Rezervni točak u Sanderu

prethodna tema - sledeća tema

mrsp

Pošto za neki dan treba da krenem na more reko da proverim rezervni točak u kakvom je stanju.Pod tim sam mislio da ne treba da se dopumpa guma jer nisam nikako skidao od kad je kupljen auto u novembru 2009. Kad imam šta i da vidim guma sva deformisana,  :ranting: i to na mestima gde se oslanjala na školjku i na nosač rezervnog točka.
Evo i nekh sličica u prilog pa da vidite o čemu se radi(slikano je sa telefona pa ne znam koliko je vidljivo).
Zanimame da li je neko imao sličnih problema?




Na ovoj slici je i naj veći deformitet ali se slabo vidi jer sam prešao rukom pa se obrisala prašina.
U ponedeljak idem u servis da reklamiram gumu,jer  guma ni jednom nije skidana što može i da se vidi tako da su po mom mišljenju oni krivi za deformitet! :badmood:
Ako oni ne misle tako onda će mo da se teramo malo više, jer je fabrika tu stavila točak a ne mi i trebali su malo bolje da ga obezbede a ne ovako da stoji na šipkama  i  oslonjen na školjku :rtfm:

Aleks

U koji servis planiraš da ideš?

Keka

A i felna je lepo zardjala.

Bolje da si tu stavio bocu za plin  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


leotar

Istu stvar sam poodavno primjetio na svom Sanderu (uz dodatne poteskoce vracanja rezervne gume nazad), a sad si me dobro podsjetio da provjerim rezervnu...

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1245.msg16745#msg16745

mrsp

Citat: Keka poslato 11.06.2011. - 12:35
A i felna je lepo zardjala.

Bolje da si tu stavio bocu za plin  :whistling:

Felna je zarđala zato što točak nikad nije ni korišćen,to jest nikad nisam probušio gumu :lux:
A što se tiče plina i ja bih mnogo voleo da je tu boca za plin,samo me malo sponzori zezaju a i nikako da sam nađem vremena za tu avanturu po moj budžet.
Doduše meni se uopšte i nesviđa ideja da tu bude boca za plin,ali kad nađem sponzora to će mo već nekako rešiti  :too:

krle

Rezervni točak na Loganu  još nisam koristio, kao nov je.
Pitanje korozije felne nije njeno (ne)korišćenje,  već smeštaj. Kod Logana je to elegantno rešeno.  :lazy:

LeNgenda

Auuu, i moj Sandero je kupljen novembra 2009., gvirnucu i ja pod gepek.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.


zac

Jako lose resenje za smestaj R. tocka.   :doh:

bruno

Na pomisao da će mi jednom zatrebati taj točak ja se naježim. Zaista je teško i bilo očekivati da taj točak izgleda dobro kad se zna kako je i gdje smješten. S obzirom da je moj auto iz avgusta 2009. ne moram ni da provjeravam u kakvom je stanju, ali me baš interesuje šta će ti reći u servisu.  :conf:

Keka

Ovaj sundjer je cista kozmetika, nece spreciti ostecenje gume.

Cela ideja smestaja tocka je losa, nisu se naucili pameti posle Resoa 5 i gomile drugih vozila sa takvim sistemom. Najveci problem (pored deformacije gume) je kad sraf kojim se otpusta nosac zapekne.

Na moja oba automobila rezervna guma je u kadici u prtljazniku i zasticena je kao beli medved. Kad uzimam tudj auto izmedju ostalog pre voznje prekontrolisem i stanje rezervne gume. Do sada sva vozila koja imaju tako resen rezervni tocak su imala grdnih problema sa otpustanjem tog srafa.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Kada sam skidao zimske gume postavio sam rezervni točak na auto naprijed desno a najpotrošeniju gumu u rezervu. Neka trči ovo ljeto da se ne ubajati.
Sam svoj gazda - vazda.

mrsp

@Keka- Jeste da je rešenje za rezervni točak očajno i da guma nemože da bude kao kod tebe, ali kada napuniš gepek onda moraš sve da izvadiš ako ti treba točak, što je veći problem ako si pošao na letovanje.Kad bi našlj neko adekvatno rešenje bilo bi odlično.

Ja planiram da zaheftam limčiće širine oko 10cm videću koliko treba pa da na njih zalepim gumu sve to na konstrukciji koja drži toča, a na šasiji gde se oslanja samo da zalepim gumu misim da će tako manje da se deformiše.I naravno zavrtanj treba podmazati da ne korodira i zaglavi.

Zoran

Mrsp, super ti je ideja - mada je to mogla i fabrika da uradi.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

  Mislim da i "sraf" netreba preterano stezati , da se manje utiskuje u gumu , ova "armatura"   :whistling: