5. i ostali "mali" servisi

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

Citat: filllip poslato 11.05.2017. - 19:54
Ulje + filteri(ne znam tačno koji sve filteri s tim da filter klime ne postoji kod moje klime tako da taj nije menjan), desna spona, stabilizatori BŠ( ovo BŠ ne znam šta znači), zamena bočnog stakla vozačevog (staklo ja kupio) + ugradjen deo mehanizma zatvaranja prozora koji se polomio (duga prica kako sam uspeo da polomim staklo i da pukne jedan deo mehanizma). Uradjen je valjda mali servis sad na 77000km, zadnji put je bio veliki servis na 60000km.
Sve ukupno 14 000.
Dodatno sam platio dezinfekciju klime 3000 kod jednog drugog majstora.
Kako sam prošao, možete li mi reći okvirne cene pomenutih radova ?

Filter ulja - cca 700
Filter vazduha - cca 500
Filter goriva - cca 700
Ulje - cca 1.500
Spona - cca 2.000
Stabilizatori - cca 2.000

Ako sam dobro sračunao 7.400

Radni sat majstora cca 1.500

Ti ostalo proceni sam.

Klima - u NS punjenje i pražnjenje klime na meru košta oko 2.500. Samo "dezinfekcija" - ne znam, ali se 3.000 stvarno čini mnogo  :ne:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Aleks

Ma nije baš jeftina dezinfekcija, tu je negde cena ako se radi onim spec. uređajem.

Loganovac

Pa baš kod tvojih komšija (AK Francuz) radili su mi pre nekoliko godina dezinfekciju tim "spec. uređajem" - nekakvom konzervom koju su otvorili tako da ističe gas, postavili je u kabinu vozila i uključili recirkulaciju vazduha i ventilator na maksimum. Koštalo je skoro kao zamena freona i ulja, odnosno servis klima uređaja...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Raja

  :Smiley: I pop bi ga okadio jeftinije.

Aleks

Ovo je "spec. uredjaj"


A ovo je konzerva:


Razlika u ceni "tretmana" par hiljada dinara

filllip

Hvala na odgovorima.
@Aleks Nije bio bas taj uredjaj ali valjda su ga dobro odradili za te pare.

speedo

Urađen šesti po redu "mali" servis.

3l Elf SXR 5w40, filter ulja, podloška, filter vazduha, i ruke cca. 28-29 eura.

Filter klime sam mijenjao prošle godine i prošli mjesec sam ga očistio - ispuhao, nije bio mnogo zaprljan. Ostajem u ritmu filteri klime i vazduha sa zamjenom na svake 2 godine.

miki-bgd

Uradjen 5. mali servis na 63.000 km i skoro 5 godina starosti.
- Kantica od 4l Elf 5w40 - 2200 din  (Made in Romania, 09. 2016.)
- Filter ulja Purflux - 430 din
- Filter vazduha - 600 din
- Podloska cepa kartera - kao iz prve ugradnje 37 din
- Ruke 1000 din

Ukupno ~ 4300 din

LeNgenda

Da prijavim ovogodisnji mali servis, navratio kod Hobija, zavrsismo posao da sat i po, dva, natenane.

Moja standardna postavka sa 4 kila Nisoteca i Purflux filterima iz Pantera ni ovaj put nije izostala i kao i do sada, to se uklapa u oko 4200-4300 dinara. Dodatak je bilo menjacko ulje, Total 75W80, u zbiru oko 2200 dinara i 0,5 litara Valeo DOT4 kocione tecnosti za neke smesne pare, sve to takodje uzeto u Panteru.

Posle 17000 km autu je mali servis dobro dosao, mada je Hobi konstatovao da istoceno ulje iz motora nije bas sahranjeno.

Iz menjaca je istoceno potpuno normalno ulje, ali ja nakon tri nedelje voznje definitivno mogu da potvrdim malu, ali primetnu razliku u mekoci saltanja i malu, ali primetnu razliku u zvuku menjaca ukupno. Zamena nije bila neophodna, ali nema razloga da se ne uradi, kad mi je vec dunulo da menjam.

I pored najbolje volje, fabricke plocice i dalje nisu za zamenu, tako da ce Valeo set da cuti bar jos godinu dana.

Ovih dana cemo za zaokruzimo 70000 km.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

bind

#159
5 servis
Kilometraza 34500

Ponedeljak , zakazan mali servis u Hit autu,prvi slobodan termin cetvrtak u 12:00


Predracun:

10% popust
sa popustom
Usluga-Rad ------------------------1.7x1100-------=1683,00
Ulje Mot. Elf 5W40  1/1 x 5 -----------5x767,00 -----=3451,50
Zaptivka cepa kartera-----------------1x61,00 ------=54,90
Filter ulja  ----------------------------1x1283,00----=1154,70
Filter vazduha  1.5 DCI-----------------1x583,00-----=524,70
Fiter goriva ---------------------------1x4944,00----=4449,60
Filter klime ----------------------------1x1710,00----=1539,00
---------------------------------------------------------------



Osnovica : 12857,40
PDV -----: 2571,40
--------------------
Ukupno : 15428,88

bind

#160
Uradjen 5 mali servis .
Zavali me iz Hita dok su radili servis i rekli da sa prednjim plocicama mogu da predjem jos 1 do 2 hiljade kilometara (i na proslom servisu su mi rekli isto da je vreme za zamenu)   i pitao ih kolko kosta  rekli 3000 dinara plocice i rad .Pristao  sam i zamenili su ih na racunu pise plocice - logan,megan, klio (neznam koja je to marka ?)Al za sad lepo koce , videcemo vremenom .

I na kraju je racun  kao gore samo jos te 3000 din i pdv na njih.Znaci sve ukukupno izaslo 18670,00 dinara.

Da napomenem da mi se zadnjih godinu i nesto malo malo palila lampica da ima vode u filteru i to sam ignorisao mislio sam da je otisao senzor.Medjutim kad je zamenjen filter za gorivo evo vec  3 dana mi se nepali ta lampica.

Zvali me sledeci dan i pitali dal sam zadovoljan ?
Reko neznam sta da kazem  levo i desno krilo kod haube i hauba  i lajsna ona sjajna pre haube  i prednji tockovi i brave na vratima i unutra i na jednim i drugim vratima plastika i dole na mestu suvozaca gde je filter  sve je komplet bilo isprljano od prljavih ruku majstora ,tako da nemam reci  ako su tako uradili i mali servis aljkavo  neznam sta da kazem .Sve sam radio kod njih godinama ali ovako  umazan auto nikad nije bio  i prvi put da onaj sto je primio auto nije izasao da pregledamo zajedno auto.
Izvrsili su promene tamo u Hitu neide se vise levo u onaj prostor nego sad ides na glavni ulaz gde je znak i prodajni salon za reno pa su tu prvo ides im na noge pa kod jednog pitas kad ima termin pa ti on kaze ,pa onda setas  tamo gde se ranije  islo pa ti tamo urade predracun pa ponovo kod ovg prvog da zakazes termin ,pa onda taj dan kad doteras auto  neides ni kod prvog ni kod drugog nego ides sad kod treceg ,oni svi sede a ti stojis  i taj treci prima auto .A kad se zavrsi i treba da ti predaju auto ides prvo kod onog prvog pa ti on naplati , pa onda ides kod onog treceg on ti da kljuceve i potpisujes kod njega neke papire i onda izadjes sam napolje auto stoji na parkingu otkljucan i prljav i umazan a ti im ostavio  pare i pitas se kako su ti uradili servis i molis boga da je makar to u redu odradjeno .Znaci blaga katastrofa i totalno sam u soku bio. Nebi ni radio tu servis nikad vise nego radim bukvalno 30 metara od njih i odgovara mi samo zbog lokacije , cak znam i da su skuplji ,ali zbog lokacije pristajes na sve ,medjutim  za ubuduce cu debelo da razmislim.

sibelius


Turbo

Koje marke su filteri?Vidim da im je filter vazduha extra povoljan.

bind

#163
Nemam pojma koje su marke , bukvalno kako je napisano gore , pristao sam i ko zna sta je stavljeno , sutra cu da odem do Hita klapara onaj poklopca plasticni na motoru gore sa desne strane nije pricvrscen  to nikad nisam skidao verovatno treba negde da se pritisne.

Turbo

Ma to samo stisni rukom,verovatno nisu lepo namestili.To su kao neke zabice.Ima ih 3 i kad lepo legne cuje se "klik".