2. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

david

#60
Sta su ti sve menjali ili radili? Kad sam zvao rekli su 6450, pa plus filter kabine i ne znam je l' treba jos sta.

sanderoman

To je to, mali servis 6450 i filter kabine 1950 i to je 8400 din. Ostalo se pregleda i ako treba nesto se menja ako ne nista. Cista rabota a ne preko telefona te ubedjuju da moraju da se menjaju plocice, svecice...

ppejic

#62
Automobilu je istekla garancija.

Sačekao sam da postigne malo više od 10kkm (11200) i u sopstvenoj radinosti odradio servis.

ELF NF Excellium 5W40 3L...... (3x627 din, kupljen u Agrohimu)
Filter sa Renault kodom .........(824din kupljen u ovlascenom servisu)
Podloska .................(200 din kupljen u ovlascenom servisu)
Filter vazduha MOTRIO ..........(900din kupljen u ovlascenom servisu)

TOTAL------------------------ 3805din

Napomena oko količine  ulja.
Po preporuci prijatelja Kiconixa, sipano tačno 3 litre. Prethodno se dobro ocedilo na vruć motor, (15-20min). Po nalivanju, startovanju (da se napuni novi filter ulja), radu na leru oko 1min, nivo na plastičnom pokazivaču nivoa ulja je bio na oko 2/3 inad MIN, odnosno na 1/3 ispod MAX.

Cena rada, mog prijatelja Boke, fraj + su me u "servisu" poslužili roštiljem. Ključ za odvrtanje filtera smo pozajmili.

dejanz

Filter vazduha Motrio u Hit-u pre mesec dana 547.5 din. Toliko o ujednacenim cenama u ovlascenim servisima  :ljut:

Loganovac

Šta ti je trebalo to da pišeš, Peja ima da se pojede kao mlad Mesec...  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jovunalola

Danas u 10:00 stepić ide na 2. servis kod Žive na 18900+ zbog garancije. Javljam kako je prošlo i koliko je koštalo.
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

LeNgenda

E, bas to, i ja bih isto trebao za mesec dana.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Jovunalola

Evo da se javim sa podacima. U petak 14.10.2011. u 10:00 urađen drugi servis kod Žive na 18900:

Motorno ulje:   3.000,00
Filter ulja:          700,00
Filter vazduha: 1.050,00
Filter kabine:    1.950,00
Usluga servisa: 1.700,00

TOTAL:           8.400,00

There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

Loganovac

Odrali su te za filter kabine. Ubuduće kupi i ponesi sa sobom, košta 50% manje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jovunalola

Ja nisam ni znala da to imam. (žensko)

Primila k znanju  :write: . Hvala!
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

kiconix

Mislim da su te uradili za sve.  :ne:

Jovunalola

Ako jesu, nisu mene. Tata je vozio auto na servis jer je on radio sa kolima i kamionima čitav život. Ali sam opet svakako jeftinije prošla nego u drugim servisima. Napominjem da mi je izbor bio ograničen jer sam još ove godine pod garancijom.
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

kiconix

Ma znam ja to, nisam rekao da bi te nasekirao.
Videces sama kad prestane garancija pa budes kupovala litar ulja za 480 din.  :to:

Aleks

Evo izvestaja sa danasnjeg servisa:


Cene su sa popustom od 21% na osnovu akcije od 01.10.2011.god.
Sijalica H4 je kupljena za rezervu.

skiter69

pošto mi za koju nedelju predstoji drugi servis, malo proveravao cene kod ovlašćenih servisera. cena je u rasponu od 9000-12500rsd. iste stvari se rade -menjaju proverio sam. što tolika razlika ne znam.  :banghead: