Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

roolet

nisu ni kod jedne dacije, uopste kod renoa, baz iz razloga da ljudi ne bi to radili i pogresili

miki-bgd

Masa ima lufta, ali za plus mislim da nema.

edit: Pretece me roolet  :wave:

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

astmario

I kod mene fabricki Rombat zveknuo, sinoc da zavreglam okrenuo pola kruga i mrtav, pre toga nikakvih simptoma da ce da rikne.
Doduse, za par dana ce mu biti punih 8 godina, poslednje 3 koliko je auto kod mene vozen najvise na kratkim relacijama tako da rumunima skidam kapu, da ga ima u Srbiji da se kupi odmah bih ga pazario.
Za sada stavljen na punjac da mogu da se otkotrljam do prodavnice pa cu sutra smisliti sta uzeti, Vartu/Bosh zaobilazim, razmisljam ili o Topli, ili cak nesto jeftino da strpam ala Monbat ili Biloxxi i vozim koliko traje.

Loganovac

Možda se iznenadiš kad ga budeš skinuo sa punjača (i odeš taksijem  :D )
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

astmario

Hahahah jesi ti to vidovit?  :write: Ali zaista bi tako, jedna celija zveknula definitivno, posle punjenja od 24h napon 10,5V, tako da je definitivno za reciklazu. Mislim da cu prevagnuti ka Topla varijanti, a za taksi nije frka donosi komsija rezervni sa placa ;) Taman da ispitam i kako puni, koje su ocekivane vrednosti napona za auto na leru, 14,4V? i da li napon sme i u kojoj meri da varira pri dodavanju gasa? Kada mi je vec Fluke sa posla pri ruci da lepo sve isproveravam.

nemanjasb

Odlučio sam da zamenim akumulator jer i kad je ovo toplo vreme desi se da se isprazni kad ga ne vozim jedan dan, ako može neko da mi preporuči neki i od koliko ampera bi trebalo (ovaj trenutno je 66Ah čuo sam da bi trebao jači).  :help:

Boban

Pro atomic 74ah oko 8500 din,meni radi već 5,5 godina.

saša61beograd

www.andreja.co.rs. ima dobar izbor Rombat akumulatora (nema na sajtu,ima u radnji na Novosadskom putu,kod naselja Galenika).Nisam stigao da mnogo gledam,sećam se da je 50Ah oko 6.300.Nisu baš najjeftiniji,ali su ipak dosta jeftinij od Exide.Deluju ubedljivo i kvalitetno,imaju "zeleno oko".Po odnosu kapaciteta i startne struje,rekao bih da su neka viša klasa.


Loganovac

Jel to preporuka ili reklama?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

Prošle nedelje, na kolima od devojke, Toyota Yaris 2002 godište, zamenjen fabrički akumulator, 15 godina izdražao, prodavac akumulatora se našao u čudu kad je video da je original. Ubacili smo Baren Polar, sa otkupom ovog starog izašlo 7000 din.

Ayrton

Citat: jasho poslato 17.11.2017. - 08:47
...Ubacili smo Baren Polar, sa otkupom ovog starog izašlo 7000 din.
Gde, mislim koja prodavnica?
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

jasho

Majstor Mile, https://www.011info.com/akumulatori-beograd/akumulator-doo-majstor-mile već sam pisao za njih da sam tamo uzimao za sebe , preko puta OMW pumpe kad se krene od okretnice tramvaja na bulevaru prema Kaluđerici, imaju više cenovih klasa od MONBATA pa do EXIDE, jedino što su izbacili somborske od prošle posete, njih nemaju više.

szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella