Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

bocca

Video sam da su u mojoj dimenziji Nokian r16 dosta skupe, tvoje su verovatno još skuplje. Svaka čast na ozbiljnoj investiciji. Uživaj!

Vihor

4 komanda 47.000
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

miki-bgd

Stavljene Wintere, ovo je 5. sezona. Napred ima nekih 5-6 mm, pozadi jakih 6 mm.

Bio do Coninga kod Kalemegdana, posle 4 sezone da izbalansiram gume. Do sada sam uvek sam menjao zimsko-letnji set, pa reko kad sam vec kod njih da mi zamene i tockove.
Koji je to nivo bezobrazluka da naplacuju 200 dinara skidanja i vracanje gume? Posao od 10 sekundi, ako se pozuri. Balansiranje 300 dinara po gumi, to mi je ok, ali da skinu i vrate sve 4 gume 800 dinara :ha:

bocca

Šta su ti velegradske cene!!! Ja u Ruskom Krsturu, skinu letnju, stave zimsku, urade balansiranje i sve to bude 400 dinara po točku tj. 1600 dinara sve. I 100 dinara po gumi azot ako hoćeš. Al to sve može zato što je Beograd dalekooooo...

miki-bgd

Citat: miki-bgd poslato 19.10.2016. - 20:18
naplacuju 200 dinara skidanja i vracanje gume?
Da ne bude zabuna, ne skida se guma (sa felne) nego ceo tocak, dakle: odsrafiti 4 srafa, skinuti tocak, staviti drugi i zategnuti 4 srafa.

Loganovac

Danas pod brisačima našem flajer sa reklamom za zimske gume WinterA i Eskimo S3+. Cene standardnih 185/65R15 đene-đene, ali sam iznenađen koliko nisu skupe veće dimenzije - 225/55R17 svega oko 7000?

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Pa i ova S3 je pojeftinila oko 15 % u zadnjih 7 godina. Masovna pupotreba snižava cijenu. sada će poskupiti 13 ke.
Gume 6.50x16 su nekada bile izrazito rasprostranjene a sada postoje samo u tragovima.
Sam svoj gazda - vazda.

sibelius

epilog  za***ancije za AC Markovic
posto iz prvog nismo mogli da oposlimo posao zbog radi nedostatka pneumatika pricekam ja ponedeljak posto mi je gospodin doticni rekao da stize roba
okrenem telefon i naravno da nema guma....podsetim coveka sta je rekao..jeste ali eto nije stiglo stiglo je to  i to  ali nije ovo i ono..
zahvalim se "ljubazno" sto je smogao snage da me nazove kao sto je obecao(al za malo) i okrenem par drugih radnji
nadjem savu eskimo s3+ za 4920 i 4980...opredelim se za ovu drugu posto mi je realitvno blizu i odem lepo pazarim gume(DOT maj ili jun 2016) dobijem osiguranje na njih godinu dana i dodjem kod mog vulkanizera i komplet skidanje stavljanje balansiranje i ostalo za 400 din po gumi
zimski opanci metnuti a AC Markovic hvala na saradnji

Daniel

Citat: Loganovac poslato 19.10.2016. - 21:18
ali sam iznenađen koliko nisu skupe veće dimenzije - 225/55R17 svega oko 7000?



Pneu mafija u saradnji za dobavljačima sklopova vešanja automobila. Hoće sa velikim gumama da pospeše zamenu istih :cool:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

lovac

Pre neki dan sam svratio u Tempo, u Užicu i videh zimske gume u izobilju, na popustu.

Starfire zimske gume raznih dimenzija koštaju od oko 3000 do najviše 3800 din po komadu. Ne znam šta reći o tim gumama, ali jeftine su skroz.

Lazar@

#1765

vozim starfire w200 evo treca sezona...za te pare odlicna guma
po kisi losija ali mnogooo bolja od tigra wintere

miki-bgd

U kom smislu je toliko velika razlika u odnosu na winteru? Koristim wintere vec 5 godina, nisam imao nikakvih problema, po snegu isto ide super...  :ne:

Ivan91

winter1 je kad se malo oljupi dosta losa guma po mokrom.

DrJekyll

Sad uzeo Tigar 215/55 R16 97H XL M+S .....5,520 (za dastera)
Sutra stižu, pa kada montiram javljam
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

acalisse

Neću da se mešam u izbor,
Ali, zar Duster ne koristi 215/65/16?