Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Aako nekog interesuje,trzni centar zmaj tigar gume,dot 1314.
Hitris185/60 14 4500din,
Sigura 185/65 15 4368
Sigura 195/65 15 4640

fudo

Pitanje za sibeliusa koji je DOT i gde su proizvedene Continental premium contact 5 gume, pretpostavljam da je dimenzija 185/65/15 i kakve su po kiši ovih dana, hvala unapred i pozdrav

Loganovac

Da se ubacim sa noćašnjim iskustvom - imao sam kočenje "u patos" na 90km/h po onoj vodurini - zaustavio sam se (što se kaže) u desetak metara, Michelin Energy Saver (koga inače smatram suviše plastičnim) takoreći nije mrdnuo, ABS jedva da je proradio, bolje nego po suvom putu!  :ha: Ono jeste, kiša je bila jaka i dugo je padala pa je oprala svu prašinu sa puta, što je bilo presudno u ovom slučaju, ali svejedno od tog trenutka su Mišelinke porasle u mojim očima.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Logan1.4MPI

ih.. 10ak metara... ko da koci u mestu  :c1:

Loganovac

#544
Citat: Loganovac poslato 04.05.2014. - 10:54
...(što se kaže)...

Pa kako sam mogao da izmerim? Ali stvarno je bilo veoma efikasno kočenje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sibelius

@fudo a i svima ostalima
dot je 1514
sto se ti ce utisaka po kisi **** F E N O M E N A L N O ****(izvinjavam se adminima na izlivu emocija i velikim slovima ali morao sam)
nije se moglo bolje potrefiti nego ovonedeljni potop  :badmood: da se istestiraju nove gume
ma milina jedna. lezi logisa  na asfaltu ko veliki...ibarska po krivinama  80-100 km/h ...voda na sve strane....kao zakucan
moja topla preporuka (jeste da je cena 7120 ali mislim da vrede svaku paru)

saša61beograd

Kod Coninga se pojavila Toyo nano energy 3 u dimenziji 185-65-15 za 5.220 din.
EU label B,C,69dB.
Neverovatno povoljno za jednu (skoro) hi tec gumu japanskog proizvođača.Verovatno je razlog u Made in China,India i sl,ali vredi pogledati.

perke21

Evo i ja zamenih letnje gume. Uzeo Lassa (turski bridgestone) u dimenziji 195/55/16 za 6370 po komadu (cena u Mladenovcu, dok je u Kemoimpex-u 6069 + montaža na alu felne 650 po komadu). DOT je 1014 (2 kom.) i 1214 (2 kom.). Prvi utisci pozitivni, ipak je novo. Gume su mekše i tiše od prethodnih fabričkih kontinentalki.

silent

Da li su na Logan/Sandero tokom 2008. ugradjivane Michelin gume 15' ?

jasho


silent


Ljota

Pre odlaska na g.o. kupio sam i ugradio letnju gumu Hankook 185x65x15. Cena 5950 din/kom. Posle predjenih 2500km gume su ispunile ocekivanja ali i pored toga voleo bih da cujem jos neko misljenje ukolilko ih imate! :wave:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljota

Da, to je ta guma! Negde sam procitao da je isla za prvu ugradnju na vozilima Pezo, MB, WW,.... 2011/2012g.

nik

Kao što napisah ovde http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=812.msg153589#msg153589 , posle stavljanja zimskog seta guma sam shvatio da su mi letnje Hitris za rashod.
I u toku eksploatacije se primećivalo da blago vuku u desno i izazivaju vibracije preko 130 km/h, ali koliko su tvrdje (neelastičnije) i bučnije sam primetio tek po stavljanju zimskih. Iskreno, mislio sam da mi sa trapom nešto nije u redu. Vizuelno, debljina gaznog sloja je na najtanjem delu oko 2 mm od markera za istrošenost u kanalima, ali sitne pukotine na gazećem sloju sve govore.

Stoga, hoću da se posavetujem sa vama šta mi je bolje.
Da sada pazarim letnje kad im sezona nije i eventualno ubijem nižu cenu ili da čekam proleće i "friške" gume?
:ziveli: