Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

kiconix


zac

Deluju isto....zao mi sto mi je kantica sa starim uljem u Krcedinu...na njoj je jos pisalo da je Profaco uvoznik...

samsung

I ovo ulje sto sam ja uzeo u Kemoimpexu ima istu anbalazu.....videh isto i u jednoj prodavnici auto delova....izgleda da je ipak orginal? :ces:



pozdrav iz St.Pazove

Dadokg



Evo kantice kupljene u Profacu pre 3,4 meseca.

Loganovac

Jasno je, uvoznik više nije Profaco nego Total Srbija. Isto se ovo desilo nekadašnjoj Integri, odnosno Hit Autu, kad je Renault-Nissan postao jedini uvoznik Dacia vozila.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

E sad jos samo da saznamo da li se ulje kod njih moze kupiti jos povoljnije nego u Profacu...da li oni imaju maloprodaju kao ovi prvi?

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Ayrton

Još pre dve godine su mi na štandu Total-a, na Sajmu automobila u Bgd-u, rekli da su oni uvoznici a profaco njihov prodavac. :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

hobbista

Koliko se sećam, pre 10-tak godina uvoznik je bio Total Srbija. Onda se pojavio Profaco, i ne bi me iznenadilo da je u pitanju ista osoba/osobe iza obe firme.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zee

Kakve su razlike izmedju Evolutiona NF i SXR?
:wave:

vladimiris

Ja sam uzeo SXR litarsko pakovanje 3 litra, za 1.4 motor ...toliko je sa zamenom filtera ulja stalo u motor. na mernoj šipci je sada 75 posto ulja između min i max. što smatram da je sasvim o.k. Inače, majstor u servisu je hteo da još dolije do max ja mu nisam dao, a baš je bio uporan...on kao bolje zna...rekoh, slažem se, al ipak nemoj...

speedo

Citat: Zee poslato 07.02.2015. - 11:28
Kakve su razlike izmedju Evolutiona NF i SXR?
:wave:

NF ispunjava: API: SL/CF; ACEA: A3/B4; VW 502.00/505.00; BMW LL-98; MB 229.3; GM LLB025; PORSCHE


SXR:  API: SM/CF; ACEA: 07 A3/B4; RENAULT RN0710, RENAULT RN0700, svi benzinski i diesel motori bez DPF-a, osim za 2.2 dCi DPF

Dakle, za naša vozila ide SXR.

kiconix

Koliko se sećam za 1.6 i 1.4 ide standard ACEA: A3/B4.
Trebalo bi da su oba ok.

Rimad

Citat: vladimiris poslato 07.02.2015. - 20:24
Ja sam uzeo SXR litarsko pakovanje 3 litra, za 1.4 motor ...toliko je sa zamenom filtera ulja stalo u motor. na mernoj šipci je sada 75 posto ulja između min i max. što smatram da je sasvim o.k. Inače, majstor u servisu je hteo da još dolije do max ja mu nisam dao, a baš je bio uporan...on kao bolje zna...rekoh, slažem se, al ipak nemoj...

Imam osjećaj da majstori namjerno fušere, da bi dugoročno imali kvar i na tome profitirali.

VaskezNS

Lično poznajem jednog od servisera koji je prošao obuku u ovlašćenom servisu - čovek kaže da tehnička procedura kaže da se ulje naliva do max - tako ih obučavaju ovlašćena lica iz "centrala" i oni ljudi sa tim nemaju ništa. "Zavera" dolazi sa mnogo viših pozicija  :nami:
Ovo je mesto za sLogan ;-)