Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

@zujovic
Gde si nasao Premium Contact 5 za 7400?

zujovic

U lav autu 185/65/15  88T. I ja sam se iznenadio.  :to: U Coningu su imali Eco Contakt dva komada po 8400 čini mi se, tako da je i meni ovo delovalo malo čudno. Uglavnom, kupio u Lav autu, zamenio, za sada zadovoljan. Buka je smanjena maksimalno...

Loganovac

Moje Michelin Energy Saver, evo 5 godina navršile. Utisci kad sam ih vratio posle zimskih Fuldi: tvrde (za razliku od onih dana dok su još bile nove), slabo koče u svim uslovima (ABS se rano aktivira)  :badmood: , ali dobro drže pravac kad voziš pravo  :lol1: Iako nema vidljivog trošenja šare, za mene su ove gume propale posle 5 godina, ne znam kilometražu, ali prelazim tek nešto više od 10K godišnje, dakle jedva ako imaju 30.000km. Napumpane 2.0 i 2.2, isto kao i zimske. Stra' me da vozim...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

roolet

I kod mene ista starost, identicni utisci, nesto meni tu ne stima sa tom markom. Ko ce znati na cemu se stedi. Verovatno na svemu.

Zoran

Ja i dalje furam na fabričkim Ecocontakt 3 iz 2009-e godine. stanje kilometraže 318 500 .
Još nijednom nisu proklizale i meni valjaju. dubina šare oko 5 mm.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Zoki ...  :respect:  to je vozac!  :aplause:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Citat: Zoran poslato 04.05.2016. - 19:02
Ja i dalje furam na fabričkim Ecocontakt 3 iz 2009-e godine. stanje kilometraže 318 500 .
Još nijednom nisu proklizale i meni valjaju. dubina šare oko 5 mm.

Izgleda da su nepoderive, i kod mene na Puntu su isto godište ali prešle "samo" 82k km -(minus) zimske (manje od 20k km). Tvrde su i bučne, valjda zato toliko traju.

miki-bgd

Citat: zujovic poslato 04.05.2016. - 13:47
U lav autu 185/65/15  88T. I ja sam se iznenadio.  :to: U Coningu su imali Eco Contakt dva komada po 8400 čini mi se, tako da je i meni ovo delovalo malo čudno. Uglavnom, kupio u Lav autu, zamenio, za sada zadovoljan. Buka je smanjena maksimalno...
Ja gledao dimenziju 195/55/16, znam da je ona dosta skuplja pa mi bilo mnogo cudno, posto je njihova cena preko 10.000 .  :wave:

silent

Sad mi dođe žao što sam Kontinentalke promenio na samo 40.000 i 5 godina :D

Šalu na stranu, guma posle nekog vremena gubi svojstva i možda može ona da ide, ali je bezbednost bitno umanjena. Ja ne bih rizikovao.

Daniel

Guma posle 5 godina ćiao-zdravo.
A Zoki standardno - KRALJ!  :Smiley:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

dovla

Šta Kralj, Car.  :respect:

saša61beograd

Mene je strah kad se na ibarskoj magistrali mimoilazim sa raznim kraljevima,carevima i ostalom aristokratijom sa matorim gumama!

Ayrton

#718
I ne samo na Ibarskoj...
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

vladimiris

Zok,i ajde postavi sliku tih guma ako nije problem, da vidimo kako izgleda sara posle više od 300.000 km...baš me zanima, a verujem i mnoge ovde ...pozdrav!