Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

boxit

Evo ti iskustvo iz prve ruke, BFG vozim evo 4.sezonu i prezadovoljan sam, nijedan jedini problem ni nezgodnu situaciju nisam imao pa samim tim ni zamerku. Što se mene tiče - preporuka za njih  :to:

Aleks

Potpuno isto iskustvo sa Tigrovom Winter -om. I na svojim i na sluzbenim vozilima raznih kubikaza i snaga. Sava Eskimo takodje.

Ivan

BF Goodrich zimske odlične, vozim ih četiri godine, uzmi ih slobodno nećeš se pokajati. Odlično se ponašaju po snegu, proverio ih i u gradu i na planini, prolaze svugde, nisam koristio lance odkako ih imam. Proverene na mećavi, Čestobrodica  više puta. :to:

Andrix

Zamenjene sve 4 u zimsku odecu, wintera od prosle sezone. Prilikom balansiranja na oko malo bacale ali sa malo tegica regulisano.....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

brankovs

Mislim da ću na kraju uzeti BF GOODRICH,ta mi se guma najviše dopada ali videćemo....Što se tiče SAVA ESKIMO i TIGAR WINTERA veoma negativno iskustvo na službenim vozilima,brzo se deformišu posle samo par meseci i tresu.

Ryan

Ja imam samo pozitivna iskustva sa winterom, osim kad upadnes u rupu(iskoci balon) ili vozis po toplom vremenu(zaboravi na kocenje).Ali za sneg je vise nego dobra guma i godinama ih koristim...

Jelenko

Winteru koristim preko citave godine za te pare kvalitet je zadovoljavajuci.Samo sam jednu imao defektnu i to mojom krivicom.

zac

Takodje, cepam na Winteri i zimi i leti.. odlicna guma..  :dobro:

Ryan

Wintera je preopasna na visokim temperaturama, to sto se trosi nije problem koliki je problem kada se vozi po vrucem asfaltu. Imao sam jedno nezaboravno iskustvo kada sam pri brzini od 50 km na sat naglo zakocio, proleteo na crveno i uleteo u raskrsnicu, trag kocenja oko 20 metara, napolju je bilo preko 30 stepeni. Od tada se plasim wintere u letnjem periodu...

zac

 :ne:  Nisam imao takvo iskustvo... doduse vozim lagano i pazljivo i retko kad kocim..uglano motorno kocenje...a sve to zbog ustede goriva.  :nami:

Loganovac

Pa na osnovu čega onda tvrdiš da je odlična guma?

Za odličnu ocenu treba ihahaj, mora da drži i po snegu i po blatu, da ne prokliza pri bržem ulasku u krivinu (podupravlja) i da dobro koči, isto to i na mokrom kolovozu. Tek onda dolazi buka i trajnost.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bugi

i ja imam prilicno losa iskustva sa winterama, slicno kao i ljudi u prethodnim postovima

Loganovac

Ma ne sudim o tim gumama, analiziram kriterijume drugih koji to rade. Imamo dosta članova ovde koji su zadovoljni vinterama i Eskimom, to je razumljivo, svako ima svoja očekivanja za svoje pare - to pozdravljam.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Mnogi koje poznajem voze Vinteru preko cele godine i niko se nije zalio... Doduse ja vozim samo zimi.

Ryan

Citat: Loganovac poslato 30.10.2014. - 22:38
Pa na osnovu čega onda tvrdiš da je odlična guma?


Ja sam prezadovoljan u zimskim uslovima,tu je neprikosnovena,nema uspona ili smeta koji ta guma ne moze da savlada.Meni je ona fenomenalna za namenu za koju je napravljena.Za leto nije ali imam letnji par guma pa ih menjam na vreme..