Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Logan BK

Citat: Loganovac poslato 28.07.2012. - 09:19
165 i 175 je širina gume, malo znači bez ostalih brojeva u oznaci. Inače, najbitnije je da na istoj osovini (prednjoj ili zadnjoj) imaš iste gume. Ako si promašio obim guma napred imaćeš odstupanje u merenju brzine i kilometraže i kraće ili duže prenosne odnose.

prednje dve su iste 175/80/14, a i zadnje dve su par 165/70/14

zac

Verovatno si mislio na 165/80R14 i 175/70R14 posto ove dimenzije postoje, one sto si napisao su permutovane.  :nami:

Mislim da je po kalklatoru za dimenzije ovoj tvojoj fabrickoj 165/80R14 zamena 185/70R14, manja je razlika u obimu, znaci kilometar sat radi preciznije.   :ziveli:

saša61beograd

Postoje 175/80 14,retka dimenzija,ali ih baš ima u solidnom izboru.Barum Brilantis 2 u ovoj dimenziji ima na akciji za 4100din kod Coninga.Da sad kupujem gume i ja bih uzeo ovu dimenziju-bolje da ljulja nego da žulja!
Zbog većeg obima točka,oko 2%,treba imati u vidu da sad brzinomer pokazuje nešto manju brzinu od stvarne,odnosno sad je precizniji!
Ovu dimenziju su fabrički imale "sirotinjske" verzije Golfa lV,a možda i Kedija.

Logan BK

Upravu je Zeljko, permutovao sam :ziveli: Znaci u tom slucaju sta mogu da ocekujem od guma!?

zac


bocca

ljudi pomoc. zimske gume sam postavio i vec razmisljam polako o letnjoj sezoni. na letnjim gumama sam presao 40300km. mislio sam, kao i neki ovde, da iskoristim pomocni tocak tj gumu, dokupim jos jednu i stavim ih napred. e sad, jos prosle godine video sam na pomocnom tocku malu nalepnicu "do 80 km/h". tada sam pitao u 2 ovlascena servisa sta to znaci, i zasto, i da li je do gume ili felne, ali mi nisu znali dati odgovor. onda gumu odneo kod vulkanizera, zajedno opet sve pregledali i ustanovili da su gume identicne po svemu. a danas, sasvim slucajno, pronadjem razliku. na gumi rezervnog tocka pise "inside" a na gumama sa kola pise "outside". gume su kontinental, i sta sad to znaci??? da ta guma stvarno nema iste karakteristike kao sa kola??? zna li iko?  :ces:

Veterinar

Ne bih mnogo pametovao, ali moglo bi se desiti da na drugoj strani gume rezervnog tocka pise outside.  :nami:

bocca

provericu kolko jos danas. ako je to,stvarno sam papak.

david

Aj bas vidi, kad sam procitao slatko sam se nasmejao.

zac

Ili je ta sa "inside" za po kuci...ili ti patofna za auto...   :laugh: :Smiley:

ivan-bgd

Rezervna continentalka je potpuno ista kao i ostale 4.Ja sam imao istu nedoumicu čak sam i postavljao slična pitanja ovde.Slobodno dokupi još jednu i to je to.Samo naravo da je staviš na alu felnu. :too:

p.s.danas letnji set otišao na zasluženi odmor,a zamenio ga zimski

kiborggg

Supruga je jednom prilikom probila ljetnu kontinentalku(ove sto su dosle na autu) i vozila sa njom par kilometara i unistila je skroz. Kao nije primjetila, al joj bilo cudno sto joj pjeshaci mashu :)  Tako da sam rezervnu kontinentalku upotrebio i koliko sam vidio potpuno je ista kao i ove 4 :) 3 :)

saša61beograd

Barum brilantis 2, 5340 din,Kontinental eko kontakt 5, 8775 din.Coning.Kontinentalke jesu po testovima bolje,ali da li su bolje onoliko koliko su skuplje?

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


saša61beograd

Da,to je taj test.Cena je za 185/70 14.
ADAC je autoritet,mada teorija zavere radi punom snagom:nemački auto-klub,nemački brend,nemački podbrend (Barum),zna se ko je u vrhu!
Imam plan da all season Savu sa oko 5mm sačuvam za sledeću zimu,a da kupim neke solidne i ne preskupe letnje gume gume.
Fabričke gume su kod mene bile Barum brilantis 1 ,made in Romanija,165/80 14.Neverovatno je kako su vremenom postajale "klizave" a šara je bila još dobra."Plastificirale" su se za tri godine i postale opasne ne mokrom.To je uvek problem sa jeftinim gumama:jeftina guma-jeftina smeša.
Bilo bi zanimljivo i korisno da neko testira gume stare jedno 3-4 godine,tu bi se video kvalitet.I možda to zašto su Kontinentalke toliko skuplje.