Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

Blue Varta = 36 meseci garancije.
Silver varta = 40 meseci garancije.
Mislim da ti to dovoljno govori.
Servis i prodaja akumulatora. Mislim da je bolje kupiti u takvoj radnji bateriju, zbog bilo kakvih problema.
Kod njih i instaliraš, da se ne prljaš kod kuće. Mislim da otkupljuju stare akum.
http://www.battery-store-service.ls.rs/rs/
http://www.privredni-imenik.com/firma/63866-battery_store_service
I drink to make other people more interesting.

hobbista

Epilog:

Uzeo sam kod majstor-Mileta Polar 54Ah (36 meseci garancije).
6.055din - 850 (za stari) = 5.200din
Rekli su mi da je stari akumulator malo većeg kapaciteta, pa su me pitali da li želim takav.
Obzirom da smo se složili da ne postoji opravdani razlog za to, ostao sam pri ovom kapacitetu.

Kod Reli auta (Battery store) me je iznerviralo insistiranje da za moj auto ne ide akumulator ispod 60Ah (60 i nešto su mi preporučivali), kao i otkup starog - 450 din. Ovo je subjektivno, jer sam mimo ovoga za njih čuo samo reči hvale. Da je bilo malo korektnije po ova dva pitanja verovatno bih pazario kod njih. Varta blue od 52Ah (koji mi ne preporučuju) je 7.450din kod njih.

Ostali su manje-više slični sa pričom, i nešto sitno jači sa cenom - kako prodajnom tako i otkupnom.


Hvala svima na korisnim savetima :friends:
Vreme će pokazati da li je moja odluka bila ispravna  :whistling:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

dejanz

Kupljen ProAtomic 56Ah 480A, 33 meseca garancije, cena 6490din - 600din stari aku.
Racunaju 10din po Ah za stari, prodavnica Velko Promet, blizu SC 11. April, N. Beograd.

hobbista

 :to:
I taj su mi nudili u Reli autu po 6.290, ali su manje plaćali stari :)
Ima Velko i u D.Tucovića, malo iznad Reli auta.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

pjovan

Da se i ja prijavim, rombat 40 ah posle 9,5 godina :pop:, prvimrazevi su mu dosli glavu, dostojno je dovezao auto do prodavnici gde sam ga zamenio, nadajmo se dostojna zamena varta dynamic silver 61 Ah 600 A

suncokret

Novi Rombat 40ah (uginuo) zamenjen sa Varta Blue 52ah. Kupljen u AP sportu. Radi kao sat, sto je i ocekivano.

Raja

Kako novi Rombat, pa uginuo?  Koliko je bio star, pardon, nov? Šta je sa garancijom?

suncokret

^ A pa, zena ostavila farove, a mi kao za inat nismo vozili kola sledeca 4 dana. I kada smo dosli akumulator je bio tropa. Punjenje mu nije donelo boljitka, imao je nesto vise od pola snage, kako kazu, nepopravljivo je bio unisten jer je stajao prazan vise od 2 dana. Izdrzao je sledecih 5 meseci, ali na ovakvoj hladnoci nije imao snage da upali. Nisam hteo dalje da se zezam nego sam odmah kupio novi i sada Vartu cuvamo. :) Tako da nije do Rombata nego do nase greske.

jasho


Zee

Da se zapljunem i ja, sinoc otisao fabricki Rombat, svaka mu cast od 2006. je izdrzao.
:aplause:

speedo

Nakon desetak dana stajanja danas upalio bez problema, iako sam po prvi put primjetio veći pad napona prilikom verglanja. Kasnije se napunio pa je palio veselo kao i obično. Ovo je četvrta zima fabričkom akumulatoru, ako pregura i narednu biće odlično.

ivanjica

Fabrički Rombat 70Ah izdržao 3 god. i 3mes. zamenjen sa Black Horse 72Ah. Ovaj potonji sada puni 3god.(garancija bila 2 god.) i još "trči".

vanja

#102
 Akumulator na Sanderu posle 6 godina crk'o usred voznje. Kupili  novi Fiamm titanium plus 75 Ah, 9950 uz otkup starog ( 40 meseci garancija).

silent

Citat: saša61beograd poslato 10.01.2015. - 12:44
-verovatno novi akumulator;Rombat ulazi u osmu godinu,očekujem da rikne i smatram da sam dobro prošao do sada,90 evra.

Koji akumulator planiraš da uzmeš za taj novac?

saša61beograd

Citat: silent poslato 10.01.2015. - 18:56
Koji akumulator planiraš da uzmeš za taj novac?
Jesenas kad sam gledao cene ovo je bila cena za Vartu ili Exide od 70 Ah (oko 9.500-10.000 din).U međuvremenu je evro skočio,a cene akumulatora nisu,pa ovo jeste preterana procena.A i nisam znao da nešto daju i za stari, 5-10% cene novog.
A koji ću kupiti i da li baš od 70Ah,ne znam.Nakon malo guglanja skontao sam da osim ovih izvikanih brendova sasvim dobro rešenje su i TopLa,Monbat ili Proatomic akumulatori.Pa čak i Rombat,što da ne,pokazao se sasvim ok!
Znači, bilo šta od navedenog,65-72Ah,ono što nađem trenutno a da je datum proizvodnje što noviji!