"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

lakistrike95

Pa greske moze koliko ja vidim, ali je l' pokazuje samo na kom kilometru je?

kiconix


Loganovac

ECU ne broji kilometre koliko ja znam. Kilometraža se broji na cajgeru.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lakistrike95

#183
Koliko sam ja upoznat, na skoro svim automobilima predjena kilometraza se belezi na nekoliko mesta, za Daciu konkretno ne znam na koliko, ali znam da je na BMW-u taj broj 5. Zato sto preprodavci menjaju samo kilometrazu koja vam je na display-u ali ne i onu koju je zabelezio chip na ECU, morala bi da se reprogramira EPROM memorija. Sto nije nimalo jednostavno, nije nemoguce, ali velika je muka, i plus rizik da se unisti ECU.

lakistrike95

Dijagnostika mi ne pokazuje potrosnju goriva, u pitanju je ELM 327 v1.4, ima li neko neku ideju, pokaze mi da je gorivo zatvorena petlja ali nema potrosnje.

Keka

ELM327 je mikrokontroler za fizicko povezivanje ECU sa PC (ili mobilnim).

Softveri koji sluzi za povezivanje na ECU su razliciti sa razlicitim opcijama, verujem da je tu problem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

kupio i ja dijagnostiku ali se ne snalazim bas najbolje...skinuo torque pro na androidu ali ne uspijevam da podesim prosjecnu potrosnju
Trenutnu mi pokazuje tacno,ali mi prosjecnu promasuje bas zestoko...Pise 30l/100km ili 19mpg

Neki zanimljiv widget-plugin za torque?jer vidjeh da ih ima milion,i vidio sam da ima neki specifican za renoova vozila,pa ne znam da li to radi na daciju...


Koji program za dijagnostiku preko laptopa a da podrzava povezivanje preko bluetooth-a?

bugi

#187
koju od ovih dijagnostika?

http://goo.gl/3jJDZW

http://goo.gl/Y2tx3i

http://goo.gl/Gzq5SR

ili neku cetvrtu da narucim, ili je to sve isto? uz sve se dobija cd sa programima
Ova prva mi je nekako favorit po izgledu...
Da li se ove bluetooth dijagnostike mogu koristiti i sa laptopom? tj jer programi podrzavaju taj vid povezivanja?

Mnogo pitanja postavih :) unapred hvala

lakistrike95

Ja mislim da je sve to isto, samo drugo pakovanje, ja sam radio sa prvom, i nju sam i narucio sad, jer mi je bila proverena da radi na mom Dusteru. Tako da ako hoces da budes siguran da radi, uzmi prvu. :)

Lazar@

Pronasao formulu za racunanje prosjecne potrosnje...za 1.5dci je to ovako(obiljezeno crvenim krugom,na fabricka podesavanja stoji na 1 i pokazuje prosjecnu od 22l pa na vise)


gore lijevo  temperatura rashladne tecnosti,gore desno trenutna potrosnja
trip speed je prosjecna brzina putovanja,speed trenutna...LPK je prosjecna potrosnja na 100km,revs broj obrtaja...
Podgorica-Canj,Canj-Podgorica oko 120km,dosta uzbrdica,cetvoro u kolima...Normalne voznje je izmjerio 4.8l

lakistrike95

Ovo je program za Android?

kiconix


lakistrike95

Skinuo sam ja neke za WP8, pa dok mi stigne dijagnostika, da ih isprobam. Samo me muci sto nece prosecna potrosnja, zbog toga najvise i uzimam dijagnostiku.

lakistrike95

Stigla dijagnostika, v 1.5, radi perfektno :)

drzarkod