TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

lakistrike95

Pa sta znam, kombi koji smo prodali je tako punjen preko 10 godina i nikada nista nije crklo, tj. jeste pumpa, ali za benzin od nekoriscenja. :)
Ali dobro, od sada sipam dok ne krene da tandrce. :)

Loganovac

Nismo se razumeli. Radi se o pumpi za pretakanje plina, ona obezbeđuje potreban pritisak za punjenje boce i ne nalazi se u vozilu. Ništa neće da crkne, poenta je ne puniti bocu do kraja iz bezbednosnuh razloga. U slučaju značajnijeg povećanja temperature tečna faza nema prostora za ekspanziju pa će se preko svake mere povećati pritisak u boci. Najmanje što može da se u takvoj situaciji desi je da multiventil ispusti višak gasa iz boce (ako je ispravan). U slučaju neispravnog multiventila može doći do eksplozije boce. Za oba scenarija pitam: šta će ti to?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lakistrike95

Cemu onda sluzi ventil ako boca moze da se puni do kraja? Ima li on neku ulogu zastite od prepunjavanja?

Loganovac

Pa on vam se lepo javi, tandrče jadan do besvesti, a vi ga ipak tovarite kao magare sve dok ne crkne...  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lakistrike95

Od sada cemo mu posvetiti vise paznje :)  :whistling:

Veterinar

0.9 TCE, u poslednjih 460km prosečna potrošnja 7l plina i (mislim) oko 0.8l BMB na 100km. Mislim da mogu da spustim to. U poslednjem merenju sam imao oko 140 km van grada (BG-Barajevo relacije i Karaburma-Padinska Skela (što je realno samo par km van grada)) i oko 320 km kroz grad (uglavnom potez Čukarica - Karaburma). Oko 70% vožnje je bilo u eco modu, dosta gužvi u gradu, start-stop uključen najčešće. Do sada je potrošnja bila oko 7.5l plina, ali sada kasnije prebacuje na benzin, pa i to ima veze...

Aleks

To je po meni ok. Meni bi u takvim uslovima 1.4 trošio 10l.

dekiv68

#652
Sasvim solidna potrošnja :to: ali će kako se razrađuje još malo pasti, mada mi se čini da voziš i delimično natovaren i ne prazan auto.

Kod mene je na pređenih 4.620 km prosečno trošio 6,44l/100km TNG + 0,71l/100km BMB najjeftinijeg, za 75% Bgd vožnje

Veterinar

Poslednjih 260km prešao sam u gradskoj vožnji. Vožnja uglavnom u špicu, u kolonama i gužvama, u Takovskoj sam proveo više vremena nego kod kuće u poslednjih par dana. Potrošnja je 8.1 l TNG/100 km i nešto benzina (petnaestak km od tih 260 je radio na benzin). Eco mode, start/stop aktivan gotovo uvek, motor 0.9 tce.

vojo76

Video sam da tce 0.9 verzija sa lpg nema putni računar, pa me zanima da li imate ikakvu indikaciju potrošnje ili merenje pređenih kilometara?

Jasno mi je da vožnjom na gas ne možemo verovati onome što piše na putnom računaru jer je sve vezano za benzinske dizne ali meni na mom 1.4 mpi board comp. ipak dođe kao zgodna alatka za merenje kilometraže od poslednjeg točenja i slično.

Veterinar

Verzije sa plinom kod nas nemaju bord. Potrošnju računam tako što potrošim plin do kraja, izračunam potrošnju, nuliram parcijalnu kilometražu na ponovnom točenju.

dekiv68

#656
Da se nadovežem. Na 0.9 TCe LPG, na pređenih 6733km ukupno potrošio 417,8l TNG + 49,07l BMB95, za oko 82,3% gradske vožnje. Ako dobro računam to mu dođe prosek na 100km od 6,94l oba goriva, od čega je 6.21l TNG (malo diskutabilan račun odnos BMB/TNG). U gradu se, uglavnom, vozi sa upaljenim ECO i ugašenim s&s (prvi put na semaforu obavezno me prevari, pa isključi motor).

Valjda je ovo solidna potrošnja. Po gradu ne divljam.

Veterinar

To je odlična potrošnja za grad. Moja potrošnja je nešto veća, oko 8l na 100km, (ukupan  prosek je i dalje oko 7l kombinovano) a na autoputu pri konstantnoj brzini 135 km/h po brzinomeru (oko 3250 o/min) potrošnja je oko 8,8 l/ 100 km.

Ivan91

Bg-Segedin-Bg, 2 osobe u kolima, gume zimske, pritisak po ps-u. Kada sam isao prosek oko 120 kmh, kad sam se vracao zbog magle oko 100-110 kmh.
90% auto put, 10 % grad.
na 360 km predjenih sam sipao 27 L blina, stajao sam na grani sat vremena, ne znam kolko tu potrosi na mic po mic.

to mu dodje 7.5 l / 100 km.

Cak i sa ovim cenama gasa, djaba..

Loganovac

Malo mi je sumjniv ovaj prosek od 120km/h. Da li si ti to vozio 120km/h ili si izračunao prosek (pređeni put/vreme), ili si možda očitao na BC?
Za sat vremena stajanja računaj ispod litra, moj motor potroši 0.9
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.