Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Nadal

Da li je neko imao iskustvo sa tim da mu u ovlašćenom servisu kažu da nema potrebe da veliki servis radi na 60.000, već da treba na 100.000?!  :ces:Meni su rekli, i to u servisu u Novom Sadu!

david

Rekoh ja ovo je tako konfuzno  :ha: moram da  :ces: a do tada  :kava:

Daniel

Meni su rekli upravo suprotno. Da, i ako je manja kilometraza od 60.000 a proslo je 4 godine, treba uraditi servis. Ali na sopstvenu odgovornost nisam uradio.
Ajde par hiljada da se provuce, ali 40.000km je mnogo :hm:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dsit

Evidentno je da su u inostrastvu servisni intervali duzi nego kod nas zbog,svi znamo, losijih uslova ekspolatacije ali neki serviseri znaju bas da preteruju. Pre par godina u liku rekli da na savkih 7500 radi servis (logan je u pitanju). Sto je mnogo, mnogo je....

Daniel

Ok, ovo navodis smanjenje intervala. Ali je covek pitao za produzenje servisnog intervala, i to jako bitnog. Onog na 60.000. NJemu su sigurno ulje tada promenili, ali ovo ostalo NE.
E sad, koliko preko tih 60.000 ili 4 godine izdrzava pumpa, kajs i ostalo ne znam, i ne bi voleo da saznam.
To je 166% radnog veka u odnosu na onaj koji fabrika odnosno proiyvodjac predvidja. Mnogo je  :ne:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

hobbista

#65
Nije sve baš tako. Renaultov interval za zamenu (a i većine ostalih proizvođača automobila) je oko 100.000km ili 5 godina za prvu ugradnju, a zamenski (svaki sledeći) oko 60.000km. Za tuturutu zupčaste (Made in PRC) interval zamene je max. 30.000. Problem sa pumpom za vodu je što je goni zupčasti kaiš, a zlatno pravilo je da se španer i pumpa za vodu menjaju zajedno sa zupčastim.
Razlog tome je što prilikom zamene zupčastog (i španera) zategnutost novog zupčastog nije ista kao pre zamene, i jako brzo popusti semering na vodenoj pumpi.

Edit: još ako majstor zategne "muški" novi zupčasti, pumpa mora da procuri u sledećih 1 - 2.000 km
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Veterinar

Sto se kod mene (srecom) jos nije desilo. Javicu kad bude.

Deda

#67
Obzirom da moja zena uglavnom vozi i da nismo mnogo presli, do 60000 imamo jos 30000, sto znaci da sledeceg avgusta kad napunimo 4 godine, menjam samo ulje i ne j....m zivu silu. A kad nabijem 60000 km onda odo na servis...
Na sopstvenu odgovornost.
Ako se nesto desi u medjuvremenu, javljam, ali do tada necu da radim bespotrebno neke stvari i da bas=cam pare, jer ni zena ni ja ne j.....mo auto previse. Doduse ja malo brze vozim, ali u zadnje vrem i to redje...
Jos planiram da ugradim plin s proleca... Veliki servis ce biti na 60000 a ne na 4 godine i tacka !!!


Pazite na recnik.     kiconix

Daniel

 :ces: to sam i ja rekao, a sve vise mi se cini da sam mozda pogresio, i strepim da se nesto ne predvidjeno ne desi.
A kako stvari stoje, vodena pumpa je polako propevala.......... :ces:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

samsung

U servisnoj za clio dci pise da je veliki servis na 120.000km ja sam ga radio posle 5 godina i 80.000km.Na loganu dci sam sad na 50.000km i taj servis cu da radim takodje na 80.000km.Motori su identicni.
pozdrav iz St.Pazove

Veterinar

Ako se nista nije menjalo, kod dci je na 60000 prvi veliki servis, pa ao ti je auto jos pod garancijom, razmisli. Inace, zanimljiva je tema odrzavanje  identicnih motora u razlicitim servisnim intervalima prema preporuci "proizvodjaca".

hobbista

E, pa ovo mi nije dalo mira, pa sam izvadio knjižicu. I zaprepasto se!
Predviđeni interval za zamenu zupčastog kaiša (i španera i pumpe) je za zemlju Srbiju 60.000km ili 4god. Dakle, ukoliko ste u EU, redovni servisni interval je 30.000 km (benzinac) odnosno 20.000 km (diesel), a veliki servis je na 120.000. Kod nas su prepolovili sve  :ranting:
Dobro je da nisu ponudili i garanciju 1,5 god. odnosno 50.000 km za nova vozila  :mad6:

A, usput sam u servisnoj knjižici video da je garancija na fabu 2 godine!?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

... jutro  :zzz:  Nisam dbro pratio na času  :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

Citat: hobbista poslato 25.10.2009. - 00:21

Predviđeni interval za zamenu zupčastog kaiša (i španera i pumpe) je za zemlju Srbiju 60.000km ili 4god. 

Isto važi i za Rumuniju, zemlju porekla našeg ljubimca.