Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

#855
Najbolje gume koje sam imao su bile nemacki brend made in china.
3 sezone, cudo jedno kako su drzale.
Nema ih nigde kod nas na trzistu a tako bi ih ponovo uzeo.
Ne mogu da se setim imena, propo covek.
Ima nade, nadjoh.
http://www.rotex-tires.com/?q=content/rotex-r-716

jasho

Ove rotex 4 season master kao winter 1 ?!

kiconix

Michelin umesao prste, izgleda.

Aleks

Rotex 2000 se proizvodio u Pirotu. Nasledio tg621 a prethodnik Sigure. Dobra guma još ih kotrljam na Kadetu.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

E ima da "padnu" Kontinentalke 15-ice, čim dođe sezona. :cool:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Keka

Pireli je po trenutnim cenama nesto povoljniji.

Sto ne hvaljeni Tigar (tj Kormoran) koji je na 40. mestu sa 43,5m na mokrom?

Nije ih bilo sramota da stave oznaku C za mokro  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Lazar@

#863
Citat: kiconix poslato 22.02.2018. - 21:31
Najbolje gume koje sam imao su bile nemacki brend made in china.
3 sezone, cudo jedno kako su drzale.
Nema ih nigde kod nas na trzistu a tako bi ih ponovo uzeo.
Ne mogu da se setim imena, propo covek.
Ima nade, nadjoh.
http://www.rotex-tires.com/?q=content/rotex-r-716
Ja i dan danas imam na Hyundaiju Rotex, samo sto su namrtvo lose...185-65-r14
Kupio ih nove za prednje tockove, toliko su lose upravljale i kocile da sam ih odma premontirao pozadi...A onda su me jednom u sred lokve okrenule...



Na daciju su mi naprijed zimske(lauffen lw31) a pozadi vozim Uniroyal Rainsport 3 sto sam ljetos kupio....7 000km i imaju 7.5mm sare...Drze nenormalno dobro za jednu budzet gumu...Cak sam ih i po snijegu vozio (ali oprezno) bez ikakvog gicanja...Kroz bljuzgavicu gaze bolje nego zimske :respect:

hobbista

Citat: Lazar@ poslato 25.02.2018. - 13:29
...a pozadi vozim Uniroyal Rainsport 3 sto sam ljetos kupio....7 000km i imaju 7.5mm sare...Drze nenormalno dobro za jednu budzet gumu...

Na moju žalost nisam imao priliku da ih probam. Dosta davno sam vozio unirojale (Rallye serije) i, po mojoj proceni i oceni, spadaju u sam vrh guma za mokro. Sa dubokom šarom su bile odlične i na snegu ali im je glave došla velika brzina po velikoj vrućini - pojedu se brzo :place:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dekiv68

Ja danas zamenih zimske gume letnjim. Videćemo dal sam se zahebao s obzirom da u sredu i četvrtak putujem do Čačka i Lučana. Po prognozi sledi otopljenje. Nadam se da neće biti poledice.

Andrix

ma teraj samo opusteno
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

Posto imam dvije zimske i dvije ljetnje gume, danas premontirao ljetnje na pogonske tockove a zimske pozadi...

Zimske su Lauffen LW31 kupljene pred ovu zimu  195-55-R16 a ljetnje su Uniroyal Rainsport 3 205-55-R16 kupljene proslo ljeto...

Nego auto se nevjerovatno cudno ponasa sa mrvicu sirim gumama naprijed(205 naprijed vs 195 pozadi)...Volan sigurno za 30-40% tezi, auto se mnogo vise naginje...Prokliza preko nosa, a onda i zadnji kraj naglo popusti...Balans je uzasan


Prije dok su zimske bile naprijed a ljetnje pozadi (znaci uze naprijed a sire pozadi) auto se potpuno normalno ponasao kao i sa sve 4 iste gume :ljut: :banghead: :cekicem:



bugi

Bojim se da je 205 previse siroka guma za sandera, ipak u osnovi nosi 185

kiconix

U pitanju je Stepway a mislim da on nosi 195.
Nek me neko ispravi ako nisam u pravu.