Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Boqy

Ne postaje ništa tvrđa drukanjem kada radi motor, tek kada ugasim auto mogu da je nadrukam da bude totalno tvrda, dovoljna su 2, 3 pritiska na papučicu.

Rimad

Mislim da se štelovanjem zadnjih pakni može dobiti na tvrdoći kočnice.

kiconix

Kroz par dana ce se vratiti na staro. Opusteno.

Keka

U krajnjem slucaju na neki tehnicki na valjke pa videti kako koci, ali treba sacekati 100-200 km da plocice legnu. Kad je disk vec bio na strugu, trebao si ga obraditi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Boqy

I ja se nadam da samo pločice treba da legnu, jer koliko sam video svima se diskovi neravnomerno troše od sredine ka spolja, pa valjda tu sada sa novim pločicama imam veći zazor.

Još jedna stavr koju ranije nisam primetio je šištanje u predelu papučice, kada pritisnem kočnicu, čuje se kao da puumpam gumu kada pritiskam brzo u delu gde je prazan hod.

Loganovac

Neko reče, a ja da ponovim: pojačaj muziku.  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Šištanje može dolaziti od šuplje membrane na vakum aparatu.
Sam svoj gazda - vazda.

vladimiris

Razmišljam o zameni diskova i pločica... elem, vidim kod Pantera Valeo,diskovi 4800, pločice 2200, a Kit komerc - ATE diskovi 4120, pločice 2900, ili nešto treće, kakva je Vaša preporuka-iskustvo?!

Zoran

ATE je kod mene vakum aparat - prva ugradnja. Mercedesi mahom imaju ATE. Ti kako hoćeš :ne:?
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Citat: vladimiris poslato 09.01.2015. - 13:54
Razmišljam o zameni diskova i pločica... elem, vidim kod Pantera Valeo,diskovi 4800, pločice 2200, a Kit komerc - ATE diskovi 4120, pločice 2900, ili nešto treće, kakva je Vaša preporuka-iskustvo?!

Nisi napomenuo, a cini mi se da je kod Valea 4800 par, a kod Ate 4120 komad  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vladimiris

Tako mi je rekao prodavac u Kit komercu, tj. 2.060 po komadu...za ATE.

Keka

Cenim da se niste dobro razumeli, krajem septembra sam u Kit komercu platio Ate 3450 din. po komadu.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=7401.0
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=7402.0
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

moli mza savet... trebaju mi diskovi za Logan 1.4 bez ABS-a  puni (obicni) u ponudi imam..

Meteli 1600  din komad.
Ferodo 1500 din komad.
LPR  2000  din komad.
Meyle 2300 din komad....
neke ITM (nikad cuo)  za 1700 din komad.

Koje uzeti?  :wave:

Zoran

Ja bi kupio Ferodo. Jeftini em dobri  :to:
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Meni je to sumnjivo jeftino.
Ja bih uzeo Meteli (Trusting) ili LPR,ako je nekim čudom nešto od ovoga Made in Italy.Zatim bih uzeo Road house (Remsa) ili Wagner (Champion-Federal mogul).To su jeftine varijante.
Skuplje varijante,ako su Made in EU,koštaju duplo više, 3-4000 din komad.
Neka sredina je Valeo,ali mi se čini da diskove i pločice rade u više fabrika,pa su nekad odlični,a nekad ne (škripe).