Daljinsko centralno zaključavanje

prethodna tema - sledeća tema

Kraguj

#60
Daljinsko zaključavanje mi radi kad hoće.
Promenio sam bateriju ali je situacija ista.
Dešava se da otključam na daljinski sva vrata, pa onda ne radi ključ-daljinac, pa moram sva vrata da zaključavam ručno.
Da li zna neko da li je skupa popravka, kao što je izrada novog ključa-daljinca.
Da li se to dešavalo nekome ranije?

Edit Loganovac: citiraću jedno od Pravila ponašanja na Forumu i zamoliću da ih pročitaš, a nalaze se ovde

Citat: Dacia Forum Tim poslato 26.10.2011. - 06:38

Strogo je zabranjeno:

.....
4. Pisanje velikim slovima, osim prvog slova u rečenici i/ili kada to nalaže pravopis, jer se pisanje velikim slovima smatra za vikanje.
.....

Pored toga, molim te da sledeći put pre nego što otvoriš novu temu pretražiš Forum korišćenjem opscije Search sa početne stranice.

Rimad

Kupio sam Logan polovno i imao je daljinsko zaključavanje/otključavanje.
Nakon kupnje sam ugradio alarm (platio oko 100€ - bilo je i jeftinijih). Sada mogu otključavati i pomoću starog ključa (izaziva paljenje alarma) i pomoću daljinskog za alarm.

Poenta mog posta je da ako je popravak ili kupovina novog ključa preskupa, možda je isplatnije da ugradiš alarm, ako ga nemaš. Tako dobijaš i alarm i daljinsko zaključavanje/otključavanje.

ziki_the

Mozda je samo taster za zakljucavanje neispravan(cesce je aktivan poo dzepovima).

Loganovac

Citat: Kraguj poslato 18.08.2014. - 10:48
Daljinsko zaključavanje mi radi kad hoće.
Promenio sam bateriju ali je situacija ista.
Dešava se da otključam na daljinski sva vrata, pa onda ne radi ključ-daljinac, pa moram sva vrata da zaključavam ručno.


Možda je ovo što reče Ziki, a može biti i sledeće:

1) neki kontakt (recimo na bateriji)
2) ili je negde oštećena štampa na pločici, recimo 'oće kod pada da pukne pločica a sa njom i štampa
3) možda je hladan lem u pitanju

Sve ovo možeš da pogledaš i popraviš sam ili da nađeš bilo kog hobi elektroničara.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dzule

pravljenje kljuca je skupo, ja mislim da me je treci kodirani kljuc sa dugmicima iz fabrike narucen kostao 50 evra, a nesto mi se mota po glavi cak i cena od 80evra, ne secam se stvarno...ja sam ga uzeo iz razloga sto mi je deaktiviranje i aktiviranje alarma namesteno na original kljuc, pa sam hteo da imam jos jedan takav, jer sa onim drugim original kljucem ne bih mogao da deaktiviram alarm, vec samo da otkljucam auto.
ako su ti problem dugmici, imas samo oblogu kljuca na forumu za 1400 dinara, a kao sto rece Loganovac otvori pa vidi, odnesi kod nekog auto elektricara da pogleda.... ali po mogustvu, nekog koga pozanjes, da ne bude deranje na suvo.... :nami:

Kraguj

Citat: Loganovac poslato 19.08.2014. - 06:21
Možda je ovo što reče Ziki, a može biti i sledeće:

1) neki kontakt (recimo na bateriji)
2) ili je negde oštećena štampa na pločici, recimo 'oće kod pada da pukne pločica a sa njom i štampa
3) možda je hladan lem u pitanju

Sve ovo možeš da pogledaš i popraviš sam ili da nađeš bilo kog hobi elektroničara.

Ovo prvo je bilo. Sam ga popravio. Idu po dve zice na dva kontakta u ključu. Te dve zice se saviju malo vise nego sto bi trebalo, pa ih treba malo ispraviti tj. gurnuti na gore i radi kao zmaj.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Kraguj

#67
Citat: Kraguj poslato 28.08.2014. - 09:32
Ovo prvo je bilo. Sam ga popravio. Idu po dve zice na dva kontakta u ključu. Te dve zice se saviju malo vise nego sto bi trebalo, pa ih treba malo ispraviti tj. gurnuti na gore i radi kao zmaj.

Opet ne radi!
Dizem ruke. Moracu da puknem pare za nov kljuc

klarinet

#68
Kako sam Logana dobio sa zaljepljenim ključem, pronadoh na hrvatskom Dacia klubu fotografije sa zamjenom kućišta. Tamo je čovjek kupio kućište na ebayu i bio je za Logan MCV pa kaže da su nogice na kontaktu bile okrenute u drugu stranu. Ja sam našao svoje kućište po cijeni 25ak eura sa dostavom iz Španjolske ovdje: http://www.ebay.com/itm/DACIA-Logan-Sandero-Nuevo-Llave-Mando-Remote-Key-Carcasa-Renault-/321134187067

Poslano 8.10. stiglo danas 13.10.


Loganovac

Preplatio si kućište, ja sam ga upravo nabavio drugaru, takođe sa ebay-a, za 13EUR sa sve dostavom.

http://www.ebay.com/itm/141283087574?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#72
Stom razlikom da mi ova dva kuciste ne deluju isto...od Zeljka mi deluje kao jeftina plastika a na ovom sto je kolega @klarinet kupio vidi se Renoov znak u unutrasnjosti kucista, a i jos neka slova i  brojevi..ne vidi se dobro ali ima...Da li u Zeljkovom kucistu postoji isto keka moze lako da nam kaze a i slika. Tako cemo da vidimo da li je Zeljkov jeftin ili skup!   :ces:

ppejic

Ja kupio original Dacia za 10E, gumice skroz propale na starom... ali nikako da zamenim

Keka

Kod mene ima Renault znak sa zadnje strane, unutra nema nista.

Za obicno parce plastike i 550 din je mnogo.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!