Felne za Logan II, 15"

prethodna tema - sledeća tema

krle

Citat: ssa poslato 30.06.2009. - 08:29
Felne sam kupio u ,,TTD auto delovi - Renault", Južni bulevar 17. Kod njih je felna 3200,00 RSD/kom, a u prodavnicama poznatih nam dilera je 4950,00 RSD/kom. 

dsit

Danas sam naleteo na felne poreklom sa volva (mislim 850). U pitanju su 15'', 4x100, ET43, sirine 6,5j kao sa slike:

http://img149.imageshack.us/img149/9323/felna4.jpg
http://img63.imageshack.us/img63/8568/felna5.gif
http://img163.imageshack.us/img163/5632/felna3.jpg


E sad hoce biti problem ako se stavi guma fabrickih dimenzija 185/65-15  na ovu 6.5j felnu s obzirom da je fabricka 6j.

DarioGTI

ne bi smjelo biti problema! jer J(jota) ti je oznaka mjere sa prostor felge na koje naljeze gume - znaci onaj vanjski dio felge... tako da ce ti guma biti malkice vise rasirena....

ali za svaki slucaj se posavjetuj sa nekim vulkanizerom!
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

dsit

A koji je promer onog centralnog otvora na felni? Nasao sam da pazarim polovne celicne 15'' renoove, 4x100.  Ne znam ako su 4x100 da li to automatski znaci i da je otvor odgovarajuci?

mladen895

Odgovaraju od Renoa,od Audija mora da se prosiri centralna rupa.Ako ima viska jedna 15-ica ja sam kanidat po da pazarim nekoj razumnoj ceni. :whistling:
Kad se mora,sve  je tesko.

dsit

#20
Nasao sam od jednog lika 4 komada za 100e. pa bi da kompletiram do proleca taj set sa letnjim gumama.

mladen895

Jesi li video Krletov citat na ovoj strani?3200 po komadu,a pominjao si i alu i celicne felne,verovatno si nasao alu posto polovne celicne idu po 10e. Ja bi dodao 30e za 4 nove,jer su te sa Volvoa presle pola Evrope,a nije iskljuceno i da je neko zakukao za njima. :ces:
Kad se mora,sve  je tesko.

dsit

Te volvo su ispale iz price. Ove su celicne i malo su koristene, izgledaju skoro kao nove.

mladen895

Kako ono kazu bosanci: nisi valjda izgoreo po glavi  :Smiley: ,valjda su mislili na suncanicu? 10 e maksimalno 15 i da lik racuna da si ga castio,sve preko je po meni dranje.
Kad se mora,sve  je tesko.

dsit

Imas pravo, mnogo je to, prelistao sam malo oglase. Zvao sam i onu prodavnicu sa pocetka stranice kod njih je sad 3500din kom

mladen895

140 je ok cena ,s tim da moras uzeti bar jedan komplet sigurnosnih srafova za slucaj da se nekom svide nove felne sa novim gumama :hihi1:.Ove gvozdene nikog ne interesuju pa ni sa novim gumama. :-)1
Kad se mora,sve  je tesko.

dsit

O "gvozdenim" tj celicnim i pricam  :nami:

mladen895

Auuu, mesamo babe i zabe.Nista mi vise nije jasno,ajde da se raspitamo da uzmes neke polovne celicne felne po 10-15 e po komadu i da uzivas u blagodetima voznje po nasim putevima.Bilo koji strugar ce za 5e po komadu da ti obradi centralnu rupu od Audi-jeve felne tako da ne bacas pare bez veze na nakim renomiranim Renootpadima.
Kad se mora,sve  je tesko.

dsit

Vidim da smo namestili zabunu  :)
One aluminijumske sa volva su prodate tako da otpadaju pa sam sad trenutno u razmisljanju da uzmem komplet celicnih 15ki..

Boka

Ne preporucujem kupovinu celicnih felni koje ne pasuju pa ici kod metalostrugara na obradu. Jeste da felnu drze srafovi a ne centralna rupa ali ona je vrlo bitna kod balansiranja (iz iskustva) tako da je bolje ne dirati centralnu rupu nego nabaviti felne koje odgovaraju, jer je lep osecaj voziti 120-130kmh a da ti je volan miran nego da "igra" i podrhtava u rukama. Za cenu o kojoj vi govorite oko 60-70e mogu se naci celicne felne.