5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Eto vidis.....Da vozis neki V12 pa i da ta razlika bude bitna.....Ali za motor iz 90-tih to je cisto bacanje para.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Ova oba ulja imaju izvrsne karakteristike, čak su pogodna i za dizel motore (TBN oko10)
Sam svoj gazda - vazda.

king_milutin

Odradio sam mali servis u Auto kuci "Tref" u Zemunu i ovako izgleda specifikacija:
Svecice 1400din
Filter ulja 600din
Paknovi 4000din
Filter vazduha 1000din
Filter goriva 900din
ELF 5W40 4l 3200din
Odmascivac FOERCH 300din
Servisni radovi 4167din
Obrada dobosa 1667din

Sve ukupno 18400din

Jel su me odrali?

VaskezNS

#48
Delovi su tu do oko 30-40% gore na MP cene, što je ok u poređenju sa drugim servisima.

Jedino su paknovi preskupi, a bo'me ni za ruke se nisu proslavili. Ne znam šta im je "obrada doboša" pa i to verovatno ide "u ruke".

Sve u svemu, i jesu i nisu te odrali. Mogao si proći mnogo skuplje u nekom od ovl. servisa ali i mnogo jeftinije kod krštenog i "neovlašćenog" majstora.

:wave:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Veterinar

Odnosno, mogao si pokupovati delove i otici kod majstora da ih montira/zameni.

king_milutin

Dajte preporuku za nekog krštenog i "neovlašćenog" servisera u Beogradu?

Raja

Mnogi su zadovoljni sa servisom "Svima dobro" i majstor Martinom. Al' šta vredi kad se ne čita forum.

king_milutin

Citao sam i pretrazivao forum, ali je prevelik, ima puno postova.
Hvala!!

navolim

#53
Upravo sam zavrsio 'mali' servis na Loganu 1.5 dCi: zamjena ulja i filtera za ulje i vazduh.

Ulje sam kupio u Profaco-u: 5W40 kantica od 4 l = 2100 din.
Filtere sam kupio u Beosistem-u (Staro sajmiste) za 750 dinara (oba).
Ruke (Lav auto u Jablanickoj - tu mi je najblize) = 990 dinara.

Usteda je skoro duplo u odnosu na, recimo, servis Ziva ili Beoguma (preko 7000 dinara).

Hvala svim forumasima za preporuke za Profaco i Beosistem ...

vujanovgoran

 :aplause: :aplause: :aplause: Tako je kada uzmes stvar u svoje ruke.  :too: :wave:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Zeleni Jova

Pozzz
Došao je i taj dan, sam kupujem delove za mali servis.
Imam komšiju pored zgrade, najlakše mi je tako, imam dvoje male dece, da ih ne vucaram okolo.
Iščitao sam ovu temu, koliko vidim nema mudrorije: motorno ulje, filter ulja i filter vazduha i filter klime. (?)
Filteri za ulje i za vazduh, tražiću u radnji kvalitetnije, i to je to.
E sada koje ulje? Vidim hvalite ELF.
Da napomenem, Sandero 1.4 benzin + ugrađen gas, i radim kao taksista. (eksploatacija)
Polusintetika ili sintetika?
Koliko litara majstoru da uzmem?

kiconix

Zavisi koliko majstor moze da cugne. :Smiley:
Za motor uzmi sintetiku i dovljno je tri litre.
Moja preporuka je Elf.

mladja73

Ja i moj majstor popili ukupno 4 lava (po dva svaki). .. Za to vreme promenjeno ulje (sipao Mobil 1 polusintetika), filteri ulja, vazduha, goriva i klime. Uz to promenjeni i selen blokovi. 
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ivan-bgd

Danas bio kod RENO SAVE.5. servis na 50000km

Aleksabgd

Filter zraka i zarulja? Kao da si bio u Idea hipermarketu na servisu.  Rajcica i ostalo... :40: