Nova Dacia Duster II

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Citat: saša61beograd poslato 04.02.2018. - 14:30
Obe verzije Sce motora su vrlo tajnovite,barem ja nisam našao na netu neku ozbiljnu Renoovu prezentaciju.
Pošto mi se Sce 1,0 nameće kao obavezno rešenje u nekoj novoj Dačiji,pokušavam da se ne sekiram,ali ne ide,ipak se sekiram.Imam utisak da se novi motori sada puštaju u proizvodnju bez neke velike provere i testiranja.A pri tome su puni nekih novotarija koje u praksi,posle nekog vremena, postanu problem.

Meni dolazi jedan 1.0 Sce i slično sam kao ti razmišljao, međutim, ne radi auto industrija tako laički i diletantski, jer se na nova auta sada daje dugogodišnja garancija i svaka fula sa nekim sklopom, znači pa i milionske gubitke za proizvođača.

Da inovacija ima, ima ih, tako se svaka industrija razvija, od mobilnih telefona, usisivača i razne tehnike.

Ne idu baš neprovjerene stvari pod haubu, pa da se čeka "kako će se pokazati". Citroen se hvalio da je prilkom razvoja C Elysse prešli milion KM, kako bi provjerili sklopove.

Auto industrija, obično isproba neki sklop, kroz proizvodne procese, pa ako se pokaže ok, onda ga inovira u širu proizvodnju.

Promašaja ima, kao onih koje si naveo, bilo ih je i '80-ih, pa se sjećamo Opel Kadeta 1,7 diesel, koji su bili na glasu kao loše riješeni, pa zativ 2,5 d motor kod vw grupacije, koji niko živ neće, problema sa mjenjačima kod golfa 2 1,3 benzinaca, kojima je to bila boljka...

Inače, svaki auto ima neki sklop koji je manje izdržljiv i trajan od drugih sklopova i to je to. Bitno je da nema nekih "smrtnih" posljedica kao što su rikavanje motora i drugi teški kvarovi, ovo ostalo se prevaziđe.

Kod vw 1,2 tsi je bio zamišljen kao motor sa lancem, kojim će se uštediti skupi veliki servis kod vw-a koji ide nekada i do 5-10 % vrijednosti auta, a desilo se to da vlasnici mijenjaju lanac češće nego ovi sa remenom -remenje :)

Ali šta je tu je, u auto industriji ima uvijek pogodaka i promašaja.

Mislim da je ovaj 1,0 Sce razvijen postepenim inovacijama, koje su provjeravane u ranijim tehničkim rješenjima, pa valjda neće biti nekih ozbiljnih problema.

Ako su Rumuni spremni dati garanciju 5 god ili 100 000 km, i ja sam spreman reskirati  :ziveli:

kiconix

Mitre prijatelju, prati temu.
Ovde je tema Duster i to novi.
Sve sto nije tema bice obrisano.

MitarMrgulic

Oprosti druže moderatoru :) morao sam...

Kod nas u Bosni, kada se pojavio novi Duster, uglavnom su komentari da nema tu reprezentativnost jednog terenca, da se ljudi okreću za njim, a cure vlaže kad ga vide na cesti, ali što se tiče mehnike, pouzdanosti, pa i cijena i pristupačnosti, dosta su dobri komentari :)

Lada Niva, za koju će mnogi reći da je eksploatacijski najbolji terenac na ovim prostorima, a ne šminka, potvrđuje da svako traži ono što mu treba.

Meni su Land Roveri oni stari Defenderi, što je u bivšoj Jugi vozala policija, bili terenci za strahopoštovanje, ali nisu nikad bili vizuelno privlačni.

Inače, mislim da su ova četvrtasta zadnja svjetla, koja su dobili Duster, Sandero, Logan,  dizajnerski pravi pogodak, što će se i pokazati :)

cika mili

Zadnja svjetla na Dasteru II su mi odvratna.

jasho

Meni su baš simpa! :zurka: (podsvesno se palim na Regenarde  :to:)!

Goran25

Stvar ukusa, meni daleko bolje izgledaju u prethodnoj verziji...

kiconix

Kao sto smo rekli, stvar ukusa. :wink:

szs

Tačno, stvar ukusa. Meni recimo taj Jeep izgled nimalo ne smeta. Naprotiv, deluje baš. baš lepo  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

baki09

#158
Novi ''Duster'' ima zapreminu gepeka od 478l ili 414l ako je pogon na svim točkovima. Renegade ima 351l. Ja sam bio zapaljen za jeep neko vreme dok nisam imao priliku da provozam isti. Tada mi se svideo još više. Međutim, zadnji red sedišta je katastrofalno neudoban i mnogo manji nego kod dastera. Dacia je, uzevši u obzir da sedišta imaju jadnu bočnu potporu, udoban automobil. Draga mi je stavila veto na renegade baš zbog gepeka i zadnjih sedišta (cena je isto faktor). Čiroki joj se sviđa mnogo više, ali oboje mislimo da je duster super po odnosu uloženo-dobijeno. Isto tako, meni je jako bitna stavka da kada radim servis automobila ili koji god to bio razlog, ako stupam u kontakt sa servisom ili majstorima ne želim da se preznojavam razmišljajući o konačnoj ceni. U tome Jeep i Dacia ne mogu da se porede ni u ludilu. Takođe, novi daster je dobar za ''off road''. I tu opet dolazim do jedne meni bitne stavke, kada bih išao na off road, bitno mi je koliko me može koštati neki kvar, bilo na limariji ili na ostalim delovima automobila.

Ne mogu da stavim link sa YT, evo ga tekst, na dnu je link:
http://cartutes.com/wp/?p=41367

cika mili

Ne sviđa mi se što je "krstić" u zadnjim svjetlima "uvijen"/iskrivljen. Nekako mi kvari sliku auta, koji mi se u suštini sviđa. Kontam (Bože zdravlja!) da bi ga mogao kupiti za neku godinu.

kiconix

Da mogu da ga priustim, nista mi ne bi smetalo.
Bio bi savrsen auto za mene.
Ovako mi svasta pada u oko, cak mi se ni guma koja je crna ne svidja. :bonk:

Goran25

#161
Citat: bocca poslato 05.02.2018. - 22:17
Kako sam uspeo da povežem svi prodavci u Srbiji su za salon dobili po jedan 4x4 u prvom paketu opreme  i ti si ( Daniel ) verovatno video taj koji stvarno ima katastrofalan i štof i sunđer na sedištima. Mene su bili na kratko pustili i u taj testni u najvećem paketu i utisak o sedištima je skroz drugačiji, pozitivno. Srednji paket opreme mislim da u Srbiji još nema za videti.

Testirao sam Premium paket, pre toga sam sedeo u prvom paketu i nisam primetio razliku u dimenzijama sedišta već materijalu i dezenu. Sedišta su daleko udobnija u odnosu na prethodnu verziju, ali ostaje žal za boljim bočnim podupiranjem.
Na slici su sedišta iz Essential i Comfort paketa opreme

Zoran

Koliko vidim, instrumenti su ponovo "normalan " obrtomjer i brzinomjer. A temperatura motora? Jeli još uvijek kao na Fići kontrašu?
Sam svoj gazda - vazda.

Goran25

Nisam ni gledao da li ima, vremenom prihvatiš da ti nije neophodno :)

saša61beograd

Kad budu delili besplatno,može da se prihvati.Kad se debelo plaća,ništa ne mora da se prihvati (kad već može da se bira).Mnogi novi modeli uredno imaju termometar motora.Možda nije neophodan,ali je poželjan.Kad šikne para na kompenzacioni sud,onda se vidi koliko je neophodan.Koliko sam čuo,lampica za povišenu temperaturu motora se često prekasno upali.
Pun mi je kufer priča kako se sa novim modelima dobija sve više,a za isto para.To su bajke za naivne,a tako proizvođači uglavnom vide svoje kupce.