Daljinsko centralno zaključavanje

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

Probao sam i drugu bateriju, nije ova oslabila. Otići ću sutra kod majstora da proverimo, ali je problem što ni on ne zna gde se antena nalazi. Valjda ćemo uspeti da je nađemo...

Keka

#46
Modul je u kontroleru unutrasnjeg prostora UCH, koji se nalazi kod rucice za otvaranje haube. Prekidac na centralnoj konzoli samo daje signal. Ako se dobro secam jedan pin dovodi signal sa antene, ali trenutno ne mogu da pronadjem shemu. Kad pronadjes pin, lako je ispratiti zicu.

Obrati se Krletu, on je zaduzen za sheme  :dobro:

Edit: Pronasao shemu. Ako se ne varam, trazis zicu koja ide sa 10A (EHI konektor, veliki kockasti, zica u gornjem desnom uglu).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kovdejan

Nismo uspeli tačno da nađemo antenu od centralne brave. Daljinski je proradio čim smo UCH otkačili sa njegovog mesta i spustili ga na pod. Problem smo rešili tako što smo antenu od alarma sklonili na drugo mesto. Verovatno su iz nekog razloga smetale jedna drugoj...

Aleks

#48
Ako ti nesto znaci, ja sam antenu od alarma zavukao ispod kedera iznad vozacevih vrata, krece od podnozja "A" stuba pa ide do "B" stuba, tako da ima dobar prijem. Prvo sam je zavukao ispod neba celom sirinom soferke, ali sam je premestio jer je tandrkala pa mi je bilo lakse da je prebacim iznad vrata nego da je podglavljujem. Sad sve zavisi gde ti je majstor sakrio centralu alarma i koliko je dugacka antena.

kovdejan

Premestili smo antenu i sada imaju dobar prijem i jedna i druga. Ne bih pričao o mestima gde se nalaze pojedini delovi alarma, ako mi neko ne daj bože ponovo poseti Daciu neka se barem potrudi da pronađe ono što mu treba ili neka beži dok mu ne polomim noge... :)

Aleks

Naravno da to nije za pricu, drago mi je da si resio problem. :lux:
Ja sam samo naveo kako je to kod mene reseno da nesmetano radi.  :ziveli:

krle

Citat: Keka poslato 09.05.2011. - 21:52


Obrati se Krletu, on je zaduzen za sheme  :dobro:




Pregledao sam svu rapoloživu dokumentaciju i nisam pronašao gde se nalazi antena. 

Aleks

Pojavila se rupica na tasteru za zakljucavanje. Najverovatnije je uzrok trenje o zidove dzepova jer te tastere uopste ne koristim. Koristio sam ih samo prvih godinu dana a od tada daljinac od alarma.


Maznuo sam od cerke jedan stiker i zalepio ga super-lerkom preko rupice.

Tchitcha

nemojte bezveze da se patite sa tim kucistima kljuceva...ima da se kupi valjda za 1200 din na onom sajtu sto prodaju nove delove za daciju  www.dacia-delovi.com
Tchitcha

Aleks

Nema tu nikakve patnje, rupicu sam zapušio da ne bi ulazila prljavština. Te tastere i ne koristim jer njihovu funkciju obavlja daljinac od alarma.


DrJekyll

Danas sam na novom stepi člana miki-bgd video neku novinu kod centralne brave dačije....kada se zaključa centralna dok ste u kolima i kada otvorite prednja vrata sva vrata se otključavaju. Mislim da to nije bilo ranije. Ne znam da li je to neki za*eb ili su to promenili, svejedno nema onih funkcija da kad zaključate jedna vrata ili otključate da sva ostala prate tu funkciju, ili ne daj bože da su stavili da kad krenete da se ceo auto zaključa :bonk:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Prosle godine sam imao problem sa zakljucavanjem vozacevih vrata, nisu htela da se otkljucavaju-zakljucavaju a motorce se culo da radi. Problem sam resio tako sto sam skinu tapacir, malo podmazao motorce i poluge mehanizma i od tada sve radi kako treba. Koristio sam ulje i WD.
E sada imam isti problem ali sa zadnjim vratima, pa me muci na koji nacin se skida rucica za spustanje prozora.
Izvinjavam se ako je vec negde pisano o tome, nesto ne mogu da nadjem.
Hvala.

saša61beograd

Samo je povuci,nema nikakav osigurač,samo je drži elastičnost plastike.Isto tako jednostavno se vraća.

Aleks