Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Citat: Dragan.vi poslato 13.08.2014. - 20:21
Glavonja, nista te ne razumem  :bonk: Sta znaci : veoma povoljni uslovi ?, 4,9 litara u gradskoj voznji ? Kazes da ti je to prosek ? Pa koliko ti je trosio na magistrali ? Mozda 3 litre, ili manje ?
...
Dakle prijatelju, vlo rastegljiva kategorija. Naravno da nezna noga na gasu moze da ustedi po mom misljenju 10-15% goriva (sto nije malo i tu se svi slazemo, ali isto tako prosto ne mogu da poverujem u prosek potrosnje ispod 5l.

Citalj pazljivo. Nisam rekao da je to gradska voznja vec naprotiv skoro da nema gradske voznje. Morao sam to da naglasim jer nemam drugog nacina da izracunam prosek osim metodom od cepa do cepa, pa u racun ulazi svaka vrsta voznje. Uostalom vidi gde ja zivim - ravnica.

Inace uvek racunam prosecnu potrosnju posle punjenja rezervoara do vrha (nikad nisam dobio 60 litara u rezervoar  :huh:). Skoro uvek punim na jednoj pumpi, isti benzin, znam tamo ljude, isti nacin pumpanja. Zimi bude prosek izmedju 7 i 8 litara, kako dodje prolece padne na oko 6, a leti padne jos malo ispod 6. Ovo za 4,9 litara je moj rekord i to se samo jednom desilo za 115.000km, rekoh ekstremno povoljni uslovi.

zac

Potroseno 105.88 litara, predjeno 1836.6 km. Prosecna potrosnja 5.76 l/100km.

Zadovoljan!  :kava:

Zee

Ja ne znam da li mi vozimo iste automobile.   :huh:
Moj trosi cudo Bozije goriva, bez obzira koje da mu sipam i na kojoj pumpi i kako merim.  :kava:


kiconix

Jednostavno objasnjenje je da Zac nema gradske voznje. Samo se hvali potrosnjom autoputem i to ne preko 80.
Da ti provedes 90 % od posla do kuce laganom voznjom ne bi ni tebi dobacio 6l.
On je zadovoljan potrosnjom za njegove potrebe ali nikako ne treba uzimati ovaj podatak kao potrosnju u gradskoj voznji.

zac

Tako je, ja do posla imam 3 semafora i gazelu...ali ne vozim ja samo Gazelom...jednom nedeljno idem do Visnjice, tri puta nedeljno na Nbgd vodim sina na trening... itd.
saltam na 2000o/min. izbacujem na ler pred svakim crvenim svetlom, koristim sto vise inerciju, imam laganu nogu na gasu ... ko se vozi samnom, i ako ja  to hocu, nece osetiti  promenu stepena prenosa,  nikada.. samo pliva, k`o automatic  :hihi1: :baeh:


zac

Od ugradnje Bord kompjutera presao sam tacno 1404 km (pri montazi bilo tacno 55 000km) . potroseno 82 lit. goriva prosek 5.84 l/100km.
Po bordu potrosnja 5.7 l/100 km

Dosao sam do zakljucka da bord prilicno tacno racuna.  :lux:


Loganovac

Nisi nam pokazao kolika je kilometraža od poslednjeg resetovanja. Nisam siguran na koju se tačno kilometražu odnosi ovaj prosek, rekao bih da je od poslednjeg resetovanja. Inače, prosek je OK.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Nije resetovan od kako je bord ugradjen, napisao sam.. a ugradjen ja ne 55 000 km ..i od tada broji,  zeleo sam da predjem bar oko 1500 km. da bi dobio sto tacniji prosek...ni sada nisam resetovao..idem dalje, pa ce za 1 000 km. biti jos preciznije.  :wave:

PS:Nema svrhe da stavljam broj na dnevnoj kilometrazi..ona broji do 1000 pa od nule..zato sam stavio ukupnu, a znam sa koliko je starovao bord.   :to:

zac

Preporucujem ART pumpe. Kod njih sipam od maja meseca, pa mogu reci da sam istestirao njihovo gorivo.
Zadovoljan sam potrosnjom.
Kod njih je stalni popust i trenutno BMB kosta 147.50 din. po litri.

http://www.artpetrol.rs/sr/prodajna-mreza/bs-zemun

zac

Posto na bord kompu nema trenutna potrosnja, pa je stoga tesko oceniti koliko auto trosi recimo pri konstantnoj brzini od 80km/h ili ti na 2000 o/min.. Pa sam danas resetovao komp u toku voznje i dobio rezultat trenutne potrosnje u tom rezimu.
Moj trosi na 2000 o. u petom stepenu prenosa, a pri brzini od 80km/h tacno 4.8 l/100km. zato ja postizem prosecne potrosnje veoma niske..od 5.6 ili 5.8 l.   :baeh:



Ja zadovoljan  :D


kiconix

Uzbrdo, nizbrdo, vetar itd.
Nije bas sve tako jednostavno.
Slazem se da je ta potrosnja realna ali konstantna tesko.
Vozio si automobile koji imaju board, znas koliko skace trenutna potrosnja prilikom stiskanja.

zac

Pa prilikom stiskanja, pa normalno... ja sam vozio konstantnim gasom, bez stiskanja.
Vetar utice naravno...zato mi je prosek 5.6 - 5.8 taj litar ej ta razlika.  :nami:

Keka

To je bzvz i totalno amaterski.

Moj trosi 0,0 litara na 100 km.

Ali prilikom stiskanja.....pa normalno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Resetovao sam bord u voznji i vozio neko vreme, bar 1.5 do 2 km...tak oda je rezultat trenutne tacan.