Poluosovine

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Mogle bi biti. Koliko se sećam, "ogrlica" koju čita ABS se skida sa poluosovine (kao na Cliu 2).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

blagojevic

Riknuo mi je homo zglob na desnoj poluosovini (nisam na vreme video da je pukla manzetna). Kupio sam novu Metelli, koja odgovara po svemu osim sto nema onaj gumeni teg... Da li da je montiram tako kako je, ili da skidam teg sa stare? Prosto mi je gre'ota da rasturam novu zbog tega...

Zoran

Ja znam dosta primjera gdje teg počne da šeta po poluosovini. Ljudi oodsijeku i bace, te voze dalje. Nikad mi nisu bili jasni ti renoovi tegovi. Čak je bilo tegova i na sajlama od kvačila. . ?
Sam svoj gazda - vazda.

blagojevic

Razmisljam da isecem teg na dva mesta poprecno na dve polutke, i da ih postavim na novu poluosovinu, vezane metalnom selnom ili vezicama...

kiconix

Da li si siguran da treba?

blagojevic

Pretpostavljam, na originalnoj staroj ima...

kiconix

Mislim da taj teg sluzi za balansiranje, nisam siguran da je potreban na novoj.

blagojevic

Ako se dobro secam, slyzi za prigusenje vibracija poluosovine na vecim brzinama. Da mu je funkcija balansiranje, bio bi fiksno postavljen na vratilo, a on moze da se pomera i aksijalno i da se vrti u krug.

mali.alen

KOd mene na sanderu stoji fiksno na poluosovini. A i na novoj desnoj koju smo nedavno mijenjali na očevom sanderu isto je fiksni teg

blagojevic

Od kog proizvodjaca je poluosovina koju ste ugradili?

Zoran

Ja sam ugradio poluosovinu od nepoznatoga proizvođača (GSB). Nema teg na sebi
Sam svoj gazda - vazda.

nik

Pisao sam vec u kvarovima da su poceli da mi se čuju homokinetički zglobovi (još nisam u potpunosti siguran da li samo desni ili oba). Pošto sam rešio da zamenim obe poluosovine (jbg, hk i poluosovina su iz komada) dok još ima lepog vremena, počeo sam da se raspitujem o ponudi i cenama na tržištu i momentalno zabagovao.
Uspeo sam da pronadjem sledeće ponude:
- SKF - leva 7700, desna 8200 u delovionline internet prodavnici (imam sa istom dobra iskustva po pitanju delova) i leva 11.000, desna 13.000 u Automotodelovi internet prodavnici (nemam iskustva sa njima).
- CIFAM - po 6300 obe u Kit komercu i po 4600 obe u Autology internet prodavnici (nemam iskustva sa njima) i
- METELI - po 5700 u delovionline internet prodavnici.
Pored ovih koje sam našao da imaju obe u ponudi na jednom mestu, našao sam i pojedinačno levu ili desnu ovih i drugih proizvodjača, ali je raspon cena za isti proizvod :fiju: (GSP od 5.400 do 10.000, CIFAM do 9.000 i td).
Gledajući cene na internetu, na zapadu se sve ove pobrojane kreću od 62 do 67 EUR. Nisam pametan, šta da izaberem, rasponom cena kod nas se kreću kroz sve grupe koje je Hobista pomenuo u prvom postu ove teme.
Neki savet, preporuka, info o drugim ponudama...?

saša61beograd

#57
CIFAM je praktično isto što i Meteli,ista firma i ja bih to uzeo.Lično,u SKF nemam poverenja,a skupi su.
Raspitaj se i kod Pantera,Euro-Auta,Euro 07.

nik

Zvao sam sve poznatije prodavnice delova i niko nema u paru od istog proizvodjaca i cene su 9.000+. Od ovih sto si napisao nisam zvao samo Euro 07, nisam ih se setio. Danas cu popodne pa da vidim sta imaju u ponudi.

Aleksabgd