Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

Tako je Loganovac, na Loganu je Proatomic, a ova priča sa White Horse akumulatorom je potpuno nezavisna.

Izvinjavam se na propustu da to napomenem s obzirom da sam se igrom slučaja, trenutno zatekao u 2 odvojena problema sa auto-elektrikom - jedan isključivo sa akumulatorom i drugi (verovatno) sa anlaserom  :ne:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

VaskezNS

I Proatomic je gecrkt. Kupljen 02.2011., garancija važi 30 meseci. Danas išao u servis da ga reklamiram. Ljubazno me saslušali, proverili pražnjenje i videli da je posle 15sec napon sa 10,5 pao na 4,78V, rekoše treba da ga dopune i onda ponovo testiraju da bi sa sigurnošću znali da li je gotov. Ponudili mi čak i akumulator na pozajmicu ali sam odbio, rekoh sačekaću do sutra. Večeras me nazovu i kažu da je reklamacija uvažena te da sutra mogu da odem po novi akumulator.

Znači ja ne znam jel se to akumulatori smrtno poplaše od mene i samo cviknu  :bonk: :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

saša61beograd

U reviji SAT sam našao vrlo informativan sajt: www.akumulator-shop.rs.

Raja

Potentni Rumun, Rombat Calciu, koji je kresao osam i po godina svakodnevno, makar dva tri puta na dan, ispustio je svoju plemenitu dušu.

Slava mu!

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

bleumineral

#170
Dobro veče.
I ja imam na auto originalni akumulator Rombat Kalciuma prošao 6 i po zime i rade. Danas Rombat prave dobre akumulatore. Ako ide moi akumulator do proljeća... super, zameniti ču iste marke.
U ovoj problemi treba provijeriti električni cirkuit da rade dobro.
Velika pažnija kad zamenite akumulator, da montažu biće pravo, + na +, - na -. AKO NE BUDE TAKO DIODE KAPUT!!!.

zac

Kod nas nema nov Rombat da se kupi, a da su dobri potvrdjuju kolege sa foruma..nekima traju jako dugo, moj je crkao posle 4.5 godina.  :wave:

vujanovgoran

U nekoj radnji sam ga video, ako se setim gde, javicu. Cena mu je bila nesto skuplja nego black horse.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

bleumineral

Citat: žac poslato 24.12.2013. - 19:03
Kod nas nema nov Rombat da se kupi, a da su dobri potvrdjuju kolege sa foruma..nekima traju jako dugo, moj je crkao posle 4.5 godina.  :wave:
Dođite u Rumunij, i kupite. Košta oko 50 evra najmanje. I imate i garanciju 2 godine, ako idete da vas proveri cirkuit. Taj operacija ne košta ništa.

vujanovgoran

To je super cena, pogotovo za nas koji zivimo blizu granice  :dobro:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

ivanjica

Sandero 1.4mpi. Rombat izdao po jakom minusu,posle 3godine i 2 meseca.Fabrički bio 12v/70Ah,stavljen "black horse" 12v/74Ah,taman legao kao original.Gura evo drugu godinu bez diranja.Zamena ide bez problema.Naknadno samo štelovanje sata.Cd blaupunkt sa pločicom(fabrički)nije tražio kod.To je sve.

wvojin

Moj fabricki je gurao 7 godina i 8 meseci. Na preporuku majstora stavljena Topla 60ah (stari Logan bez klime, serva, podizaca...). Ne mogu da se pozalim za naredne dve godine koje je bio u kolima, do prodaje.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

dejanz

Stari rombat proizveden februara 2005 god danas je otišao u večna lovišta. Poslednja dva dana je jedva palio, resetovao sat i kilometražu ali je ipak palio. Verno je služio sve ove godine, čak je uspeo da odveze logana do prodavnice gde je zamenjen sa novim.

miki-bgd


Raja

Citat: dejanz poslato 23.10.2014. - 12:33
Stari rombat proizveden februara 2005 god danas je otišao u večna lovišta.

Slava mu!
Nikada bolji akumulator nisam imao, nikada.