Ulje u motoru i interval zamene

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Ja vec nekoliko puta kupujem ulje u Delmax U Zr. Kod njih je Elf ulje uvoznik Total i jeftinije je nego u Profaco. Nisam primetio nikakvu nelogicnost i nisam imao nikakav problem.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

Ljudi, malopre sam zinuo, nisam čudom mogao da se načudim - dobijem poziv iz Total Srbija, 15 minuta pošto sam im poslao dopis! Prvo mi je čovek rekao koje prodavnice iz Požarevca nabavljaju ulje preko njih, a onda pitao u kojoj sam pazario. Srećom, prodavnica u kojoj sam pazario je na toj listi. Uveravao me je da je ulje koje sam kupio bez sumnje opriginal (poslao sam im iste ove fotografije koje sam gore postovao) i da nemam brige oko toga. Takođe dao mi je informaciju da se ulje smatra potpuno upotrebljivim i pogodnim za "ugradnju" čak i posle 3 godine od datuma proizvodnje, tako da sam i sa te strane miran. Zahvalio sam se na informacijama i posebno na ekspeditivnosti.

Sve pohvale za Total Srbija!!!  :too: :aplause:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Primetio sam i ja da su snizili cene po radnjama. U Profacu je i dalje 550, a po ostalim radnjama 570. Vise se ne isplati zavlaciti se na NBg za 60 din ustede.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Valjda je taj ELF sto sipamo dobar, od kako sam presao sa Castrola mi nije jasno sto je duplo jeftinije.

Sto se tice roka trajanja, mislim da sam negde citao da je kod sintetike do 5 godina.

Keka

Ili je Castrol duplo (i bespotrebno) skuplji.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac


drzarkod

#321
Citat: Loganovac poslato 22.10.2014. - 09:01
Ljudi, malopre sam zinuo, nisam čudom mogao da se načudim - dobijem poziv iz Total Srbija, 15 minuta pošto sam im poslao dopis! Prvo mi je čovek rekao koje prodavnice iz Požarevca nabavljaju ulje preko njih, a onda pitao u kojoj sam pazario. Srećom, prodavnica u kojoj sam pazario je na toj listi. Uveravao me je da je ulje koje sam kupio bez sumnje opriginal (poslao sam im iste ove fotografije koje sam gore postovao) i da nemam brige oko toga. Takođe dao mi je informaciju da se ulje smatra potpuno upotrebljivim i pogodnim za "ugradnju" čak i posle 3 godine od datuma proizvodnje, tako da sam i sa te strane miran. Zahvalio sam se na informacijama i posebno na ekspeditivnosti

Evo i ja sam uzeo pakovanje od 5 l za 2750...lepo sa ulivnim grlom. Proizvodnja jul 2014. Total Srbija uvoznik. E sad pitanje za Loganovca....sto 4 litre....koliko tebi stane jer ja sam nasuo nešto preko 4 l i došao do ispunjenja 75posto do maksimuma na šipki za merenje. :conf:

Loganovac

Pitanje je na mestu.

1. Ne dam da mi sipaju više od 4L pri zameni ulja, jednom sam isisavao višak ulja i preselo mi je
2. Ne držim nivo na maksimumu već oko polovine polja na šipki
3. Ne vidim zašto bih kupovao pakovanje od 5L, svega je 100 dinara jeftinije od 5x1L, ovako ostavim litarsko pakovanje u kolima za svaki slučaj, a dolijem možda pola litra do zamene
4. Zbog svega toga (a i zato što imam pola litra u gepeku  :whistling: ) kupio sam 4L. Toliko ima da sipam pri zameni, provozam malo, sutradan prekontrolišem i dolijem još malo ako treba. Po papirima trebalo bi da staje 4.8L, ne sećam se da je ikada toliko stalo, a uvek, normalno, menjam i filter.Međutim, treba imati u vidu da od minimuma do maksimuma staje ceo litar ulja, a motor najbolje obožava kad je nivo baš na sredini - ima ga dovoljno, a nema rizka od "bućkanja" radilice
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

samsung

Vec duze vreme koristim za dve dacie logan elf competition i u zadnje vreme elf evolution 10w40. Do sada nisam imao nikakvih problema a i sumnje u orginalnost ovog ulja do pre neki dan kada sam kupio kanticu elf evolution sti 10w40 u Kemoimpexu u Zemunu na autu putu za Novi Sad.

U cemu je problem...

Kantica je ista ali nalepnica je nijansa druge plave boje a na prednjoj strani gde pise velika cifra 5 litara nema sitnih slova kao na dosadasnjim pakovanjima a sa zadnje strane pored bar koda je beli prazan kvadratic a na predjasnim pakovanjima ima neke iscrtane kvadratice unutra...

Poslao sam upit Total Srbija pa cu videti da li prodaju ulje Kemoimpexu i da li je ovo orhinal elf...






pozdrav iz St.Pazove

drzarkod

Citat: Loganovac poslato 22.10.2014. - 21:36
Pitanje je na mestu.

1. Ne dam da mi sipaju više od 4L pri zameni ulja, jednom sam isisavao višak ulja i preselo mi je
2. Ne držim nivo na maksimumu već oko polovine polja na šipki
3. Ne vidim zašto bih kupovao pakovanje od 5L, svega je 100 dinara jeftinije od 5x1L, ovako ostavim litarsko pakovanje u kolima za svaki slučaj, a dolijem možda pola litra do zamene
4. Zbog svega toga (a i zato što imam pola litra u gepeku  :whistling: ) kupio sam 4L. Toliko ima da sipam pri zameni, provozam malo, sutradan prekontrolišem i dolijem još malo ako treba. Po papirima trebalo bi da staje 4.8L, ne sećam se da je ikada toliko stalo, a uvek, normalno, menjam i filter.Međutim, treba imati u vidu da od minimuma do maksimuma staje ceo litar ulja, a motor najbolje obožava kad je nivo baš na sredini - ima ga dovoljno, a nema rizka od "bućkanja" radilice



Hvala....a ja upravo prosle godine sipao Motul 4.8 l. i bio tik iznad maximuma, nisam izvlacio ali da li je bilo neke stete ili ce biti neznam....od sada neverujem fabrickim podacima, nego oku..... :friends:

Loganovac

Epilog priče: sipao 4L ulja. Posle desetak kilometara vožnje i noćenja nivo je nešto iznad polovine polja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Pogledao sam u selu, cale je menjao prosle nedelje ulje, elf kupljen u Profacu, uvoznik Total Srbija  :ne:

zac

A mi mislili Profaco uvoznik???  :ces:

kiconix

Bio je ali se ocigledno nesto promenilo

zac

Trebao si slikati nalepnicu, da uporedimo sa ovom sto je kolega samsung postavio...