Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Jeftinije je da uradis reglazu trapa, nego da ti stradaju gume.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

#166
Vaske, tako se ne radi....Spona je livena, i nisu sve spone 100% iste duzine, posebno razlicitih proizvodjaca, tako da to sto je novu zavrnuo do ovlas otpustene osiguravajuce navrtke, nije dokaz da je trap na istoj meri...razmisli.  :nami:  Dovoljno neka se duzina nove i stare razlikuje 2-3 mm i trap je u autu.  :whistling:
To se drugacije radi kad vec neces na reglazu, premeri se raspon pre demontaze, tacno od centra kugle jedne spone do centra druge, pa se nova postavlja tako da izmereni raspon pre bude i posle montaze.  :wink:

I jos nesto, auto ti nece vuci na stranu ni ako je rastelovan trap, ako ti nije vukao i pre toga, samo ces primetiti da se gume vise trose.....tak oda ti je moj savet da uradis reglazu, kad vec majstor nije uradio ovako kako sam gore opisao.

VaskezNS

Dobro de, ubedili ste me - otići ću ovih dana na reglažu  :wink:

p.s. bankrotiraću od ovih forumaša  :crazy:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

zac


pjovan

#169
ima li neko iskustvo sa monroe sponama, kuglama i stabilizatora
P.S. pronasao i ovo http://www.monroecatalogue.eu/

VaskezNS

Po preporuci forumaša urađena optika...zapravo i nije urađena jer je optika bila ok. Iz tog razloga mi je naplaćeno pola cene, odnosno "kontrola trapa" tj. 650 RSD.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

blagojevic

Drugari, potrebna mi je nartka ili kompletan sraf sa navrkom za kuglu sa slike. Ako neko ima, molio bih da mi se javi, da se dogovorimo.
Hvala unapred!

Zoran

Tu je neki sitniji navoj , mislim M8x1 mm. Taka navrtka bi trebala biti na trojici šarafa na Tomosovim mopedima koji prolaze kroz šasiju i blok motora. Prvi ti je odmah tu kod karburatora ako skidaš na otpadu ili pitaj kod nekog Tomos majstora. :wave:
Sam svoj gazda - vazda.

Jelenko

Zamijenut kraj spone po drugi put cijena sa zamjenom 20 evra.Ima godinu dana garancije proizvodjac febi.Ova stara standardno,guma se rascvetala ko ruza ...

jasho

U subotu zamenio levi kraj spone u Kemoimpexu na starom NS autoputu, ugrađena SIDEM spona cena 1003 din, ruke  250 din, reglaža trapa 2000 din, kupio još rezervne  kočione pločice  BOŠ cena oko 1700 din,  na kraju sa njihovom karticom dobio još 3% popusta sve skupa 4585,19 din! :ne:

Mandrak

Posle 60.000km ponovo otisla desna spona. Imala je baš dosta lufta; živeli nam putevi ;)
Cena sa zamenom (Delfi) i centriranjem je 3.800.

bind

Danas oterao auto u Hit auto akcija zamena ulja i filtera ulja za dizele 4570  ali neko ulje 10w40 . Pitam jel moze 5w40 kaze moze, onda kosta 4970 .Ostavio auto da zamene.

Pre dve godine isto tu menjao u Hitu radio mali servis  i napisali preporuka zamena  levi kraj letve volana i leva donja kugla .
Nista nisam menjao doduse presao sam 4000 km za te dve godine.

Danas .

Zovu me posle sat vremena  kazu auto se radi pregledom ustanovljeno  da je otisla leva kugla , nemaju na lageru kad dodjem da se dogovorimo kugla bi kostala 4700 i rad 1700.

Nelupa mi nista na autu ,neponasa se cudno .
Sta da radim , trazim savet vas iskusnih clanova. Hvala unapred na savetima.

Zoran

Kuglu trebaš zamjeniti ako ima lufta.
Smiješne li firme (nemaju na lageru).
Pa šta imaju na lageru ako kuglu nemaju.
Imaju zrak za pumpanje guma...
Sam svoj gazda - vazda.

bind

#178
Preuzeo auto.
Sipali mi Motrio  5w40 Premium-5x595=2975din
Filter ulja - 880 din
Zaptivka cepa kartera-46 din
Rad servisa - 1000 din
Ukupno sve - 4981 din

Mala ispravka za cenu  kugle.
Na potvrdi o kontroli pise :

Sto pre: Zamena kugle na p/l viljusci 4279 din+1700 din rad.

astmario

Danas svratio kod Hobiste u Abarth da uradim mali servis i zamenim svecice, odradjeno ocas posla i sve preporuke, a pored opsteg haosa ispod haube koji je nastao "profesionalnim" radom predhodnog majstora koji nije stegao filiter ulja kako treba pa je ulje fino umazalo pola motora i zastitni pleh, primeceno da je leva spona(ne kraj vec bas spona) zrela za zamenu.
Koja je preporuka sta uzeti, i jos bolje ako se zna i gde :to:
Inace, kao i Zac, Hobista je raspolozen za pricu, obraca paznju na detalje i ostavlja utisak da zna sta radi ;)