Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

krle

#60
Ovaj problem će rešiti moderatori.


mrsp

#61
Nove informacije u vezi reklamacije rezervnog točka.
Prvo sve pohvale za redakciju SAT i njihovo savetovalište jer su se javili u kratkom roku i dali mi nekoliko saveta šta mogu da radim u mom slučaju, a i društvu za zaštitu potrošača.
Konačno sam uspeo da dođem do osobe koja je odgovorna za odnose sa javnošću i to putem maila jer se nikako nisu javljali na telefon.Kontaktirali su me i tražili od mene potrebne podatke i razlog reklamacije.Dodatno su tražili registarski broj i pređenu kilometražu (ne znam kakve ona ima veze sa rezervnim točkom koji nije nikad ni korišćen  :ne:)
Podsetio sam ih da su u zakonskoj obavezi da odgovore u roku od 15 dana na moju reklamaciju i da je kazna za neodgovaranje na reklamaciju za pravna lica i do 2.000.000 din. Sve po savetu malopre pomenutih.
Videćemo dalje šta će biti
Evo još jednom kako to izgleda kod mene






Aleks

Pa jel' si zvao Francuza da se informises ili i dalje cekas da ti jave?

Keka

Nije ista guma na slici tocka na nosacu i na zemlji. Da li je to tako samo radi ilustracije?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

Citat: Keka poslato 13.07.2011. - 18:53
Nije ista guma na slici tocka na nosacu i na zemlji. Da li je to tako samo radi ilustracije?
E sta ti je oko za detalje  :dobro:
Nije ista guma jer sam morao da stavim ispravnu.Slikano je što kažeš radi ilustracije da bi ljudi mogli da vide o čemu se radi.
I greška je u jednoj fotografiji koja je ključna( koliki je razmak između nosača i samog točka) u brzini nisam primetio da sam postavio dve iste. Izvinjavam se




Aleks- Javili su mi iz servisa da mi je odbijena reklamacija i da ja sam snosim sve troškove  :ranting:

Aleks

Jos jedan veeeeeliki minus za RNS! I to za male pare! :agr:

zac

Nadam se da ces na kraju ipak uspeti da isteras svoje pravo na garanciju.

Zoran

Mrsp, skinuo rezervni točak i uzeo drveni kloci postavio tu sa desne strane. Malo jače povukao cijeli nosač na dole da se desna strana malo izvije nagore koliko ima lufta do gume (oko 3 cm). Sada mi cijeli točak leži na nosaču, nije jako stegnut i ne landara. Mislim da će biti ok.
Sam svoj gazda - vazda.

mrsp

Citat: zac poslato 13.07.2011. - 20:20
Nadam se da ces na kraju ipak uspeti da isteras svoje pravo na garanciju.
Mogu da ti kažem da sam se opasno nameračio.Imao sam problema sa servisom i kada sam kupovao Zastavina vozila,Ali ovo nisam očekivao od njih delovali su mi do sad baš Ok i bili su korektni.Do duše do sad sam  imao kontakt samo sa servisom i te pohvale za sad idu samo njima videćemo kako će proći sve ostalo.Svi su  rekli da će se ovo završiti u moju korist, videćemo.

Citat: Zoran poslato 13.07.2011. - 21:16
Mrsp, skinuo rezervni točak i uzeo drveni kloci postavio tu sa desne strane. Malo jače povukao cijeli nosač na dole da se desna strana malo izvije nagore koliko ima lufta do gume (oko 3 cm). Sada mi cijeli točak leži na nosaču, nije jako stegnut i ne landara. Mislim da će biti ok.

Zoki nije meni problem da namestim nosač ali vozilo je u garanciji i to je posao ovlašćenog servisa.u svakom slučaju hvala za savet. :respect:

silent

Citat: saša61beograd poslato 10.07.2011. - 22:08
Ako je guma bila napumpana duže vreme zalepi se za felnu i može se naduvati pumpom i kad je prazna.Novomontirana guma (tubeles) može se naduvati jedino kompresorom.
Napumpati gumu nožnom pumpom potraje bar pola sata sa pauzama za hlađenje pumpe koja se od trenja usija.I mali kompresor na 12V se pregreva žestoko!
Rezervni točak bez pritiska kao auto bez goriva.

A da li bi ovde pomoglo ono pumpanje gume sa zapaljenim dezodoransom?

mrsp


zac

Citat: silent poslato 14.07.2011. - 20:11
A da li bi ovde pomoglo ono pumpanje gume sa zapaljenim dezodoransom?

:ha:  Kako to mislis.  :hihi1:

Zoran

Silent, ima tu nešto  :jea: , započni priču pa ću i ja dodati ponešto koliko budem znao  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mrsp

#74
Evo stigao odgovor  :lux:

posto nas je kontaktirala Jasmina,a vezano za ostecenje rezernog tocka potrebno nam je da posaljete skeniranu servisnu i garancijsku knjizicu (skenirati svaki list gde je pisano olovkom) da ne biste ponovo dolazili u servis. Servisna knjizica nam je potrebna da bi smo dobili odobrenje za rezernu gumu.

Ovo mi je poslao servis