All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

roolet

Ali sto nankang ima dobru saru, narocito niskoprofilne letnje, au bruka

Keka

Sara ne znaci mnogo, vazniji je sastav gume.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet

ja mislim da to svi znaju, ali nije zgoreg da spomenes  :Smiley:

Keka

Moram da naglasim onima koji se pale na saru :)
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet

Ma ja bih za saru dao i sigurnost :)

Vladimir

Nameravam da kupim za Zastavu 101 neke all-season gume, pa me interesuje da li gume 155/70/R13 pasuju na fabricke Zastavine felne?
Na Kecu su mi trenutno fabricke gume ovih dimenzija:145/80/R13.
Pretpostavljam da mogu, nego da ipak priupitam na forumu...

Sir Oliver

Pasuju. Izlazio je Kec iz fabrike sa tom dimenzijom.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

Vozio sam i ja keca sa ovom dimenzijom guma. Treba jedino uzeti u obzir da će brzine biti nešto "kraće" jer je obim ove gume za 2.7% manji od 145/80R13. Meni je ovo smetalo jer je za moj ukus četvrta čak i sa fabričkom dimenzijom kratka. E sad, ako imaš 5 brzina stvar je  :dobro:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vladimir

Hvala svima na odgovorima.
Ima 5 brzina, 2007. godiste je auto.
Posto ga ne vozim stalno, za godinu dana predjem izuzetno malo sa njim, a dosadilo mi je da 2 puta godisnje na oba auta menjam letnje i zimske gume, resio sam da stavim all season gume na njega-vozim ga uglavnom leti, zimi izuzetno, ali bar sa ovim gumama necu da brinem da li sam ispravan zimi.
Hteo sam da uzmem Hankook H730 u 145/80/R13 ali nigde ih nema, nasao sam samo jedan komad u Kemoipexu, pa sam se odlucio za Sava Adapto u 155/70/R13 dimenziji.
Videcu kako ce se pokazati...

saša61beograd

155/70 je na Zastavama bila neudobna i vrlo je osetljiva na udarne rupe.
Zima je daleko,ja bih ipak sačekao 145/80 ili 155/80.Čak je i 165/70 prihvatljivo.Felna odgovara svim ovim dimenzijama.

Andrix

Na vise skupljih dzipova sam video all season gume, doduse miselinke, stedi se gde se moze...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

To je jos dobro, vidjao sam automobile od 20.000 evra sa polovnim gumama  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bocca

Pa ne vidim tu prostora za uštedu. Ako ti treba  po jedan komplet letnjih i zimskih za npr 100000km, za tu kilometražu ti svakako treba dva kompleta guma za sve sezone koje su znatno skuplje u nabavci i taman kompenzuju cenom i sve te zamene koje plaćaš u tih npr 5 godina. Nena tu neke matematike.

jovan

#193
Citat: hibernacija poslato 01.06.2016. - 17:40
Na vise skupljih dzipova sam video all season gume, doduse miselinke, stedi se gde se moze...
Ima ih i na po nekom autiću :hat:
Citat: bocca poslato 01.06.2016. - 18:50
Pa ne vidim tu prostora za uštedu. Ako ti treba  po jedan komplet letnjih i zimskih za npr 100000km, za tu kilometražu ti svakako treba dva kompleta guma za sve sezone koje su znatno skuplje u nabavci i taman kompenzuju cenom i sve te zamene koje plaćaš u tih npr 5 godina. Nena tu neke matematike.
Ne znam računicu drugih, samo kad sam se spasao cimanja i zamene kompleta dva puta u godini. Ja zadovoljan. :)

lovac

Ušteda kod jednog kompleta guma (all season) je u tome što ne moram dva puta godišnje kod vulkanizera da iskešram po 20 €. Toliko kod nas u HN košta zamena sve 4 gume sa balansiranjem!