Osvetljenje upaljača

prethodna tema - sledeća tema

Milan

I ovo sam uradio ali nije bilo lako,problem je što sam upaljač nema teorije skinuti sa konzole.
Uspeo sam skinuti samo nosač sijalice mada je i to bilo jedva vidi se na poslednjim slikama.
Plastika oko ručne kočnice se lako skida i ona ide prva tako što se skine šraf u njenom zadnjem delu i potom se povuče ka nazad pa se svuče sa ručne
koju bi trebalo podignuti.
Sledeće je oslobadjanje navlake ručice menjača pritiskom na osigurač sa prednje strane mislim da je to slika 2. zatim 4 šrafa i na kraju skidanje džeka na upaljaču.
Najteže mi je bilo da skinem nosač sijalice pa isto tako teško je bilo otvoriti ga i doći do sijalice (zadnja slika)
Nadam se da će ovo nekome pomoći  :ziveli:

zac

Ne znam gde da stavim ovaj post, pa ga premestite ako niej za ovde..

Menjao sam danas sijalicicu na uticnici upaljaca...ne radi vec vise od 2-3 godina...
Originalna je bila mala ubodna 12V 1.2W  ... kod AutoMike sam nasao istih dimenzija ali od 2W pa sam stavio...
malo je komplikovana zamena, pa sam skidao prednji deo centralnog tunela, evo par slicica.










Keka

#2
Danas sam se i ja uhvatio u kostac zamene ove sijalice. Gluplje i komplikovanije postavljenu sijalicu do sada nisam video. Oni stvarno nisu normalni.

Kao sto je vec receno, prvo skidanje plastike oko rucne kocnice, zatim sraf 10 i 2 torxa u lezistu drzaca za case.

Potom muke da se skine nosac sijalice i samo leziste sijalice iz nosaca. Naravno, Marfiju nije Nova Godina, pa je prva nova sijalica koju sam stavio bila neispravna. Sreca proverio sam da li radi pre sklapanja.

Iskoristio sam priliku da na bocnu stranu postavim lopov sa dodatnim uticnicama. Instalaciju sam zalemio za postojece zice na konektoru upaljaca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Keka

Da je crkla u neko normalno vreme, uzeo bih LED i stavio u upaljac i u osvetljenje kontrole klimatizacije. Ali narednih 10-tak dana normalan svet uglavnom ne radi, a ja necu imati vremena da se tada zezam sa ovim stvarima, pa sam iskoristio sta sam imao u rezervi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Danas i ja uradih isto, opisano je sve već detaljno, jednu od T5 dioda sam stavio na mesto ove ubodne sijalice.

Svetli slabašno, kao i original, ali opet svetli, čisto kompletnosti radi.  :Smiley:

Sve je vrlo očito kad se jednom skine plastika i pogleda upaljač odozdo, ali je preporuka da se ovo radi pri što toplijem vremenu jer je plastika vrlo nesaradljiva.

Nego, stigao mi je sa Alija jedan ultra minijaturni 2xUSB punjač i mislim da postojeći upaljač zamenim jednim iz novijih modela sa poklopcem, da može da se sakrije. Kataloški broj je 253312923R, pasuje postojeći džek za napajanje.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.