5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

silent

Ја не видим никакав проблем у кинеским филтерима (или било којој другој роби). Они једноставно праве у квалитету који им наручилац плати. Што значи да може да буде и врхунски.

Уосталом, за неку годину сви ћемо ионако возити кинеска кола :)

п.с. Ограђујем се за храну - пре неки дан сам у продавници видео кинеске сардине, то сам прескочио :) :trk:

saša61beograd

Kad bi kineski filter (kineski brend) imao vrhunski kvalitet,imao bi adekvatnu cenu.Ali onda niko ne bi kupio kineski,kad može za iste pare da kupi svetski/evropski brend sa 100 godina tradicije i iskustva.
Purflux pravi filtere za benzin u Kini.Ali taj filter nije jeftiniji od proseka jer je kvalitet odgovarajući.Dakle,ako valja,mora da košta.
Mali off:otkud ta priče da ćemo u budućnosti svi voziti kineska kola?Gledajte malo šta se dešava u Kini.Nije Kina ono što je bila pre 10 godina,odsvirali su svoje.

slavko_bgd

Ne znam kakva je Kina bila pre 10 godina, ali prošle sedmice je bila takva da su na ulicama isključivo njihovi, kineski, automobili, motocikli, skuteri i kamioni. Na 20 njihovih automobila može se na ulicama videti poneki Hyundai, poneka Toyota i poneki VW/Audi. I da, video sam jednu mat-crnu novu novcatu Zvečku CLK i jedan beli Range Rover Evoque. To malo kineskih automobila što sam imao prilike da direktno vidim i probam mi je razbilo predrasude o lošem ili slabom kvalitetu. Mislim da će u sledećih 5 godina Evropa, Japan, Koreja i Amerika dobiti oooozbiljne rivale iz Kine, Indije i Vijetnama. Ako ta borba i konkurencija nama kupcima donese veći izbor, bolji kvalitet i povoljnije cene - nemam ništa protiv. 

MitarMrgulic

Bio danas na redovnom malom servisu, za Logan MCV, onaj godišnji, što me skoro "ubije" jer mi pada zajedno sa registracijom auta :)

Na 6-om servisu, nakon šest godina korištenja, Logan je na nešto preko 40 hiljada KM.

Promijenjeno standardno, ulje, filteri...

Cijena cca 85 eura. 

Jedina zamjerka, odnosno mala nekorektnost....rashladna tekućina je bila nešto malo ispod minimuma, nasuli su što je falilo, a na računu zaračunali čitav litar antifriza (cca 6 eura, a kad su već tako uradili, trebali su ostaviti ostatak u gepeku).

Ranije sam kupio litar rashladne tekućine, da imam kada se uslijed trošenja, izgubi deca-dvije, pa sam dosipam.

Uglavnom, sve je ok, idemo dalje :)

Zoran

Na sitnicama se pada.
To je loša namjera...
Sam svoj gazda - vazda.