DACIA Spring elektricno vozilo

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Juce sam na semaforu prvi put video Daciu spring. Bio sam iza tako da sam samo video "dupe". Prvi utisak je da je ok, malo mi je delovao uzi u odnosi na slike koje sam video. Mobilni mi je bio u rancu pa nisam mogao da  ga uslikam
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dekiv68


Capriolo

Zašto naš uvoznik ne želi da uvozi Spring u Srbiju ?

Mare

Ne žele jeftin EV. Jer monopol.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mare

Pa recimo, koliko će i po kojoj ceni Fiat, Reno i Škoda prodavati ako Dacia uleti sa Springom, verzijom tipa van?

Veterinar

Kakav odnos je u, recimo, Nemackoj?

Mare

Ne znam, to je neka moja pretpostavka na, jer su ta manja dostavna vozila uglavnom CNG ili TNG. Sa verovatnom subvencijom i razlikom u gorivu na prvih 30000 km, cene bi bile približne.

Capriolo

Ja mislim da bi uz eko subvenciju Spring kod nas bio 16-17 hiljada najviše. A to je na dilerskim oglasima današnja cena novog Sandera. Nekome ne bi bio problem punjenje strujom, pri čemu bi mu radio posao i Spring (u smislu veličine i dometa).

saša61beograd

#54
Eko subvencije?Zašto?Da bi još više lignita iz Kolubare iskopali i sagoreli.Mada je kod nas i to moguće,bitno da se neke pare okreću,a onda uvek nešto završi u pravom džepu.
A Spring kao dostavno vozilo?Tek tu ne vidim smisao.Fiat još uvek pravi Pandu sa 1,2 motorom na LPG koja košta mnogo manje od ovih procenjenih 16-17.000.A Panda je zlatni standard za malo dostavno vozilo u celoj Evropi.A posle 5-6 godina teškog rada Panda može da se proda bez problema,a Spring je tad verovatno gomila zarđalog kineskog lima sa slabom i neupotrebljivom baterijom.

Mare

Ne potcenjujem izdržljivost Pande niti sumnjam u isplativost Springa.