Nivo ulja u motoru

prethodna tema - sledeća tema

zac

#45
Meni je na prvom servisu, dok je auto bio nov novcijat , sipano oko 0.5 l. vise ulja..posle par hiljada mi zviznu semering radilice..od tada nikada vise nisam oterao auto u servis i od tada vise nemam problema sa kolima  :D .

Ayrton

Citat: silent poslato 26.04.2016. - 16:43
Ustvari, neću ništa sam da radim, idem sutra nazad kod Krstevskog, pa nek vade oni.
:palica: :cekicem: :gun:
Na prvom malom servisu u "Reno Sava" su mi sipali 1 cm preko max-a. Vozio sam tako do sledećeg menjanja ulja. To je bilo pre oko 80k km (6 godina). Da li je to ostavilo posledice ne znam.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

silent

Nikako mi to nije jasno, da ne mogu da ispoštuju tako jednostavnu stvar kao što je propisana količina (bilo koje) tečnosti.

Zar je teško odmeriti tačno 3,3 litre ulja.

Navodi me da se zamislim kako su ostale stvari (od)rađene...  :doh:

Ayrton

Ostalo su uradili, to ne brini. Servisi imaju neki običaj da sipaju više ulja, jer vozači ne kontrolišu nivo redovno, pa oni zbog toga sipaju više. :badmood: I time dobijemo veliki problem u najavi.
Normalno mi Dačijaši kontrolišemo nivo ulja redovno i tako i ustanovimo da ga odmah posle menjanja u servisu imamo 0,5-1l više.
Idi ti prijatelju kod Krstevskog i traži da ti to regulišu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

astmario

Kod mene sipan visak, kao kod Zac-a otisli semerinzi, doduse vozim tako po savetu Hobiste i cekam neku drugu vecu intervenciju na motoru, ulje curi, recimo sa max je spalo na malo iznad pola za godinu dana(oko 6,5kkm moje voznje).

nik

#50
Ljudi, da li stvarno mislite da u servisu čekaju da se motor potpuno ocedi pre nego što sipaju novo ulje?

Sledeće, u motor, po uputstvu ide 3,3 l ulja, ali ko je sam menjao ulje zna da mu retko kad treba više od 3l i to nakon dugog ocedjivanja starog ulja pre sipanja novog.

Pridružujem se preporuci za odlazak u servis da smanje nivo ulja.
Citat: astmario poslato 26.04.2016. - 20:06
... otisli semerinzi,...
Problem je kada probije na semeringu radilice do zamajca. Zbog takvog kvara sam svojevremeno na Kecu dva puta za 4 meseca remontovao anlaser i na kraju menjana korpa i lamela zbog proklizavanja, kada je i ustanovljen pravi problem. Inače potrošnja ulja u intervalu zamene od 6 kkm je takodje bila beznačajna i nije tražila dolivanje ulja (mogla je da se podvede pod normalnu potrošnju ulja 12 godina starog motora sa 150 i kusur kkm). Dovoljno je da u toku vožnje samo par kapi curne na zamajac i odmah se razbacuje po zvonu kvačila i u anlaser.

goxy

Prosle nedelje da zamenim zimske za letnje tockove, dignem auto kad ono :banghead: ceo suspleh mastan...zavucem ruku, opipam karter, curi na cepu...krajem januara bio na malom servisu u kompresoru...odmah se zaputim i reklamiram, igrali se oni tamo dobra tri sata i za sada ne curi i da, nije bilo viska ulja ali pola iscurilo....

nik

To su oni namerno ostavili da se ocedi višak. :Smiley:

Zoran

To oni vjerovatno staro ulje izvlače na slamku a novo samo dospu. Pošto nemaju pojma koliko su izvukli nemaju pojma ni koliko trebaju nasuti. :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

Turbo

I meni su to redovno radili u Hit autu.Naplate 5 litara i vrate  mi pola litre.
Svaki put im naglasim da ne sipaju vise od 4 litre i svaki put kad dodjem kuci
ulje preko maksimuma.Daleko im lepa kuca.Poslednji servis u garanciji nisam otisao kod
kod njih vec odradio sam.I gle iznenadjenja,sasvim je dovoljno 3,8 litara i nivo je na
3/4 maksimuma.

Dragan D.

Nekada, dok sam vozio stari Reno 12 pazio sam
na nivo ulja, jer po upozorenju jednog starog majstora
višak ulja kod Renoa je uvek izazivao štetu na semerinzima radilice,
pa ovi "majstori" iz ovlašćenih servisa ili ne znaju, ili znaju za ovo,
pa namerno sipaju više ulja da bi posle nekog vremena imali pacijente za šišanje.

jasho

Ako auto ne troši ulje, u 1.4 motore sipajte 3l ulja, sasvim dovoljno do sledeće zamene na 15kkm :kava:

zac

Ja volem da mi je na max...sipam 3.2 l..otprilike ... Razlog za to je i onako mala kolicina ulja u motoru, pa neka se kuypa u sto vecoj..koliko dozvoljava karter.

silent

Izvađen juče višak ulja, ne videh koliko, izvlačio je onom mašinom.

Dotegnut i poklopac ventila.

bugi

#59
drugari, imam malo veci problem, naime sandero mi je izgubio oko 2l ulja i upalio lampicu, a ulje sam promenio pre dva i po meseca, oko motora deluje da je sve suvo, ispod takodje, sumnjam na semering radilice do menjaca, dal na jos nesto da sumnjam? sad sam dolio ulje, pa cu ispratiti ovih dana situaciju,
lamela je inace pri kraju, tako da bi sve jedno morao to skidati ubrzo....