Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

 :Smiley: :Smiley: :Smiley:
Takvu osobu majka vise ne rodi
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

jasho


roolet

Citat: Zoran poslato 09.08.2014. - 13:35
Kupit će ga Željezara Zenica

Super, al poskidaj filtere - valjace za sledeci auto  :Smiley:

zac

Citat: Zoran poslato 09.08.2014. - 09:03
Filter vazduha nisam mijenjao jer ovog ljeta samo kiša pada, tako da ni teoretski u zraku nema prašine pa sam to preskočio  :c:.

Vrlo logican rezon, filteri se ne prljaju kada je vazduh cist, a u vazduhu nema prasine nikada kad pada kisa....Teoretski, kada bi kisa dovoljno dugo padala toliko da sa autom mozete da predjete 50 000km... i posle toliko km. filter bi ostao veoma cist...tako da nema osnova da zavitlavate Zorana....covek ZNA zasto je tako uradio.

Zoki  :to:

Keka

Da onda stalno sipamo vodu ispred haube i ne treba nam filter.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!



kiconix

Kazu da se u Velikoj Britaniji menja filter vazduha na 10 godina.

jasho

Ja sam čuo da u Singapuru ga uopšte ne ugrađuju.

Zoran

Danas izvadio benzinsku pumpu iz rezervara, malko sve očistio i vratio. Bez značajnijih nečistoća. Po mojoj procijeni ja to nikada više ne trebam dirati. Ipak sugestija je učinila svoje - čini mi se da je malko tiša sada nego je bila... :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

I moja je bila potpuno cista, kao i rezervoar...bez trunke.  :wave:

vujanovgoran

Prosli vikend uradio drugi servis, na satu 30064km, u sopstvenoj reziji na mom Loganu II 1,5dci sa FAP filterom. Problem koji sam imao je to sto jos uvek nema u prodaji zamenskih delova, te sam morao uzimati orginalne, koji imaju jacu cenu.

Ulje Elf evolution full-tech FE 5W-30                    4200,00din Tocak motor group Zrenjanin
Filter ulja Renault 152089599R                            1150,00din U kutiji Purflux LS946 Tocak motor group Zrenjanin
Filter vazduha Renault 165467674R                      1800,00din U kutiji Meca ELP9379 Tocak motor group Zrenjanin
Filter goriva Renault 164038815R                         3400,00din U kutiji Mahle KF338/26 Tocak motor group Zrenjanin
Filter kabine (zamenski Unico AC2530)                    672,00din Delmax Zrenjanin
                                                       Total:  11222,00din

Sledeci servis na 45000km, nadam se da ce do tada krenuti prodaja zamenskih delova.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Jelenko

#911
Danas odradjen mali servis, na 103434 km,zamjenjeno ulje,filter ulja i filter zraka.

ulje elf 10-40 3l           30 KM
filter ulja unico             11 KM
filter zraka champion  19 KM
zamjena  dva jelen piva i dobra volja  :hihi1:
..................................................
                 Total ;            60 KM (oko 30€)   

Zoran

Kasnim sa prijavom desetak dana.
kilometraža 240 000 km
Ulje INA Delta Sint 10w40 3 l
filter ulja Unico 750/3
Filter zraka filtron
antifriz Belif (Tešanj) kupljen direktno od proizvođača G12 3l
3l destilovane vode
Kontrola svjećica
   Za cijene nisam siguran pošto je materijal davno kuplje.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Zorane, na koliko godina/kilometara menjas antifriz?

Zoran

#914
Ovo je bila prva zamjena na 240 000 km ( 5 godina). Svake godine uzorak stavim u zamrzivač. Nema zamućenja što znači da korozija sistema nije krenula.
Ubuduće bi mogao to raditi pri svakoj zamjeni zupčastog i vodene pumpe jer se tada dosta antifriza izgubi a ja to radim otprilike na 100 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.