Parking senzori

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

#30
Idem sutra da mi postave MED E  :woo-hoo: , samo, malo mi nije jasno  :huh: , u servisu mi rekose da ne mogu da se farbaju  :ces: , a na sajtu pise da moze  :ces: , i mogu li da se farbaju kad se postave?  :conf:

posle setio.  nemogu da nadjem nikako taj med e na youtube, ako neko nadje nesto nek pusti link, ako moze danas,   :c:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Moze da se farba, pozeljno je pre postavljanja da ne bi umazao branik prajmerom i farbom u spreju.

Ako su crni i ako ih postave u crni deo branika (ako postoji) onda ne treba da se farba.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Samo obrati paznju da ne usmeris senzore ukoso-na gore

Peja

Vihor

#33
Eto, namesti ja medove parkig senzore, rupice na braniku fi 22 mm, mozda necu ni da ih farbam, ne kvari izgled bas toliko, ima zvucnu signalizaciju, 3 stepena, kao i mali displej koji mi je postavljen iznad retrovizora, zasto bas tu??? (kad sede troje pozadi ne vidi se, sunce ga greje direktno, svima smo tako namestali), ali posto postoji dugacka kabla pa premesticemo ga ako bude trebalo , nisam stigo da se poigram i slika, ali ovih dana bice, na prvi pogled, odlicno.
Zamerka,( mesto displeja)  smeta mi pomalo kutija za naocare koja se takodje nalazi iznad retrovizora.


evo malo  :foto:

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

DarioGTI

na braniku izgledaju ko da su serijski stavljeni....  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Jok, izgledaju kao da si čepovima sakrio šrafove kojima si montirao branik  :Smiley:

Al je lep auto, stvarno!  :too:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Odličan posao, svaka čast! Svima govorim da display treba dovesti naprijed a ne gledati ga u retrovizoru.

Malo OT: kutija za naočare?? To mi fali, gdje ima da se nabavi?
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Vihor

Nemam pojma , bilo u laurate 
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

mladja73

Lepo i korisno, nema sta...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

stalker

Znači ova kutija za oćale je serijska oprema?  :conf:

Izgleda da sam ja malo požurio sa kupovinom laureate paketa opreme pa to zbog toga nisam dobio  :D

Kako doći do kataloškog broja tog komada plastike pa da se pokuša dobaviti u servisu?  Valjda ne košta milijun.  :hihi1:

Što se senzora tiče ni ja ih ne bi farbao. Ne izgledaju ružno, čak autu daju pomalo fensi izgled.  :respect:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Vihor

Vas misljenje, parking senzori, ali napred?, dali su stalno ukljuceni?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

torent

Uključuju se kada ubaciš u rikverc.

staracstol

Sistemi sa senzorima i napred koriste info sa menjaca kao i muzika u kolima, kad predjes odredjeni broj Km/h oni se gase. Nesto kao ono zakljucavanje kad auto krene. Neke od aftermarket sistema koje sam gledao imaju neku zadrsku u gasenja. Znaci kad ubacis u rikverc, ceo sistem se pali (prednji i zadnji senzori) a gasi se posle nekog vremena. Mislim da je moguce napravati i na najobicniji prekidac ili sl.

Vihor

#43
sad se ja raspitao kod Francuza u Jagodini gde mi je ugradjen MED-ov parking senzor(zadnji) i kazu da oni montiraju tako da parking senzor, prednji, funkcionise samo kada je menjac ubacen u 1 brzinu. To vec ima neke logike
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

A kako senzor zna da je u prvoj brzini?  :write:

Koliko ja znam, prednji senzori imaju relej sa vremenskom zadskom, pale se kad se ubaci u rikverc i gase sami posle izvesnog vremena.

A nije greda ni ako stalno rade....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!