5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Ma kao da sam bio u nekom servisu u novoj EU državi.Ovo mi stvarno nije jasno sa ovim terminima.Zar nemaju programera da to lepo sastavi nego dobiju izgleda gotov program i samo menjaju cene.

silent


Zoran

Ako me pamet dobro služi, ova podloška je 2 eura?
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Kod mene je 40 din. Ali ja nisam ovlasteni.  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Auuuuu, ovako se gube musterije  :fiju:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Rimad

Ja sam, u prodavnici autodijelova, plaćao bakrene podloške po 0.15 €. Možda se njihove podloške "neke specijalne"  :laugh1: . Stvarno me interesuje kakve podloške oni stavljaju. Ispada da su njihove 10 puta skuplje.

Keka

Stavljaju aluminijumske sa gumicom u sredini. Te su malo skuplje, ali daleko od cene u servisu. I cene delova su 2-3 puta vece nego u prodavnici, jedino su sa uljem "razumni", skuplje je samo 57% od Profaca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

To je bila moja poslednja poseta ovlašćenom servisu,pošto mi ističe garancija 18.avgusta. :kava:

zac

Citat: hobbista poslato 21.07.2014. - 22:47
Auuuuu, ovako se gube musterije  :fiju:

E moj druze, kamo srece, da je tako ne bi vidjali ovakve racune,...ali uvek ima onih koji to plate....pa mene je moj veliki servis izasao oko 11 000 din...  toliko novca za filtere i ulje ne bih dao dok sam ziv.  :bonk:

Keka

To nije bio veliki servis za 11.000 din.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

tako je, falila je jos samo pumpa..ok...to bi ispalo 15000 din...omanuo sam za 4000 .  :wave:

Loganovac

 :banghead: Po koji put moram da dodam - plus ruke!!! Ne može se ignorisati činjenica da si ipak radio nekoliko sati i da si po struci automehaničar. Pa i mene zamena grejača na bojleru košta 400 dinara a komšija plati 2500, čišćenje split klime (godišnji servis) oko 200 dinara a komšija plati 3500 dianara... Moj kolega popravi 32" kao nov televizor kupljen na buvljaku neispravan za 20 EUR i popravka ga košta par stotina dinara + desetak popodneva iz hobija + ne zna se koliko godina školovanja i radnog iskustva. Da li on treba da se hvali kako je kupio Samsung 32" LCD za 22EUR???
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jasho

offtopic, pa nek briše ko oće i može ali moram: :Smiley:

Željko & Željko , nenadj.b.vi, to je ljubav :hihi1: :to: :713:

zac

Citat: Loganovac poslato 23.07.2014. - 10:45
:banghead: Po koji put moram da dodam - plus ruke!!! Ne može se ignorisati činjenica da si ipak radio nekoliko sati i da si po struci automehaničar. Pa i mene zamena grejača na bojleru košta 400 dinara a komšija plati 2500, čišćenje split klime (godišnji servis) oko 200 dinara a komšija plati 3500 dianara... Moj kolega popravi 32" kao nov televizor kupljen na buvljaku neispravan za 20 EUR i popravka ga košta par stotina dinara + desetak popodneva iz hobija + ne zna se koliko godina školovanja i radnog iskustva. Da li on treba da se hvali kako je kupio Samsung 32" LCD za 22EUR???

Znaci majstori uzimaju za ruke 200-3000% ..pa to je sumanuto..  :suicide: ...a sto se tice mojeg zanimanja, je jesam masinski tehnicar, ali cisto da znas da kod mene u kuci nikada nije usao majstor za grejac, klimu, keramiku, stolariju, vodovod, preciznu mehaniku, moler, zidar. elektronicar....itd...i nece dok sam ja ziv...  ne postoji covek koji nesto ne zna vec samo onaj koji hoce ili nece....

kiconix

Opet ne kapiras poentu. Nismo svi svoji mehanicari, tvoj rad kosta kao i svaki drugi. Nek bude red velicine 4000 din, izadje da veliki servis u tvojoj reziji kosta 19000. Sto se tice majstorija po kuci, ni ja ne dozvoljavam majstoru da udje u istu.