Svecice - prva ugradnja i njihova zamena

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

#45
Citat: Zoran poslato 09.04.2011. - 22:37
To sa gasom je samo fol da se ranije utrpaju svjećice.

Za potrebu pažljivijeg održavanja elektro instalacija sistema za paljenje čuli smo najpre od "plinaša", majstora koji ugrađuju uređaje za TNG, a oni nemaju nikakvog računa da preteruju jer ne prodaju, niti ugrađuju svećice. Ne vidim zašto bismo se onda mi tu nešto pravili preterano pametnim, i to za sitne pare.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dachos

Da se vratim na temu, dobro je da je interval pomeren na 60000. Mada sam ja kod Zive radio servis pre mesec dana i bas pitao za svecice, i tad su mi rekli na 30000. Novi momenti ocigledno..

Aleks

Koliko znam motori su ostali isti, mislim da bi serviseri na osnovu kvaliteta svećica koje ugrade trebalo da kažu vlasniku na koliko kilometara da zamene. Možda grešim ali svecica od 200din. i ona od 800din. ne bi trebalo da imaju isti interval zamene. Mada, nemora da znači i da je cena merilo kvaliteta.

Zoran

#48
Aleks, dobro zboriš - koliko kilometara svjećica može da izdrži zavisi od njenog kvaliteta (cijene). Ako je svjećica toplinski preopterećena (vožnaj na plin, velika dugotrajna brzina...) stavite svjećicu istog kvaliteta samo hladniju...
Kod Bosna svjećica to je prvi sledeći veći broj koji je na raspolaganju.
Sam svoj gazda - vazda.

urkepz

Da li na sanderu mogu da se stave trokrake svecice,vec ima dvokrake,ali da li bi mu smetalo da se stave ove sa tri,da li neko ima iskustva sa ovim.
Hvala

rookie

#50
Koliko sam ja upućen svejedno je. Može i tri, samo što je najbolje jednokraka. I to ne samo za Sandera već za bilo koja kola.

urkepz

Meni je bio na dvokrakim fabricki i kada sam menjao isto dvokrake.Da li mislis da ne valja sa vise od jednog kraka zbog jacih eksplozija u cilindru,pa da mu samim tim i steti.
Ovo je moja laicka pretpostavka,hteo bih da cujem misljenje svih jer se bas dvoumim,pretpostavljam da smanjuje potrosnju e sad da li i steti ne znam,tako sam barem cuo.Ajd recite.

Zoran

Što više krakova to je elektroerozija elektroda manja, sve ostalo je isto.
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

...sto znaci da se svecica manje muci da baci varnicu i da duze traje, tj. sporije se trosi? Zoki jel' si na to mislio?

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

urkepz

#55
a oko potrosnje ,kako je tu,kaze mi kolega da je sa jednog kraka presao na dva i da mu je auto smanjio potrosnju oko 1. litra
hvala zoki

Aleks


nik

Citat: urkepz poslato 13.05.2011. - 19:30
a oko potrosnje ,kako je tu,kaze mi kolega da je sa jednog kraka presao na dva i da mu je auto smanjio potrosnju oko 1. litra

Nek predje na tri pa će da troši k'o hibridni.  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

Mala šala, u svakom slučaju kvalitet svećica utiče i na potrošnju ali ne treba očekivati čuda.

urkepz

Naravno ne cuda ,ali svaki boljitak je dobar.

Supernatural

Evo rešio sam i ja da zamenim svećice, filtere i ulje. Čitam ovu vašu temu ali nisam baš došao do rešenja. Šta je sa svećicama koje nudi prodavac na ovom sajtu? http://www.dacia-delovi.com/?delovi-za-servis,69
Cena je 125 i 175 dinara  :respect: :ha: :ha:
Sad me zanima da li se to isplati uopšte kupovati?