Preporuka za novi akumulator

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Sad će i kod mene još malo tri godine , dal da menjam rumuna pre nego me zezne? pitanje je sad, znači, ko će koga?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Raja

Pusti ga nek' ugine, a kada će da ugine, to samo on zna. Ne bacaj pare.  :ziveli:

Ljota

I moj je sa fabričkom greškom! Vuče se tako od 09.2005god!   :woo-hoo:

panta

Citat: saša61beograd poslato 30.08.2012. - 19:16
Jedno ozbiljno pitanje za Raju i Pantu :da li ste za sve te godine proveravali nivo elektrolita i dosipali dest. vodu?
Jako mi se svideo detaljan prikaz akumulatora na Vartinom sajtu.Baš onako ozbiljno i "švapski" i mene su kupili,moj sledeći je Varta.

Ne. A nisam ni dosipao (onako preventivno). Akumulator je stalno na srednjem naponu što znači da ga alternator ne puni na maximalnih preko 14 v nego ga održava na 12,5 ili 13 V (nagađam, mrzi me da merim ko da nisam elektroničar). Pri svakom startovanju ugasi se radio za delić sekunde a BRC elektronika od autogasa je stalno na default vrednostima jer stalno gubi programirane vrednosti, no to mi ne smeta jer mi auto super radi i na fabričkim vrednostima. Ovako se ponaša već godinama ali - pali iz prve, pali po letu i po zimi, pali i kad stoji po mesec dana, kada motor radi ne menja se jačina svetla od lera do maksimuma.

Dragan.vi

Evo danas je zavrsena odiseja sa fabrickim akumulatorom. Momak iz Batery Centra jutros mi donese Yuasa starter red 66 ah 600 A startne struje, montirao za minut, auto upali na pola kljuca. Cena 7.800,00 dindzi, garancija 30 meseci. Nisam mogao da cekam Tudor ak. trebalo bi da ih dobiju dokraja nedelje, ali koje ? Svratio sam do elektricara odmah posle i decko izmeri struju punjenja i rece da je sve OK, onako kako treba da bude. Videcemo sta ce dalje biti  :dance:

kiconix

Nema tu sta da bude, uzeo si jedan od boljih AK.
Miran si i duze od tih 30 meseci, sigurno.

Dragan.vi


Vladimir

A da li neko ima iskustva sa Exide Premium akumulatorima?
Par ljudi koje znam ima ove akumulatore i zadovoljni su, pa me interesuje da li neko sa foruma ima neke informacije o njima?

Keka

Ja vozim Exide, cena jeste bila medju najjacim u klasi (Ah) ali je i startna struja medju najjacim. Garancija je 3 godine (2+1), za sada nemam primedbi (jos je u garanciji).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

Za Exide akumulatore čujem samo preporuke.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

sale_u123

Pre neki dan, naprasno mi je crkao 6 godina star fabricki Rombat akumulator (od 50Ah/420A/Levi +) - uvece, pred put  :badmood:
Toliko je bio slab da nije mogao da upali ni lampu u kabini.
Skinuo sam ga i izmerio varijabilnih 6-10V. "Prozorce" je i dalje bilo zeleno?!
Probao sam na ispravljacu da ga dopunim - nije hteo da prima struju ni malo !
U zivotu nisam video da na taj nacin totalno crkne akumulator - kao da ga je neko iznutra skroz iskljucio! :ne:

U AP-SPORTu sam pazario Vartu, Blue Dynamic, 60Ah/540A/Desno +, model "D59", 36 meseci garancije
U odnosu na dimenzije originalnog 210 x 175 x 190 ovaj je nesto nizi i siri: 242 x 175 x 175
Postoji i model iste amperaze ali je visine 225mm sto bi bilo kriticno zbog moguceg udara akumulatora o haubu
Vartin akumulator sam okrenuo za 180 stepeni kako bi plus pol dosao levo.
O ovome treba voditi racuna jer su kablovi knap duzine pa ne bi dohvatili polove akumulatora sa levim +.

8590 din - 500din (za stari akumulator) = 8090din

Na Loganu je bilo potrebno samo podesiti sat i to je to... :woo-hoo:

Boka

Danas je zamenjen fabricki rombat koji je odlicno sluzio svih ovih godina, od 2004 godine. Zamenjen je novim Bosch S3 56ah , cena je 6600din -600din za stari =6000din.

Rimad

Kakvi su Renault akumulatori (plave boje)? Ko ih prozvodi? Daju tri godine garancije.

Kod nas ima neka akcija - nisam zagledao cijene. Izgledaju ovako: http://www.autoinfo.ba/3674-savjetnik-kako-sprijeciti-otkazivanje-akumulatora

Izgleda da i ovlašteni servis, a ujedno i ovlašteni uvoznik Renault/Dacia za BiH, preporučuje dosipanje destilovane vode. Ovo govorim, pošto, izgleda ima dilema oko toga.

U čemu je razlika između boljih i lošijih akumulatora. Ovi bolji duže traju ili nešto drugo?

kiconix

Bolji su bolji, logicno.  :lau:

Keka

Pitanje nema ni glavu ni rep.

Zagledaj prvo cene i datum proizvodnje, pa onda mozemo da diskutujemo o preporuci.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!