Provera/zamena kočione tečnosti

prethodna tema - sledeća tema

zac

Hobi Hvala u svakom slucaju...snasao se...poruceno..zahvaljujem drugaru Mikiju.... ne Miki Mausu vec nasem malom Mikiju..  :D

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Ne znam...meni je do ramena...  :lau:

miki-bgd


hobbista

Ostao sam dužan odgovor  :cul:

Potreban je jedan manji špric, kašičica i upaljač.

Izvaditi malo ulja iz posude, sipati u kašičicu i potpaliti upaljač ispod. Omladinci su mislili da spravljam neku drogu pa su me zbunjeno posmatrali :D

Ko ne zna šta treba da se desi, neka proba kod kuće da sipa malo jestivog ulja u neku šerpicu i da ga stavi na vatru da se zagreje.
Potom neka pusti ulje da se ohladi, pa onda doda kap vode i ponovi postupak  :lazy:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Jednostavnije je sa onim elektronskim cudom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Onaj tester što je hobbista linkao jeste praktičan, ne moraš da ideš do majstora da ti provjeri stanje ulja od kočnica odnosno udio vode u njemu, ali - koliko često to zapravo i radimo da se isplati uzeti takvu spravicu? Zamjeniš ulje kočnica danas, i miran si barem 3-4 godine (a i duže). Nije ni da zamjena košta bogatstvo...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Ja tester porucio...treba ce i za druge..ne samo za sebe...a jedna crvena je u pitanju... :wave:

mali.alen

Zna li netko koliko ide kočionog ulja u Sandero 1.4. 2010. godina. Na tehničkom me upozorili da trebam promjenit do iduće godine.

hobbista

Uzmi litar i ostaće ti možda 1-2dl.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

mali.alen


MitarMrgulic

Drugari, imam Megana koji je kod mene od 2012. i nije nikada mijenjana kočiona tekućina.

Ne primjećujem da ima ikakvih promjena performansi kod kočenja, ali mislio sam radi sebe da promijenim.

Interesantno, iako sam izvan garancije, idem u ovlašteni servis, a nikad, ama baš nikad mi nisu spomenuli da to uradim, samo su predložili zamjenu prednjih pločica, na oko 60 000 km.

Koliko košta ova zamjena u ovlaštenom servisu za kočiono ulje?

silent

Menjao sam do sad kočionu tečnost na 3 godine, ali kao i za rashladnu, čini mi se da je to nekako prekratko? Može li ona da izdrži 5 godina bez nekih posledica? Ili makar 4 :)

speedo

Citat: MitarMrgulic poslato 20.03.2019. - 21:52
Koliko košta ova zamjena u ovlaštenom servisu za kočiono ulje?

Meni su tražili 40-50 maraka (20-25 eur) ako se dobro sjećam, samo za to. Mnogo.

Mijenjao sam nakon 5 godina prvi put i mislim da je to maksimalna granica. Sada ću se držati trogodišnjeg ritma. 3 eur je bočica od 0,5l tečnosti, 5 eur zamjena...nema smisla razmišljati za te pare.