Auspuh (izduvni sistem)

prethodna tema - sledeća tema

Mandrak

Posle 10 god i 105 hkm otisao je srednji lonac. Sa zamenom i šelnama je 4200din kod Kulića.

zac

Kolika je garancija na Kulicev auspuh? 

staracstol

Kupovo sam njegove stainless za Zastave, trajali su duze od kola otprilike.

roolet

kulic ima odlicne auspuhe, ja sam tamo zamenio ukupno 4-5 komada, traju...

Mandrak

Izvinjavam se na zakašnjenju, garancija je 18 meseci.

Ranije je bila 2 godine; 1. godina 100%, 2. godina 50%

zac

Znaci isto kao i Kiler..

Ivan

I moja preporuka za Kulić auspuh servis, lonci su im odlični, iz iskustva. Jeste garancija 18 meseci ali lonci traju i traju...

mali.alen

Sandero (2009. god) dobio danas novi auspuh ( komplet od katalizatora do kraja). Cijena oko 100€. Proizvođač Novak,  Slovenija. Zanimljivo da je na Loganu koji je 2004. godište auspuh bio u boljem stanju kad sam ga mijenjao u 11. mjesecu 2016.

Zoran

Moj Sandero je isto 2009 g. Auspuh izgleda ok. Vjerovatno ga dosta voziš na kratkim relacijama.
Sam svoj gazda - vazda.

mali.alen

Auto je uvezen iz njemačke tako da ne znam kako je tamo vožen. Kaže mi otac da je u zadnjem loncu  bilo dosta vode kad ga je majstor skinuo.

Zoran

E upravo o toj "vodi" je riječ.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Ja sam na Stepwayu menjao auspuh nakon 4 godine i manje od 100000km (produvao), a na Loganu dci je bio originalni (kod drugog vlasnika) nakon 7 godina i oko 200000km. Logana sam prodao sa oko 160000, slične relacije su prelažene. Iako nije isti motor u pitanju, došao sam do zaključka da je novi auspuh lošijeg kvaliteta.

mali.alen

tako mi je rekao i majstor koji je mijenjao na Loganu. U pravilu što mlađi auto, lošija kvaliteta.

Lazar@

Evo neko vrijeme primecujem da mi auto postaje dosta bucan?I na leru i u voznji? (1.5dci) :ces:
Svaki put se zaprepastim kad stanem naspram clia 2/3 ili naspram megana 2 koliko tise i mirnije rade...bar 50%
A nisam bas siguran da su te serije auta imale toliko bolju zvucnu izolaciju od  stepveja?  :ces:

Auto je star evo skoro 7 godina, 91 000 kilometara...Ne zivim u predjelu gdje ima dosta snijega tj soli na putu...Na oko izduvni sistem(barem dio koji mogu da vidim) ne izgleda ni rdjav a ne truo, niti ima kakvih ostecenja...
Prije 2 godine me je neko cuknuo otpozadi na semaforu i kako mu je bio dosta nizi auto gadjao me je tacno u auspuh...U ovlascenom servisu zamijenjen zadnji lonac jer se bio iskrivio, i to je to sto se tice auspuha...

Toliko je "rezak" zvuk u leru da me narod cesto pita jesam li skinuo katalizator?Znaci ne drdna niti ima zvuk kao da je recimo pukao auspuh nego jednostavno bucno radi...Ali radi bucno samo tacno ispod motora i cuje se dosta "metalni zvuk", a sam motor(kad otvorim haubu) nije toliko bucan cak ni kad skinem plastiku, niti se toliko cuje na kraju auspuha...


I sad kontam nesto posto mi je bila crkla stopa motora(koska) i motor se dosta "klackao" pa sam je skoro zamijenio...Da li je ovaj udar u zadnji lonac prije 2-3 godine mogao da se prenese na izduvnu granu? I plus ovo klackanje motora sa losom stopom da je mozda okinulo neki saraf na samoj izduvnoj grani ili na spoju sa auspuhom?  :ces:
Ne mogu uopste da vidim izduvnu granu jer je nepristupacna a stepvej jos ima onu metalnu oplatu ispod motora?


Zoran

Istruo onaj mali lanac na sredini. 45  KM sa ugradnjom.  Auspuh servis Barbić Kiseljak.  Kilometraža 421750.
Sam svoj gazda - vazda.