ne znam, ali auto se ponašao baš kao na poledici. U gume dal' da počnem da sumnjam...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Ulje, dizel?  :ces:

Zoran

Vanjski nagib u kružnom toku? Gume neće da zakažu tako iznenada...
Sam svoj gazda - vazda.

Saša

Citat: Zoran poslato 02.02.2017. - 11:47
Zimi nikad nikog nisam gurao. Ja ću voziti njihov auto a oni neka guraju.
Osim ako je žena u pitanju, tada stvarno nema smisla.

Što se guma tiče, na kolima su zimske gume stare 5 godina ali nisam imao gore opisane slučajeve pod-upravljanja, pogotovu na naizgled čistom asfaltu.
Slažem se da gume neće baš preko noći da postanu neispravne.

Highlander

Citat: Zoran poslato 02.02.2017. - 11:47
Zimi nikad nikog nisam gurao. Ja ću voziti njihov auto a oni neka guraju.

Nisam ni ja, a onda sam 5.1. ukapirao da zadnja cetiri kilometra do kuce vozim puna dva sata. Snjezna mecava je pojacavala, potpuno mokar, sto od snijega, sto od znoja, prelopatao sam tih pet-sest metara, pogurao dvojicu komsija ispred mene, zaobisao ih kad su se nabili u slijedeci nasip i bez problema odvezao zadnjih pola kilometra do kuce. Bio sam na kraju snage.
Koja su kola to bolja od Moskviča???!!!

Keka

Citat: Loganovac poslato 02.02.2017. - 15:36
Jutros u centru Požarevca +6 stepeni a klizavo na pojednim mestima u PM! Fulde KM3, koje su do juče bez problema izlazile iz ćaletovog dvorišta uz rampu dužine dvadesetak metara sa solidnim nagibom od desetak posto (ko je bio vido je), i to po snegu, pa po poledici (doduše samo gornja 2-3 metra su bila baš pod ledom), počeše da podupravljaju na dva kružna toka, na ravnom, na naizgled čistom asfaltu! Nema šanse da je bilo leda, bar sudeći po termometru, ali sam odmah pokušao da oštrije prikočim - klizaju samo tako, ABS takođe samo tako... Dal' je stvarno bilo poledice ili je možda zaostalo nekih sitnih čestica nečega što su bacali po ulicama ne znam, ali auto se ponašao baš kao na poledici. U gume dal' da počnem da sumnjam...  :ces:

Identicna situacija jutros u Drazjerovoj. Mokar asfalt, da li je blato, so, sva stroka koja se otopila sa snegom, ne znam, ali svaki polazak uzbrdo slajfovanje i paljenje ASR.

Isto se desavalo sa kolima ispred i iza mene, znaci nije do guma, do podloge je.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ivan91

Prljav je asfalt maksimalno. Cim se navlazi ta stroka, trakcija slicna ko po ledu.
Treba sad jedna dobra kisa da spere sve to.

dekiv68

Danas u Kemoimpexu naručio 2 Riken 185/65R15 92T XL za 4.283 dinara. ista je cena i za istu dimenziju, istog proizvožača ali sa nosivošću 88 (bez XL). prodavac u navedenoj radnji misli da je bolja ova sa većom nosivošću (92 XT). Šta mislite po pitanju:
1. ove gume sa većom nosivošću, koje su joj prednosti i mane u odnosu iste sa manjom nosivošću
2. šta mislite o riken gumama (vidim da ima istu šaru kao wintera)
3. čini mi se da je neko kupio sa foruma (kolega samsung, ako ne grešim).
naručih i 2 čelične felne kod Krstevkog

Zoran

88 je 560 kg nosivosti za datu gumu. Što je sasvim dovoljno za Daciju. Od viška glava ne boli ali ti ne treba.
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Bojim se da ova sa većom nosivošću nije tvrđa, neudobnija

jasho

#1857
To ti i jeste Wintera! :fiju:

Tri su gume sa  Tigar wintera šarom, i mislim da se svi tri rade u Pirotu, ima podatak da se jedna od njih se radi u Rumuniji, vrlo moguće ta Riken, inače ostale dve su Tigar Wintera i I Taurus snowpro!

citat:
,,Ono što je za nas interesantno je to, da je proizvodnja RIKEN guma počela i u novoizgrađenom MICHELIN-ovom pogonu, u fabrici TIGAR GUME u Pirotu. U novom, ultramodernom pogonu, tzv. Big Tigar, primenjuju se najnovije svetske tehnologije u proizvodnom procesu'' http://blog.ipg.rs/riken-gume-novost-na-trzistu/

,,Da li ste ikada čuli za gume Taurus? Niste? To je čudno, jer je Taurus kao brend nastao daleke 1913. godine, a deset godina kasnije nastao je njegov logo. A nećete verovati – Taurus gume proizvode se u Pirotu! http://blog.ipg.rs/taurus/

https://www.internet-prodaja-guma.com/taurus-195-50-r15-601-82h-ms-mg59271.html
https://www.internet-prodaja-guma.com/riken-155-80-r13-snowtime-79q-162180.html

Keka

Koliko para toliko muzike. Otvori cetvoro ociju po mokrom, ako se ne iskrive do tada.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Logan1.4MPI

keko to isto onda mozemo reci i za Dacia vozila, koliko para toliko muzike, a ja mislim da Dacia vredi vise od cene po kojoj se prodaje
iskreno vozio sam Winteru koja spada u jeftine gume i ne fali joj nista... znaci svirali mi jos par pesama za te pare  :Smiley: