Dizalica isporučena uz vozilo

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Dizalica nastradala.

Hteo sam da stavim zimske tockove. Medjutim dizalica se jedva okretala. Vidim neka prljavstina na navojima. Naprskam WD40 i spadne prljavo. Nastavim da dizem, kad ono - preskace preko navoja i auto propada umesto da se dize. Nesto abrazivno je bilo na navojima, neki pesak sta li je, navoji su se spljeskali u svako slucaju... Cccc, sta bi bilo da mi se ovo desilo na putu...

Kupio sam kinesku za 1950 din jer mi se jedino kod nje svideo oblik koji prijanja na auto - oblik je kao uvala, tako da ostri deo karoserije ide u tu uvalu i nece ispasti sigurno.

Loganovac

Odavno smo konstatovali da dizalica isporučena u vozilu ima namenu da vam se nađe u vanrednoj situaciji i da nije namenjena za obavlanje vulkanizerske delatnosti, dakle nije primerena za redovnu zamenu zimskih/letnjih točkova. Računajte da pomoću nje možete auto da podignete desetak puta i to je to. Naravno, može i više i manje od toga u zavisnosti od okolnosti i pažnje koju joj posvetite, ali jednostavno nije konstruisana da traje duže od toga.
Za zamenu točkova preporučujem da nabaviš hidrauličnu krokodilku (2-3 hiljade dinara, ima po buvljacima), kakvu i sam koristim. Večita stvar. :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Desetak puta je mnogo malo, morala bi ona da traje duže. Već sam svoju koristio deset puta najmanje i sada treba da strepim ako mi se desi problem sa gumom negdje na putu!? Ne mogu da vjerujem  :ne:

Loganovac

Citat: Loganovac poslato 24.10.2014. - 21:46
Naravno, može i više i manje od toga u zavisnosti od okolnosti i pažnje koju joj posvetite

Poenta je da ta dizalica definitivno nije ono što većina očekuje, da se ne hvatamo za cifru...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Navrtka na toj dizalici je plasticna, bitno je da se navoj drzi cist i da je uvek podmazan...evo meni traje ta fabricka vec 7 godina...a dizem u proseku bar 10-tak puta godisnje auto na nju... cak i u Krcedinu na usponu...sve sto radim na autu samo nju koristim..iako imam i hidraulicnu..ali je teska da bi je cimao stalno do kola.

Keka

Prva serija dizalica, koja je imala mesinganu kuku na vrhu, imale su neki problem i navoj je crkavao posle bukvalno 5 dizanja. I moja je tako prosla. Posle sam kupio na otpadu Renault dizalicu, a imam i hidraulicnu, medjutim, hidraulicna ne moze da se stavi pod auto kad je guma izduvana-previsoka je.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Mislim da sam ja umnogome kriv za stradanje dizalice. Duze bi trajala da sam je mazao tovatnom mascu. Onda ne bi nista moglo da upadne.

Zoran

#7
Greška je ispod dizalice stavljati debele daske jer ona onda podiže "iz mrtvih"... Tako najlakše strada.

Ako je podloga mekana ispod dizalice se stavi daska od 2,5 cm a ne greda od 10 cm.
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Na prvom Loganu iz 2004 g. dobio sam dizalicu koja mi je posle par puta propala, pao mi je auto, srecom bez posledica, posle sam kupio istu takvu, zabu, za nekih 2000 din i radila, tako i prodat auto. Svakom bi preporucio da proba svoju pre nego mu stvarno zatreba. Jedna sitnica, kada podignem kola ja poturim manje panjce i popustim dizalicu da se auto na njega osloni, ostala mi navika od caleta i Lade, naravno kada sam kuci, jer ga ne nosim sa sobom
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

sibelius

povodom stradanja dizalice....
proslu jesen burazer i ja na parkingu menjamo tockove tj mecemo zimske opanke kako zakon nalaze
da nisam bio prisutan ne bih mogao da poverujem u pricu
krene burazer da podize auto...odjednom kontamo da auto krece da se nenormalno naginje tj kao da bezi od dizalice .....
kad ono onaj centralni deo-dugacki sraf- poce da se savija i krivi kao da je od testa a ne od metala(celika,cega god)
sreca pa nije mnogo podigao jer posle tog krivljenja cela dizalica je popustila i auto se laganim potezom srusio na zemlju
srecom niko povredjen ni uvredjen
samo smo se nas dvojica gledali kao da smo sa marsa pali
uspemo nekako da spustimo dizalicu i da je izvucemo......
delovalo je kao da je uvrnuta konzerva od piva a ne dizalica koja treba da podigne auto
inace sve se desava na asfaltu,ravno ko tepsija

mdbokic

Meni bi trebala dizalica za auto, pa me zanima da li ide posebno za Daciu ili odgovara od nekog drugog auta? Imam od Scenica 1 ali ne odgovara..

dekiv68

Iste muke i mene muče jer nisam dobio dizalicu pri kupovini auta.

Ne znam da li mogu da upotrebim dizalice sa floride ili punta? Izgledaju slično ali ne znam da li pasuju na Sandero :conf:

u slučaju da kupujem nove neznam gde i po kojoj ceni.

Uzgred dizalica na floridi služi 16, a na puntu 7 godina i od kad važi novi zakon 2x godišnje se sa njima menjaju zimsko-letnji točkovi, sva 4, bez problema.

miki-bgd

@mdbokic
U kom smislu ne odgovara dizalica?

@dekiv68
Na mestu gde je predvidjeno podizanje auta je samo jedna sina. Na slici na vrhu se vidi zleb u koji ta sina upadne.


Ako uzimas novu, sto ne uzmes univerzalnu hidraulicnu (krokodil) ? Jes da uzima malo vise prostora od fabricke, ali lepo dolazi u kutiji.


Ima i po internetu da se nadje za oko 2500din, ili malo vise. Da ne bude reklama, ali evo npr ovako nesto:
https://www.kupindo.com/Pumpe-dizalice-i-prese/16591241_Dizalica-hidraulicna-2-tone-krokodilka-Moller-NOVO
https://www.kupindo.com/Pumpe-dizalice-i-prese/22040213_Dizalica-krokodilka-2T

mdbokic

Ne odgovara zato što nema žljeb na vrhu, nego ravnu pločicu sa malim jezičkom koji ulazi u rupu na pragu koju je imao Senik!! A krokodilku imam, ona mi je sada u autu, ali sam mislio da malo oslobodim prostora za more....