Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Dadokg

Pozdrav kolegama sa foruma i jedno pitanje, tj. molba. Da li kolege sa Juga mogu da mi preporuče majstora koji bi mi odradio mali servis,  pre svega mislim na grad Niš? Sve za zamenu sam obezbedio samo mi majstor fali.

Zoran

Lijepo vrijeme popodne bilo, pa sam  ponovo pokušao da zasilikoniram prskalice za šoferku jer propuštaju kišnicu direktno na motor.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Primetio sam to i kod mene.

Pretpostavljam da to ne sme da se radi sa acetatnim silikonom, samo neutralnim?

saša61beograd

Po mom iskustvu acetatni silikon nema nikakav štetni uticaj na farbu.
I ja sam bio mnogo vredan juče:zamenio sam filter za vazduh.Stavio sam Mann c2672/1,kupljen u Kit Komercu,1000 din.

Vladan P

#1069
Acetatni silikon (verovatno) neće napraviti problem laku,boji i zaštićenom limu.
Nekada davno,dok sam učio za servisera bele tehnike, rečeno je da se isti ne koristi na nezaštićenom limu zbog nekih problema sa korozijom.
Ne sećam se tačnog objašnjenja ali znam da ga majstori nisu koristili na kazanima veš-mašina na mestima gde je gleđ bila oštećena.
Zajedno smo skupa !

zac

Naravno, sama rec i kaze... Acetatni silikon sadrzi kiseline...i izaziva koroziju na gvozdju.

gromovnik

Juče zamenio ulje i filtere kod druga u radionici. Uhvatio sam ga u gužvi pa mi je ovaj put dozvolio da samo filter vazduha i kabine sam zamenim, a ostatak sam asistirao.

Zamenjene su kočione pločice, stavio ATE iz Kit komerca. Stare su imale mesa za bar još godinu dana ali sam zamenio kad sam već uhvatio vremena da radimo.

Levi homokinetički zglob nije bio stegnut ni osiguran. Pretpostavljam da je majstor koji je menjao set kvačila tako ostavio, pošto dugo niko drugi nije to dirao.

Ustanovljeno je da mi desna spona ima lufta, ali to je za drugu temu. :)

hobbista

Citat: gromovnik poslato 29.04.2016. - 15:03
Levi homokinetički zglob nije bio stegnut ni osiguran.
Da nije bio stegnut morao bi da menjaš ležaj odavno :ces:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Skoro je menjao kvacilo pa lezaj jos nije stiogao da pokaze.... mozda je na vreme i pritegnut..

oliver83

#1074
Pre mesec dana odrađen mali servis na oko 79000 km.
3 l ulja (ostatak imao od pre) 1500 din elf 10w 40
Filter ulja Brecner,  Nemačka 200 din
Filter vazduha Brecner 450 din
4 svećice 450 din/kom = 1800 din
Filter goriva negde oko 700 din
Majstor 500 din
Naručio kod Željka.  Filter vazduha nije odgovarao pa sam stari izduvao kompresorom. Filter je bio manji od starog. Nisam imao vremena da reklamiram...vreme za odmor bilo isteklo  :badmood:

Keka

Bas volite da se kockate sa tim Kineskim delovima  :cekicem:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Danas sam skinuo posudu za antifriz u nameri da je detaljno operem i prekontrolišem (vezano za slučajeve raspadanja iste i zapušavanja grejača kabine).Na zidovima posude je posle 8 godina bilo neznatnih tragova neke crne prašine i neznatnih tragova nečega što mi liči na kamenac (?) u boji antifriza (korišćen isključivo Glaceol rx "D").
Skoro pa nemoguća misija:posuda ima neke pregrade i duplo dno.Ničim nisam uspeo da doprem do svih ćoškova,niti sam mogao da proverim detaljno  kakva je iznutra.Uspeo sam 70% ,što me prilično nervira,ali je posuda mnogo čistija i prozirnija nego pre.Da li je unutrašnjost kako treba,jbmlg,valjda jeste.
Antifriz sam iz nje izvukao špricem i tankim crevom;u apoteci sam našao špric od 50 ml po neverovatnoj ceni od 10 dinara!

Zoran

 :to: Jesu li te čudno gledali u apoteci kada si kupovao špric?
Mene jesu, kada sam kupovao špric za podmazivanje kugli i krajnica  :crazy:.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Uspeo sam da operem 90% crnih naslaga na posudi onom cetkom za flase. Jedino nisam oprao donji deo, zato sto ima duplo dno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

A ako hocete da operete posudu 100% onda u nju stavite sitnog peska....takozvanu "nulu"...pola sake...i 1/3 vode...zacepis sve otvore i muckas 5 minuta.... posuda cista kao nova. A pomaze i varikina, u kombinaciji sa peskom..extra.
Tako sam prao sve svoje posude do sada...Posle je samo lepo isperete vodom..  :wink: