Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Citat: mrsp poslato 12.06.2011. - 10:54
@Keka- Jeste da je rešenje za rezervni točak očajno i da guma nemože da bude kao kod tebe, ali kada napuniš gepek onda moraš sve da izvadiš ako ti treba točak, što je veći problem ako si pošao na letovanje.

Lakse je meni da istovarim i utovarim gepek nego vama da gnjurate (po kisi) ispod kola.

Ni onaj sraf za otpustanje rezervnog tocka vam nije bas na izvol'te.

Najbolje bi bilo napraviti nekakav nosac na tu konstrukciju koji bi podupirao felnu, tako da se guma ne naslanja na konstrukciju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac


Dragan.vi

Ja sam se proslog leta igrao malo i isprobavao kako se skida i namesta rezervni tocak na mom Sanderu. Nekako sam ga skinuo, ali da mi sin nije pomogao nema sanse da se tocak drzi jednom rukom a drugom zavrce sraf. Planiram da to uskoro opet uradim i da nauljim sraf, a slazem sa Zacom da sraf ne treba puno zatezati.

mrsp

Citat: Keka poslato 12.06.2011. - 19:41
Lakse je meni da istovarim i utovarim gepek nego vama da gnjurate (po kisi) ispod kola.

Ni onaj sraf za otpustanje rezervnog tocka vam nije bas na izvol'te.

Najbolje bi bilo napraviti nekakav nosac na tu konstrukciju koji bi podupirao felnu, tako da se guma ne naslanja na konstrukciju.

Ako pada kiša nećemo ni mi a ni ti da ostanemo baš suvi prilikom menjanja gume,tako da tu nema baš veze gde stoji guma.

A sraf neznam što nije na izvolte  :ces:

Za nosač pozdravljam ideju nebi bilo loše postaviti ga da se guma ne oslanja  a ipak zategnuto  :too:

Zoran

Dragan vi, Šaraf ne odvrtati skroz za navoja. Treba nekih 15 krugova i onda se može ona armatura otkačiti i točak dođe na izvolite.Kada ga vraćam ospod koljena stavim rukavicu (lijevu) , lijevom rukom se držim za branik a desnom podignem nosač zajedno sa točkom i zakačim gore, zatim stegnem dovoljno da točak ne landara ali da nije prejako zbog mogućeg oštećivanja gume  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

kapsid

 :aplause: Zorane od tebe uvijek korisni savjeti :respect:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

mrsp

E pa ljudi da javim ja šta je bilo sa mojim točkom sa početka teme.
Odneo danas točak kod Francuza u JA ljudi primili lepo pitaju u čemu je problem ja im pokažem i objasnim da točak nikad nije montiran niti skidan do pre tri dana.I da po mom mišljenju to spada pod garanciju jer je fabrika to tako namestila i da nigde nema u servisnoj knjižici ili bilo kakvom uputstvu kako treba prema rezervnom točku da se postupa tako da nije moja krivica što se to desilo nego njihova što su tako napravili.
Saslušao mene čovek lepo slikao točak iz više uglova i kaže da što se njega tiče ja sam sto posto u pravu ali da on misli da neće prihvatiti reklamaciju jer na gume nemaš garanciju čim ga spustiš sa šlepera.
Neznam kako je to moguće kad kod nas kupiš običnu Tigrovu gumu ti imaš garanciju a kamoili kada kupiš novi auto.
Iznese on i primedbu na koji moment je gume stezana pa se tako deformisala!Pošto guma nikada nije ni skidana na koliko su je stegli u fabrici na toliko je i stegnuta.
Da je guma korišćena pa se deformisala u redu ali ovako :bullshit:
Tako da će mo još da se teramo u slučaju da ne prihvate reklamaciju imaju tu razni veštaci pa neka oni dokažu koje u pravu. Mislim da nije mali trošak šest i nešto  hiljada dinara za drugu gumu.
Kada kupuješ auto onda je sve lepo i nasmejano sve može,a posle nije naše, ti si kriv i ostalo.
o Ljudima iz auto kuće Francuz sve naj bolje ljudi su sasvim korektni i profesionalni. Saslušali su moje primedbe ali nije do njih da odlučuju o tome. Tako da ćemo videti šta će biti od svega toga.


saša61beograd

Kad bih ja vozio Sandera,rez.točak bih oprao,osušio i zavio u debeli najlon i oblepio dobro da ne leprša.Između točka i nosača bih umetnuo komad Al lima,da se točak oslanja celom površinom (ako je moguće).
A što se skidanja i vraćanja tiče,izgleda da je potrebno voditi zdrav život,redovno trenirati u teretani,može i joga,ili voditi sa sobom Čaka Norisa da pripomogne.Ili kupiti Logana...

zac

#23
Ili kupiti Logana...      :aplause:  Sale61.

Mandrak


mrsp


kapsid

...ko je u državi gdje može da se kupi.... :cekicem:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

bruno

Dobro je da su u servisu pokazali interesovanje za ovaj problem, e sad da li će od toga biti neke vajde...
Sjećam se kada je moj otac 90. kupio stojadina i upozna nekog tipa, za koga mi nije baš bilo jasno koju je ulogu imao u servisnoj mreži zastave, koji mu je predložio da zamijeni ugrađene tigrove gume za tada aktuelne semperit. Iako su gume bile sasvim dobre on nas odvede kod nekog vulkanizera koji je poskidao gume i duvao ih dok negdje ne iskoči i onda to obilježi kao oštećenje te zamijeni sve četiri gume. E, sad će vjerovatno neko  reći zato su i propali (što je dijelom i tačno) ali hoću da kažem da je zastava davala garanciju u to doba i na gume.
Usput, što se tiče Logana, on zasluženo polako ide u penziju, bez obzira na sve kvalitete koje nesumnjivo ima. Što znači ili kupuj Sandera i Dastera ili čekaj novi model.

saša61beograd

Nisam mislio da pokrećem bitku Logan/Sandero.Ozbiljno mislim da bi se problem gume rešio kada bi se celim obimom oslanjala na ravnu površinu.Voleo bi da neki Sanderaš proba ovo i javi šta je uradio.Inače rez.točak sa gumom 185/70 14 ima 15kg!

DrJekyll

Sad ste me smorili :t2:
Nisam ni znao da postoji ovakav problem. Imao sam ranije 10 rešoa 4 i nikad nisam pretpostavljao da će biti ovakvih problema sa Sanderom. Idem sutra odmah da skinem rez. točak i da pregledam situaciju, a možda ću i da pokušam da ga namestim onako kako je ovde predloženo.
Zlo mi je dok pišem ovo i pomišljam čime ja moram da se bakćem sa je*enim novim kolima.....al šta je tu je.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...