Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Keka

Naravno da nema, time vestacki smanjuju cenu da bi kao bili konkurentni i navlace neuk narod koji je cuo da se na velikom servisu menjaju kaisevi.

Tako su iz Reno Save navukli mog kolegu, osisali ga 30+ hiljada za zamenu kaiseva na Solenci, a ostalo elegantno preskocili. Kad sam ga pitao za ostalo, covek zinuo, kaze nisam znao, mislio sam da oni rade sta treba...

U servisnoj knjizici lepo pise kad se i sta menja. Odlicna stvar, za kojom placem u kartingu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VaskezNS

Nisam znao da i Glaceol postoji "zamenski"  :ces:

Ali pola sata "jednostavne probe na putu" - pa oprosti, naplaćuju ti testiranje sopstvenog rada ?!?
Ovo je mesto za sLogan ;-)

miki-bgd

Ceka me veliki servis uskoro, i dobro mi je paznja skrenuta na ove prevare.  :ziveli:

Pogotovo placanje "jednostavne probe na putu"  :cekicem:

PS. Izgleda taj kompresor mulja za sve pare. Jos se secam price kako su na malom servisu prelili ulja, pa onda pre par godina onaj decko sto je platio Dustera, prodavacica uzela novac za sebe i nisu hteli da daju coveku auto "jer nije platio", sad i ove zezancije...

Dejan11

meni su trebale oznake delova :)
inače i ja imam užasna iskustva sa njima,ali sam uspeo nekako svoje da isteram... proveriću prvo da li treba uopšte da radim pošto sam na 43k km,a ako treba svakako neću kod njih

dekiv68

mali ili veliki servisi u ovlašćenim auto servisima (van garantnog roka) = nepotrebno bacanje para

Aleks

Tačno, ali pod uslovom da ti neovlašćen servis daje garanciju. Naročito kada se radi o velikom servisu.

ivan-bgd

Ko ima prijavljenu radnju regularno podleže istim zakonima kao i ovlašćeni seviseri,i mora da da zakonsku garanciju.Odnosno 60000 km.I koji god brend da se kupi delova,niko dužu garanciju neće da da.

Ljuba_Zemun

Да ли је неко од чланова Форума радио велики сервис на мотору 1,2 / 16v  ? Интересују ме ознаке делова из фабричке уградње, који су нови делови уграђени,произвођачи и цене. Информација може и мејлом. 

hobbista

#1178
Ako se ne varam ZK i španer imaju oznaku Gates RENAULT, a VP ima samo kod. I jedno i drugo su upakovani u Renault ambalažu.
Set ZK oznaka 7701476745  (oko 10.000din)
VP oznaka 210101832R (oko 8.000din)



EDIT: Ups, može biti i Dayco RENAULT  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

arhitekt

Pozdrav. Moraću da postavim repliku samom sebi vezano za iznošenje cijene velikog servisa. Koristeći današnji lijep i sunčan dan, otišao sam do ovlaštenog Dacijinog servisa u Banjaluci da se raspitam o aktualnim cijenama velikog i malog servisa. Kad nisam pao u nesvest u momentu izdavanja predračuna. Predračun sa originalnim dijelovima iznosio je 1037 KM (oko 550E) a sa zamjenskim 720 KM (oko 360E). Garancija i na originalne i na zamjenske dijelove je JEDNA godina ili 60.000 km. Nisu mi dali detaljnu specifikaciju o porijeklu dijelova.

Nakon toga, ne bilo mi teško, otišao sam do jednog poznatijeg banjalučkog servisa, gdje servisiraju i Dacijina vozila. Cijena svih zahvata malog i velikog servisa je 376 KM (oko 190E) a od nabrojanog zapamtio sam da je vodena pumpa Valeo a još neki dijelovi (dal španer ili sl.) su SKF. Garancija je TRI godine ili 90.000 km, što je mnooogo više nego u ovlaštenom servisu..

Evo pokušaću i slike zakačiti pa ako imate bilo kakav komentar, slobodno ga iznesite..  :ces:

Zoran

Banja Luka ima jako dobrog dobavljača kvalitetnih dijelova za Daciu (Simimpex), tako da je neovlaštenim olakšan posao. Po pravilu banjalučki majstori su stručni i odgovorni. Moj savjet je - hvali ovlašteni a drži se neovlaštenog. :driver:
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Baš su bezobrazni sa tim cijenama, 1000KM :bullshit:
Ako ti je stalo da ovlaštenog servisa pričekaj još malo, obično u aprilu ili maju imaju akciju, pa je ceh za veliki servis nešto manji - oko 600KM.




Keka

Ovi u ovlastenom nisu normalni.  :Smiley:

I jedni i drugi zakidaju radove prema servisnoj knjizici da bi bili povoljniji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Predračun neovlašćenog pokazuje samo PK (kanalni) kaiš, dok je kod ovlašćenog prikazana garnitura (PK+roler+španer). Španer+roler PK nije mali izdatak.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

80-100 evra u zamenskoj varijanti
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!