Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Kupio ćopu od golfa-3 ,kod strugara proširena centralna rupa i sklonio originalni rezervni .Samo još da kupim torbu za pakovanje rezervnog točka.

jorge2882

Da ne otvaram novu temu...

Imam TNG, naravno ispod auta je rezervoar...e sad, rezervni tocak od 16" je malo prevelik za gepek, pogotovo kad se krene na dalju put... Da li postoji copavac 16" za Stepway ili se moze koristiti privremeno i 15" (do prvog vulkanizera) ? Koja bi bila zamenska varijanta... da li neko zna od kojih vozila copavci pasu na Stepway ?

Aleks

Ćopavac od 15" je nešto zanemarljivo različit u prečniku u odnosu na 16" standardnog točka. I da je malo manji završiće poso do prvog servisa. Treba obratiti pažnju na ofset ćopavca, neki ne mogu da se navuku napred zbog čeljusti. I da, ono na šta treba najviše obratiti pažnju je starost gume na ćopavcu. Ta od Golfa 3 je sigurno iz 90 i neke godine.

Loganovac

Mislim da većina dostupnih ćopavaca ne idu umesto prednjih točkova već samo pozadi, tako da u slučaju defekta prednje gume sledi dupla izmena (zadnji napred a umesto njega ćopavac). To ima smisla jer je smisao nabavke ćopavca ušteda prostora u gepeku - zašto bi vukao većeg nego što je neophodno? Mislim da su gore pominjani od Golfa 13"...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jorge2882

Citat: Aleks poslato 14.04.2016. - 14:04
Ćopavac od 15" je nešto zanemarljivo različit u prečniku u odnosu na 16" standardnog točka. I da je malo manji završiće poso do prvog servisa. Treba obratiti pažnju na ofset ćopavca, neki ne mogu da se navuku napred zbog čeljusti. I da, ono na šta treba najviše obratiti pažnju je starost gume na ćopavcu. Ta od Golfa 3 je sigurno iz 90 i neke godine.

Manji je u precniku za citavih 8 cm, tj. 4 po polu precnuku... sto me i najvise plasi...