Računi sa servisa

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Dobro je jos prosao 6.000 za ruke  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Citat: Keka poslato 25.02.2010. - 22:33
Da se covek zapita da li se isplati dati 500 evra za servis na 120.000 km kad auto vredi manje od 5.000 evra  :ces:
400  evra zapravo. Mislim da Krle nema 120000.

mladen895

Ja sam menjam ulje i u motor 1,4 sa zamenom filtera stane 3 litre i to do maximuma.Od poslednje zamene sam prešao 17 000 i sad mi je ulje između dve crte. Ne znam gde oni ture još taj litar? Mnogo su bezobrazni , a o klimi i ostalom da ne pričamo. Treba im poslati inspekciju da im zatvori to što oni zovu servis.
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

@veterinar: nisam mislio na Krleta, nego generalno.....a i mene ceka do kraja godine doticni servis, pa nisam siguran da se isplati investicija.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

O.K. Ceka i mene za koji mesec. Nakon brojnih peripetija sa Danielovom limarijom, prelazim i ja u neovlasceni sektor. Razlika u ceni nije mala. Kvalitet ne mogu komentarisati, ti radovi tek slede. Da ne bude totalni off, kad sve bude gotovo prilozicu racune.

krle

#50
Mada je Off, ali...

Ako je meni za utehu, sve ovo ili manje od ovoga bih u BG platio mnogo više.

Citat: mladen895 poslato 25.02.2010. - 22:51
Krle,koliko vidim nisu ti menjali španer pk kaiša? A cifra je sačuvaj bože ...Štelovanje ventila 2200, a meni moj majstor to nije ni hteo da naplati pa sam mu jedva ugurao 1000 u džep. Ovi su bezobrazni do j...

Nisam menjao španer i roler PK kaiša iz finansijskih razloga. Zameniću kada budem morao.
Štelovanje ventila je 800 dinara, a dihtung 1400 dinara.
Nisu bezobrazni, ali ću od naredne godine preći na servisiranje u sopstvenoj režiji.

Citat: Keka poslato 25.02.2010. - 22:57
Dobro je jos prosao 6.000 za ruke  :Smiley:

1200 dinara zamena ulja u kočnicama i menjaču, a ostalo je 4800.dinara.


Citat: veterinar poslato 25.02.2010. - 23:03
400  evra zapravo. Mislim da Krle nema 120000.

:to: 61200km

Citat: mladen895 poslato 25.02.2010. - 23:05
Ja sam menjam ulje i u motor 1,4 sa zamenom filtera stane 3 litre i to do maximuma.Od poslednje zamene sam prešao 17 000 i sad mi je ulje između dve crte. Ne znam gde oni ture još taj litar? Mnogo su bezobrazni , a o klimi i ostalom da ne pričamo. Treba im poslati inspekciju da im zatvori to što oni zovu servis.

Prema uputstvu staje 3.3 l. U servisu je pakovanje po 2 l. Razliku nosim kući. Znači, taj litar "ture" u gepek mojih kola pa ne vidim razloga zašto bih im slao inspekciju.
Dobio sam i preostalo kočiono ulje.


Zamolio bih sve  koji su radili veliki servis  u ovlašćenom servisu da odgovore na sledeća pitanja:
1.Da li   je zamenjena pumpa za vodu, ulje u menjaču i ulje u kočnicama?
2.Da li su podešavani ventili na motorima K7 ?
3.Da li ste prisustvovali pri izvršenju radova na svojim kolima?

Daniel

Pumpa zamenjena, ulje u menjacu i kocnicama nije, niti je neko obratio paznju na to!!!!!
Ventili podesavani, na moj zahtev!
NIsam prisustvovao izvrsenju radova!
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

mladen895

I dalje smatram da su mnogo bezobrazni,gde nađoše filter goriva 1300 din,ja MANN filter plaćam 920 a i u toj prodavnici rade da bi zaradili,a ne da ubiju vreme.Svaka stavka na računu im je lepo podebljana.Ja sam prošle godine servis klime platio 2000 u Trgovačkoj i to sa sve zamenom ulja u kompresoru,što sumnjam da su kod tebe radili,a čak i da jesu opet su preterali.Ne bi im ušao u servis ni pod pretnjom vatrenim oružjem. :c0:
Kad se mora,sve  je tesko.

krle

Ne bih da upoređujem cene delova različitih proizvođača sa Renoovim.  Da skratim pričuo oko svega ovoga. Nemojte da mislite da sam ovca za šišanje. U obavezi sam da održavanje vozila radim u ovlašćenim servisima do isteka ugovora o lizingu. Veliki servis sam radio tamo gde je najpovoljnije,  gde   se ugrađuju  originalni rezervni delovi i gde mi je omogućeno prisustvo prilikom izvršenja radova. Ovaj servis je ispunio sve moje zahteve.

Keka

Citat: krle poslato 26.02.2010. - 00:40

Zamolio bih sve  koji su radili veliki servis  u ovlašćenom servisu da odgovore na sledeća pitanja:
1.Da li   je zamenjena pumpa za vodu, ulje u menjaču i ulje u kočnicama?
2.Da li su podešavani ventili na motorima K7 ?
3.Da li ste prisustvovali pri izvršenju radova na svojim kolima?


1. Ne, ne i ne. Nije bilo 4 godine i nije bilo 90.000 km kako pise u servisnoj knjizici.
2. Da, na licni zahtev, da li bi sami odradili je pod znakom pitanja.
3. Delimicno obzirom na vreme rada.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Ako me sećanje dobro služi mislim da si veliki servis na 60000 platio skoro 280e, a da pri tome nije urađeno navedeno u odgovoru pod 1. i nije zamenjen antifriz.

Keka

Tako nekako, a rekoh da nije pod 1) radjeno zato sto pise u knjizici 4 god ili 90.000 a nije bio ispunjen ni jedan uslov.

Sve mu to dodje otprilike isto na kraju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle

Citat: Keka poslato 26.02.2010. - 14:36
Sve mu to dodje otprilike isto na kraju.

Ovo sve vreme pokušavam da objasnim.

Keka

#58
Uradih servis na 99.750 km, u Subotici u AK Vidakovic, usput promenjene prednje plocice i nastelovani ventili.
Cene delova-onako........


Cene ruku  :ranting: Treba da radim 2 dana za ruke  :banghead:


Na kraju ono najinteresantnije: Na radnom nalogu, udaren je pecat (naknadno) crvene boje, koji se odnosi na ponudu prevoza dok je auto u servisu. Oznacena je kucica "ponudjeno ali nije potrebno". Mene niko nije nista nudio, jos sam pitao coveka gde se nalazi odredjena adresa gde sam isao (peske) dok su radili. Pored toga upisano je 3/4 rezervoara za gorivo a ja imam citavu jednu recku i vozim na gas. Upisano je i da ne zelim zamensko vozilo, iako me niko nista nije pitao. Da ne zelim stare delove, iako me nisu pitali. Da zelim da ucestvujem u ispitivanju zadovoljstva kupaca, iako me nisu pitali.


Sad bih voleo da pozove ona teta iz RNS sto zapitkuje svasta, pa da joj kazem sta mislim (mada njih boli uvo).

Ljudi treba mi neki krsten majstor privatnik u NS! Predlozi na PP!

U globalu, ne mozes se u potpunosti osloniti ni na jedan servis. Svi nesto muljaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

#59
Ulje jeftino, ojadili su sa rukama.
Čudno je da su čekirali da želiš da učestvuješ u anketi ako su te tako zavrnuli za benzin, prevoz i zamensko vozilo  :ces:
Da nije fora u tome što možda znaju da iz RNS  ne zovu one koji hoće da učestvuju već baš one druge, ili možda misle da nećeš ni da pročitaš šta su sve napisali, pa onda možda je trebalo odmah da reklamiraš nedostatak pola rezervoara benzina (sad je vuk pojeo magarca  :Smiley:), ili možda prate forum gde si ih hvalio na sav glas...  :ces:

P.S. da li su ulje sipali iz bureta ili iz litarskih pakovanja?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.