Poliranje farova

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

#30
Na slikama bas i nije nesto al uzivo je ekstra.




Loganovac

Ma idi begaj, ko nov!  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac


Lazar@

#33
Ima skoro godinu dana otkako su poceli da mi se "gule" farovi na Stepveja, pa sam ih prekjuce ispolirao kod drugara koji se bavi sa tim...
Prvo smo smiglali na suvo sa masinom sa raznim granulacijama, pa na mokro...Posle toga ide 3m fast cut(zelena) pasta, pa 3m extra fine(zuta) pasta i na kraju meguiars headlight protectant i k2 vosak  :aplause:

Odlicno su ispali, i sve sto je moglo da se makne spolja se maknulo...Medjutim i dalje imam sitne ogrebotinice i pukotinice u faru koje se vide,ali to je iznutra...degradacija plastike, boljka svih plasticnih farova, od grijanja i hladjenja krene da puca






Zoran

 :to: i kod mene ima pukotina iznutra.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

#35
Danas sam hteo da ispoliram farove,onako amaterski,ručno,pa kako ispadne.Na svu sreću,odustao sam jer sam procenio da će da se smrkne,pa ću još malo da isplaniram akciju.Najviše mi je propao gornji deo farova,donji deo je dobar.Plan je sledeći:prvo mokro šmirglanje,šmirgla 600,pa 1000,zatim fino poliranje sredstvom za sanitarije i kuhinju "Arf cream with micro crystals"(ono sa zubnom pastom mi je baš neozbiljno).Na kraju,K2 vosak za kola.Ovo je najjeftinija varijanta i prilično sumnjam u neki vrhunski rezultat,ali računam gore ne može biti.Ili može?
Niko ovde nije pisao od 2016,pa me zanima ima li neko neka nova iskustva u svojeručnoj varijanti.A slike su uglavnom nestale.Nešto mi se ne plaća profesionalcima,imam puno vremena,a malo para,pa bih probao sam.

Aleks

Nešto mi se čini da sam negde pročitao ili gledao na yt da se završno šmirglanje radi sa granulacijom 2000. Proveri, ima puno tutorijala na netu.

Andrix

I ja razmisljam o poliranju, posto su mi farovi izgrebani-verovatno od zimskog trljanja leda. Izgleda da je staklo-plastika bas mekano, ali ne znam bas da li bi poliranje imalo efekta. Ali probacu nekako.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Bata83

Do duse nije Dacija ali mislim da nije mnogo bitno. Kupili smo smirglu 2000-2500 hiljade i finu pastu na merenje.
Imao sam polirku (bila na snizenju 35e) nismo morali rucno mada ima da se kupi sundjer za aku busilicu.

Loganovac

Super! Koliko vremena po faru?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Citat: Bata83 poslato 26.10.2020. - 05:24
Do duse nije Dacija ali mislim da nije mnogo bitno. Kupili smo smirglu 2000-2500 hiljade i finu pastu na merenje.
Imao sam polirku (bila na snizenju 35e) nismo morali rucno mada ima da se kupi sundjer za aku busilicu.

I sad samo jednom mesečno preći preko farova sa polirkom. :to:

Bata83


Super! Koliko vremena po faru?
[/quote]

15-20min po faru, sve zavisi koliko su izgrebani. Ako ima dubljih ogrebotina moze i malo grubljom smirglom pa dok se ne poravna, smirglali smo rucno i matirali far nista se unutra nije videlo i na kraju masinski doterali sjaj.

saša61beograd

#42
Juče sam stigao da sredim farove.Od milion načina predloženih na internetu,ja sam izabrao svoj.Upotrebio sam Arexons scratch remover u tubi,(Kitkomerc,350 dinara).Trljao sam (ručno,krpicom) samo gornju polovinu farova,gde je bilo onih žutih naslaga.Skinulo se skoro sve!Ono što se nije skinulo,neću ni da diram.Farovi su sada bistri i to mi je dovoljno.Nisu kao na slici koju je postavio kolega Bata83,ali su pristojni,svakako mnogo bolji nego pre.
Farovi imaju neke sitne mikro-pukotine iznutra,tu i tamo,tako da neko perfekcionisanje i nema smisla.Ne može "od babe devojka" nikako!
PS Novi zamenski farovi za Logana su 3.500-5.000 dinara,a kakvi su,ne znam,ali nemam želju da ih kupim.